Humpolec ubránil výhru i v oslabení

Humpolec – Fotbalisté FK Humpolec zaskočili v sousedské svého soupeře z Havlíčkova Brodu povedeným prvním poločasem. Po vyloučení Kopice se dokázali ubránit tlaku rivala a radovali se z perně vybojované výhry.

10.5.2010

Fotbalisté Pelhřimova (v tmavším dresu Petr Kořínek) nestačili na Konici a jejich situace v divizi se povážlivě zhoršila. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Zlých osm minut v prvním poločase zlomilo havlíčkobrodské fotbalisty. Nejprve ve 24. minutě rozhodčí nařídil po souboji v rohu pokutového území hodně spornou penaltu pro domácí. Jejím proměněním Michal Černík otevřel skóre. O šest minut později hostům nebyl na druhé straně pro ofsajd uznán vyrovnávací gól Havlíčkova Brodu. Všechno završila 32. minuta, kdy se po nádherné přihrávce Jeřábka za obranu střelecky prosadil nabíhající Paťha.

Šanci zachránit utkání dal hostům ve 37. minutě zbytečnou červenou kartou humpolecký Kopic, který zakopl míč v přerušené hře, přestože už měl žlutou kartu.

„Náš výkon byl kvalitní do té doby, než jsme šli do deseti,“ hodnotil první část zápasu domácí kouč Josef Soural. „Byli jsme nebezpeční, neustále jsme soupeři hrozili. Domnívám se, že ani Brod v první půli nehrál podle svých představ.“

Přesilovku využili hosté brzy po přestávce. A také této brance předcházela kuriózní situace.

Rozhodčí nejprve nařídil ve prospěch Havlíčkova Brodu pokutový kop. Po chvíli jej po poradě s asistentem zase odvolal. Z následně rozehraného přímého volného kopu ale snížil po střele Slanaře tečující Turek.

Humpolec se poté úporně bránil tlaku soupeře, který se hnal za vyrovnáním. Havlíčkobrodští hráči však museli kromě útočných choutek myslet i na zadní vrátka. Hbití domácí je nenechávali v klidu a při každé příležitosti vyráželi k rychlým brejkům.

Šance se však rodily jen sporadicky, na konto zápasu přibývaly především fauly. „O naší porážce rozhodla skutečnost, že jsme ve druhém poločase nedokázali víckrát využít naší přesilovku. Šance jsme na to měli,“ uznal hostující kouč Zdeněk Jungvirt. „Vliv na náš výkon mělo i brzké zranění a střídání Machaly.“

Hra se ke konci rozdrobila do osobních soubojů, ztratila na plynulosti a to pochopitelně vyhovovalo nakonec vítěznému Humpolci. „To, že jsme hráli v deseti, nás nutilo dohrávat zápas tak, jak jsme dohrávali,“ připustil Soural. „My jsme vítězství doslova vydřeli. Zápas asi nebyl v některých momentech pro diváky moc pěkný, ale kluky musím za bojovnost pochválit.“

HUMPOLEC – HAVLÍČKŮV BROD 2:1

Góly: 25. Černík (pen.), 32. Paťha - 54. Turek. Rozhodčí: Herzog. ŽK: 3:3. ČK: 1:0. Diváci: 350. Poločas: 2:0. Humpolec: Kříž – Keller, Černík, Pecha, Hes – Nermut, Kříženecký (85. Honzárek), Kopic, Paťha – Jeřábek, Pícha (90. Páša). Havlíčkův Brod: Rezničenko – Hubner, Tůma, Novotný (38. Machala), Bláha – Turek, Háněl, Slanař, Ganobjak – Provazník, Adam. Nejlepší hráči: Jeřábek, Pícha, Paťha.
Příští kolo: Velká Bíteš – Humpolec, Ždírec n. D. – Jemnicko, Polná – Vrchovina, Bystřice n. P. - Třebíč B, Stará Říše - Moravské Budějovice, Herálec – Okříšky, Havlíčkův Brod – Hartvíkovice, Jaroměřice n. R. – Pacov.

10.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 110 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků OBSLUHA ČERPACÍ STANICE - Velké Meziříčí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obsluha čerpací stanice, prodej zboží, udržování pořádku a čistoty uvnitř a v okolí čerpací stanice., Jedná se o noční turnusové služby., První kontakt emailem. Pracoviště: Zdar, a.s. - velké meziříčí čerpací stanice, K Novému nádraží, č.p. 2203, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Šárka Pečinková, +420 566 696 174.

Potravinářství - Potravinářství Pekař 14 500 Kč

Pekaři dělník/ce do pekárny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Praxe v potravinářském oboru výhodou, nejlépe vyučení v oboru pekař, nutný zdravotní průkaz, práce v noci, z povahy činnosti práce spíše vhodná pro ženy. , Pracovní poměr na dobu určitou 1 roku od vzniku pracovního poměru., První kontakt telefonicky PO- PÁ 6,00- 14,00 nebo emailem. Pracoviště: Enpeka a.s., Jihlavská, č.p. 1143, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Alena Doležalová, +420 566 698 204.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 15 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků SKLADNÍK - Žďár nad Sázavou. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidičský průkaz sk. B, vysokozdvižný vozík - nutné, řidičský průkaz CE výhodou, časová flexibilita, pečlivost, ochota učit se novým věcem., Upřednosnění prvně telefonický kontakt na 566 535 037, 775 555 825, pak osobní schůzka., Požadavky: Praxe ve výrobě 1 rok.. Pracoviště: Holoubek trade s. r. o., Jamská, č.p. 2528, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Hana Holoubková, +420 775 555 830.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 16 700 Kč

Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - PEČOVATEL/KA - Moravec. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16700 kč, mzda max. 23900 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nabízíme: 5 týdnů dovolené, příspěvek na regeneraci, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na stravování, školení zdarma v rámci pracovní doby. Požadujeme: kladný vztah k seniorům, schopnost pracovat v týmu, dobré komunikační dovednosti, flexibilita, bezúhonnost, ochota k dalšímu vzdělávání, dobrý zdravotní stav, očkování proti hepatitidě typu B - možno řešit před nástupem. Praxe v geriatrii nebo v domově pro seniory vítána. V případě potřeby lze domluvit i pracovní poměr na zkrácený úvazek. Pokud máte o toto pracovní místo zájem, použijte výše uvedené kontakty.. Pracoviště: Česká katolická charita - charitní domov moravec, 592 54 Moravec. Informace: Petra Řezáčová, +420 566 673 716,604 999 275.

Odhalení festivalového plakátu k MFDF Ji.hlava.
10

Festivalu dokumentů bude rezonovat téma paměti

Velká Bíteš se přiblížila realizaci obchvatu

Pětadvacetiletá recidivistka kradla v drogerii

Nové Město na Moravě - Pětadvacetileté ženě ze Žďárska sdělili novoměstští policisté podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Je podezřelá z toho, že na začátku června v odpoledních hodinách v jedné z prodejen v Novém Městě na Moravě odcizila drogerii a sluneční brýle, čímž způsobila škodu kolem tří tisíc korun.

Kráska z Peru, Austrálie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny C

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.