Humpolec se po výhře dotáhl na Okříšky

Vysočina - Fotbalisté Humpolce vyhráli v 9. kole krajského přeboru na hřišti Náměště-Vícenic a dotáhli se na doposud vedoucí Okříšky.

8.10.2012

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michal Pavlík

ŽIROVNICE ŽDÍREC N. D. 0:0

Duel týmů z dolních pater tabulky přinesl asi zaslouženou remízu, když fotbal svou kvalitou diváky ze sedadel nezvedal. V první půli byli aktivnější hosté, ale jejich převaha končila na hranici šestnáctky Žirovnice. Tomíšek tak měl minimum práce. Po přestávce se domácí zlepšili, zatlačili soupeře na jeho polovinu. Hlavička Kocourka vypadala sice gólově, ale orazítkovala z vnějšku tyč, Moravec z prostoru penalty netrefil poloprázdnou branku. Hosté si nakonec mohli odvézt všechny body, ovšem šest minut před koncem jejich střelu zastavilo břevno.

Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Žirovnice: Tomíšek Průša, Kuš, Dýnek, Vilímek Jakub Vodáček, Jiří Vodáček, Rozporka (46. Staněk), Moravec Kocourek (64. Knotek), Pahr. Ždírec n. D.: Veselý Plíšek, Votava, Takacs, Kysilko Čalkovský, Horáček (59. Dvořák), Kolouch, Hanousek Pátek (69. Pleva), Novotný. Nejlepší hráči: Jakub Vodáček, Kuš Kolouch.

V. BÍTEŠ M. BUDĚJOVICE 2:1

Po plejádě neproměněných šancí se Bíteš dočkala nečekaného gólu do její sítě. Kopáček zahodil gólovku a po brejku se z gólu do šatny radoval Kyzlink. Bíteš byla celý zápas lepším týmem, ale kulatého nesmyslu v síti se dočkala až v 65. minutě, kdy se odražený balon dostal ke Kratochvílovi, a ten vyrovnal. Krátce na to byl sražen střídající Dvořák a Pohl z penalty otočil kormidlem utkání. Deset minut před koncem utekl Pokorný, gólman Jelínek ho těsně před vápnem fauloval, a uviděl červenou kartu. V dalších šancích už Bíteš své příležitosti překombinovala.

Góly: 65. Kratochvíl, 73. Pohl (PK) 45. Kyzlink. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (82. Jelínek). Diváci: 80. Poločas: 0:1. V. Bíteš: Šula Kopáček, Kerber, Střecha, O. Loup Ivančík (65. Jelínek), Pohl, Nekuda, Kratochvíl Jirgl (46. Dvořák), Pokorný (82. T. Loup). M. Budějovice: Jelínek Novotný, Stehlík, Busta, Kopeček, Buďa (61. Škoda), Veselý, Kyzlink, Černý, Pařízek (66. Pacas), Dušek. Nejlepší hráči: Pokorný, Pohl Černý.

OKŘÍŠKY ČÁSLAVICE-SÁDEK 0:0

První poločas byl velmi opatrný s mírnou převahou domácího mužstva. To si vypracovalo i dvě slibné šance, když Kotrba v 6. a 37. minutě prostrčil na Martina Řezáče. V prvním případě mu střela nevyšla a ve druhém se výborným zákrokem prezentoval hostující gólman Dítě.

Po změně stran se Okříšky snažily rozhodnout a vypracovaly si několik šancí. Nejblíže ke kýženému gólu měl domácí Dočkal, který se v 61. minutě sám uvolnil, ale neprostřelil Dítěte. V 79. minutě hlavičkoval Kotrba po rohovém kopu těsně vedle. V samotném závěru již byl tlak drtivý, ale body se dělily.

Rozhodčí: Ságl. ŽK: 3:3. Diváci: 315. Okříšky: Fiala Voda, Brabenec, Večeřa (74. Dubský), Široký (46. Tekal) Dočkal, Jůza, Rampír, Martin Řezáč (81. Miroslav Řezáč) Tůma, Kotrba. Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák, Zikmund, Šustr, Pokorný (74. Heres) Čermák, Šimek, Urban, Vacek Czucz, Pacanda. Nejlepší hráči: Brabenec, Rampír Dítě.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE HUMPOLEC 0:2

Hosté měli více ze hry a od začátku si vytvářeli šance. Nejprve po Paťhově centru trefil Kopic z malého vápna Rouska. Zanedlouho se po zmatcích před brankou opět zaskvěl domácí brankář. Humpolecké střely nadále létaly těsně vedle, a nebo svůj tým držel skvělý Rousek. Náměšť se poprve dostala za půlící čáru až po 25 minutách, ale gólovku v prvním poločase neměla. Hosté si po změn stran nadále vytvářeli brankové příležitosti. Nejdříve Rousek vychytal samostatný postup Čiháka, ale v 63. minutě Čihák oslovil Pikla a ten střelou na zadní tyč poslal Humpolec do vedení. Neškodný nováček nenašel odpověď, a tak hosté udeřili ještě jednou. V 71. minutě po brejku postupoval sám na Rouska z úhlu Jeřábek a jeho lob zapadl na zadní tyč 0:2. Humpolec mohl vyhrát i vyšším rozdílem, ale tutovku Čiháka a další šance zlikvidoval vynikající Rousek.

Góly: 63. Pikl, 71. Jeřábek. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Náměšť-Vícenice: Rousek Rous, Buchta, Pernica, Šimon Sedlák (71. Hlavatý), Chládek, Durajka, Beneš Záviška (60. T. Prokeš), Sedláček. Humpolec: Kříž Jeřábek, Hes, Pecha, Procházka Paťha (79. Wiener), Pikl, Tomovič (63. Kameš), Nepovím Kopic (78. Honzárek), Čihák. Nejlepší hráči: Rousek Čihák, Paťha.

SAPELI POLNÁ PACOV 3:0

Od první minuty hráli domácí fotbalisté hodně aktivně a dostávali se také do dobrých střeleckých situací. Po sérii rohových kopů, které hosté přežili, zahrával Špendlíček přímý kop, kterým zaskočil Jíšu a poslal svůj tým do vedení. Pak unikl Padrnos, obešel dva obránce a pacovskému brankáři také nedal šanci 2:0.

Druhá půlka pokračovala za převahy Polné, ale domácí nadále spalovali šance a hosté se začali dostávat do hry. Jejich pokusy však s přehledem kryl Koubek a po střele Šlechty pomohla polenskému gólmanovi tyčka. V závěru utkání pečetil výhru Sapeli z pokutového kopu Morkus.

Góly: 25. Špendlíček, 39. Padrnos, 90. Morkus (PK). Rozhodčí: Machát. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (90. Šlechta). Diváci: 60. Poločas 2:0. Sapeli Polná: Koubek Tržil (87. Černý), Reiterman, Slezák, Barák Zamazal (74. Morkus), Brnický, Špendlíček, Szabó Padrnos, Rychtecký. Pacov: Jíša Kerouš, Koller, Fořt, Váňa Maršík, Šlechta, Zíka, Vlach Pěknic, Kabíček. Nejlepší hráči: Slezák, Špendlíček, Brnický.

JAROMĚŘICE JEMNICKO 2:0

V úvodní patnáctiminutovce se více do zakončení dostávali hosté, když vedle Chalupy musel zachraňovat domácí na brankové čáře Kopeček. Postupem času se hra vyrovnala, ale derby na podmáčeném terénu příliš fotbalové krásy nepobralo. Spíš se bojovalo, než hrál fotbal, a oběma aktérům vázla kombinace. Skóre se poprvé měnilo ve 32. minutě, kdy tvrdě vypálil Míča, míč se od Kopečka odrazil k jaroměřickému Neumannovi a ten doklepl za jeho záda. Jemnicko i ve druhém poločase hrozilo převážně ze standardních situací, ale s těmi si domácí obrana poradila. Když už se blížil konec, tak hosté zahrávali roh, ihned poté rozehrál Chalupa na Míču. Ten postupoval sám na Kopečka, který jej pádem pod nohy fauloval a z nařízené penalty pečetil vítězství jaroměřický stoper Kopeček.

Góly: 32. Neumann, 90. Kopeček (PK). Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Jaroměřice: Chalupa D. Karásek, Ošmera, Kopeček, Z. Karásek (87. Hambálek) M. Křivánek, Novotný, Musil, Rygl (79. Trnka) Neumann (90. M. Karásek), Míča. Jemnicko: Kopeček J. Kincl, Mašát, Štancl, Kelbler Grün, Krejča, Koutný, Navara Sevelda (80. Nevrkla, Šplíchal (30. Tobolka). Nejlepší hráči: Chalupa, Kopeček Navara.

ST. ŘÍŠE NOVÁ VES 3:1

Prvních třicet minut měla ve své režii Stará Ríše. Po krásné akci Tichánka a centrujícího Kubáta se na malém vápně prosadil Rygl. Vzápětí zahrával Tichánek standardku, kterou přesně posadil na hlavu Váchy, a ten se nemýlil. Jenže převaha domácích začala postupem času uvadat, a do hry se dostávala Nová Ves. Té se povedlo ve druhém dějství zadělat na drama, kdy se na zadní tyči zjevil Škacha a placírkou snížil. Stará Říše se musela o výsledek ještě strachovat, ale Nová Ves se už pouze zastřelovala. A po špatné malé domů darovala Říši pojistku. K míči se totiž dostal Radek Pokorný, kterého brankář Fuksa za cenu penalty a červené srazil. A s pokutovým kopem si věděl zkušený Kadlec rady.

Góly: 11. Rygl, 13. Vácha, 84. Kadlec (PK) 62. Škacha. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (83. Fuksa). Diváci: 100. Poločas 2:0. St. Říše: Neuman Bartoš, Hekerle, Dvořák, Príborský Kubát (55. Průcha), Kadlec, Tichánek (46. M. Pokorný), Rygl Vácha, Brnický (65. R. Pokorný). Nová Ves: Fuksa Řeháček, Havlík, Zdražil, Bureš (73. Nejdedlý) R. Novotný, T. Novotný, P. Šandera, J. Šandera Trojánek, Škacha. Nejlepší hráči: Kadlec, Bartoš Bureš.

Příští kolo: Jemnicko Humpolec, Čáslavice-Sádek Náměšť-Vícenice, Nová Ves Okříšky, Pacov St. Říše, Chotěboř Sapeli Polná, Ždírec n. D. H. Brod, M. Budějovice Žirovnice, Jaroměřice V. Bíteš.