Zajímavý zápas se hrál ve Světlé nad Sázavou, kde se domácí dostali rychle do dvoubrankového vedení. Žirovnice však v závěru dokázala během minuty vyrovnat.

PACOV SAPELI POLNÁ 0:1

Pacov po výprasku v Havlíčkově Brodě sehrál se Sapeli solidní partii, ale na body opět nedosáhl. Vše podstatné se vyřešilo už ve 2. minutě. To chyboval Kuran, do úniku se dostal Padrnos a střelou podél Basíka vsítil jediný gól utkání. Pak se hrála v poli vyrovnaná partie, šance měly obě strany. Marnou snahu Pacova o vyrovnání začal v 8. minutě zazděním tutovky Jaroslav Přibyl, po změně stran z bezprostřední blízkosti netrefil hlavou branku Svoboda. Další šance Pacova neproměnili Váňa a Dolejš. Z hostů byl jednoznačně nejnebezpečnější Padrnos, ale ani on už svůj střelecký účet nevylepšil.

Gól:2. Padrnos. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:4. Diváci: 120. Poločas: 0:1.Pacov:Basík Kuran (73. Dolejš), Kerouš, Svoboda, Vlk (83. Z. Rybčák) Bártů, Stejskal, Vlach, Papež Jaroslav Přibyl, Váňa.Sapeli Polná:Krpálek Rychtecký, Špendlíček (53. Fišer), Tržil, Reiterman Zamazal, Brnický, Vystrčil, Szabó (90. Lacina) Barák, Padrnos (90. Slezák).Nejlepší hráči:Basík, Svoboda Padrnos.

HUMPOLEC ČÁSLAVICE-SÁD. 10:0

Hosté pod Orlíkem splnili roli obětního beránka, když tempu zápasu stačili jen Šimek se Sodomkou, domácí ukončili sérii tří zápasů bez vítězství desetigólovou kanonádou. Už v 5. minutě byl ve vápně nedovoleně sražen Dalík a gólman Kříž z penalty trestal. Pak si hosté po zmatcích v obraně vstřelili vlastence a do přestávky jim z rychlých akcí tři góly přidali Morava a Pikl. Druhý poločas už se hrál v uvolněné atmosféře rozhodnutého zápasu, ale Humpolec z aktivní hry neustoupil. Skóre narůstalo a výsledek pečetil gólem přímo z rohu Nepovím.

Góly:5. Kříž (PK), 12. vlastní, 20., 29., 57. a 82. Morava, 27. Pikl, 70. a 89. Nepovím, 85. Hes (PK). Rozhodčí: Křenek. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 5:0.Humpolec:Kříž Nermut, Fikar, Hes, Kopic Pikl, Nepovím, Jeřábek, Paťha (61. Maršík) Morava, Dalík (54. Honzárek).Čáslavice-Sádek:Hrubý Čurda, Bláha, Kosmák (49. Kacepl), Menčík (80. Busta) Barák, Urban, Šimek (89. Vecheta), Plichta Kratochvíl, Sodomka.Nejlepší hráči:Morava, Nepovím, Dalík.

H. BROD V. BÍTEŠ 4:0

Domácí Slovan se dostal brzy do vedení, když ve 13. minutě střelu Kubáta z 30 metrů si doběhl Vopršal 1:0. Zvýšit mohl Vařejka, ale tváři v tvář gólmanovi hostí neuspěl. V závěru prvního poločasu na sebe upozornil Míča. Nejdříve nevyzrál na Pelána, ale vzápětí proměnil přihrávku od Kavky. Po přestávce spálil dvě velké šance Vopršal.

V 67. minutě přišla nejhezčí akce zápasu, o kterou se postarali ještě věkem dorostenci, Vařejka si vyměnil míč s Vopršalem a bylo to 3:0. Ke konci zápasu nepustil mladíček Kubát k trestnému kopu mazáka Michala Mareše I, ale sám předvedl fotbalovou lahůdku a dal výsledku konečnou podobu 4:0.

Góly:13. Vopršal, 45. Míča, 67. Vařejka, 80. Kubát. Rozhodčí: Beneš. Bez ŽK. Diváci: 300. Poločas: 2:0.H. Brod:Kučírek Bláha, Novotný, Tůma, Vařejka Míča (88. Molák), Kubát, Kavka (62. M. Mareš), D. Klusák (88. Krejdl) Provazník (72. Hejkal), Vopršal (82. Vacek).V. Bíteš:Pelán T. Louch, Střecha, T. Jelínek, Šebo Antoš, O. Louch, M. Klusák (75. J. Jelínek), Vařílek, Láznička (70. Ivančík) Pokorný.Nejlepší hráči:Vopršal, Tůma, Kubát.

PŘIBYSLAV NÁMĚŠŤ-VICENICE 2:1

V první šanci zápasu se objevil Pochop, ale střílel nad břevno. Ve 4. minutě vyrobila Přibyslav fatální chybu, kterou Rubák s přehledem potrestal. O osm minut později mohl vyrovnat Vykoukal, toho vychytal Rousek. Ve 21. minutě našel Flekal před brankou Bubna 1:1. Potom se vyznamenal domácí gólman Holcman proti Homolovi. Po přestávce to byl ze strany domácích festival zahozených šancí. Ujala se až střela Bubna, který strhl vedení na stranu Přibyslavi. V závěru utkání se ještě blýskl Holcman.

Góly:21. a 77. Buben 4. Rubák. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 1:1.Přibyslav:Holcman Marek, Říha, Pochop (49. Krčál), Vykoukal Smejkal (60. Kunc), Strašil, Škacha, Flekal Vopršal, Buben (89. Musil).Náměšť-Vicenice:Rousek Štěpnička, Homola, Rubák, Pernica Buchta, Doubravský (82. Heres), Záviška, Prokeš Durajka, Rous.Nejlepší hráči:Buben, Strašil Štěpnička.

CHOTĚBOŘ JAROMĚŘICE 2:0

Domácí šli od začátku za vítězstvím cílevědoměji než soupeř. Vypracovali si hned několik šancí, většinu z nich ale likvidoval gólman Chalupa. Po půl hodině hry ho jako první překonal Martin Odvářka. Druhý gól pak přidal v samotném závěru zápasu Dvořák.

„Hrálo se na těžkém terénu, hra byla od začátku do konce upracovaná a těžkopádná. Myslím si ale, že jsme vyhráli zaslouženě, v průběhu obou poločasů jsme měli spoustu šancí, které likvidoval výborný Chalupa," vyzdvihl brankáře soupeře trenér Chotěboře Josef Soural.

Góly:31. M. Odvářka, 82. Dvořák. Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:1. Poločas: 1:0. Diváci: 150.Chotěboř:Vykoukal Moravec, Čáp, R. Odvářka J. Hlaváček, Běloušek (75. Koutný), Dvořák (89. Kroutil), Somerauer, Kaplan (83. Bělovský) M. Odvářka (87. Kodým), Hanousek (82. Turek).Jaroměřice:Chalupa Brabenec (81. Hofman), D. Karásek Křivánek, Urbánek, Melán, M. Karásek (78. Plíšek), Kopeček, Pekárek Talay, Neumann.Nejlepší hráči:M. Odvářka, Somerauer Chalupa.

SVĚTLÁ N. S. ŽIROVNICE 2:2

Domácí hned od začátku napadali soupeře a to přineslo i první branku. Ve 4. minutě dostal od Machaly ve skrumáži míč Křikava a poprvé rozvlnil síť. O dvě minuty později uvolnil střelec první branky Pohnětala a ten se nemýlil. Ve druhé půli se hrál pohledný fotbal, hosté začali více napadat, což přineslo další změnu skóre. Nejprve se v brejku ocitl Kořínek, který z rohu malého vápna propálil Zimolu. O minutu později bylo vyrovnáno, když soupeř kompletně rozebral domácí obranu.

„Do zápasu jsme vstoupili tak, jak by si každý trenér představoval. Druhá půle ale z naší strany nebyla dobrá, a tak je remíza spravedlivá," uznal trenér domácích Miroslav Kafka.

Góly:4. Křikava, 6. Pohnětal 77. Kořínek, 78. Dýnek. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 5:2. Poločas: 2:0. Diváci: 300.Světlá n. S.:Zimola Císař, Valenta, Náděje Dvořák, Rezek, Pohnětal, Čuřík, Machala (70. Vodička) Křikava, Štros.Žirovnice:Trepka Kuš, Poul, Kořínek Staněk (68. Grauman), Kubík, Hruška, (58. Kněžínek), Houška, Vilímek Dýnek, Porubka.Nejlepší hráči:Rezek, Valenta, Dýnek.

ŽDÍREC N. D. M. BUDĚJOVICE 0:2

Zápas začali aktivněji domácí, kteří si vytvořili několik gólových šancí, v síti hostů ale neskončily. Budějovice se poprvé výrazněji projevily v 19. minutě, kdy střelou z dálky prověřily pozornost Veselého. V 21. minutě zahrávaly první roh, který sice ždírecká obrana odvrátila, následně se ale balón vrátil zpět a Buďa se nemýlil. O sedm minut později Ždírečtí chybovali v rozehrávce a nabídli soupeři druhou gólovou šanci, kterou tentokrát využil Stehlík. Ve druhé půli soupeř domácí k ničemu nepustil a vedení si uhlídal.

„Sice jsme měli více gólových šancí než soupeř, ale naše úspěšnost byla bohužel nulová," zhodnotil trenér Miroslav Plíšek.

Góly:21. Buďa, 28. Stehlík. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:0. Poločas: 0:2. Diváci: 120.Ždírec n. D.:Veselý Pazderka, Kupka (35. Polanský), Kysilko Plíšek, Štukhejl, Smejkal, Čalkovský, Pátek Klimeš, Dvořák (46. Zahradník).M. Budějovice:Jelínek Toman, Busta, Pařízek (86. Šťastný) Buďa, Dušek (62. Kopeček), Škoda, Veselý (81. Svoboda), Procházka Stehlík (80. Benda), Šplíchal (88. Novotný).Nejlepší hráči:Čalkovský, Polanský Šplíchal.

Příští kolo:Moravské Budějovice Jemnicko, Jaroměřice Ždírec n. D., V. Bíteš Chotěboř, Žirovnice Havlíčkův Brod, Sapeli Polná Světlá n. S., Čáslavice-Sádek Pacov, Náměšť-Vícenice Humpolec, Okříšky Přibyslav.