Těšit ho může pouze fakt, že vedoucí Stará Říše pouze remizovala Ve Velké Bíteši.
Důležitý zápas se hrál v Pacově, kam k záchranářské misi přijela Nová Ves a nakonec si ze západu Vysočiny veze jednobrankovou výhru.

V. BÍTEŠ – ST. ŘÍŠE 0:0
Od prvních minut se hrálo hodně bojovně a z hostující strany i trochu nervózně, z čehož také pramenilo dohromady deset žlutých karet. A přestože se na gól čekalo marně, šancí bylo na obou stranách dostatek. V 19. minutě se po pěkné standardce vytáhl brankář Šula. Na druhé straně si před dotírajícím Pokorným málem srazil míč do vlastní sítě Dvořák. Po půl hodině hry hosty podržel zázračným zákrokem Neumana, který vychytal Jelínka. V závěru poločasu mohl udeřit Pokorný, ale samostatný únik nakonec ani nezakončil.

Ve druhé půlce pokračoval otevřený fotbal a skórovat mohl staroříšský Brnický, jenže svou šanci neproměnil. Podobně si v dobré střelecké pozici vedli i bítešský Pokorný. A když v závěru nedokázal dopravit míč za záda Šuly ani Kubát, body se dělily.
Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 5:5. Diváci: 110. V. Bíteš: Šula – Kopáček, Kerber (55. Rozum), Pohl, Horký – Ivančík (85. Láznička), Nekuda, Jelínek, Loup, Škorpík – Pokorný. St. Říše: Neuman – Bartoš, Kadlec, Dvořák, Valo (34. R. Pokorný) – Kubát, Merhaut, Bratršovský (71. Vácha), Príborský – Brnický, Rygl. Nejlepší hráči: Šula, Pohl – Neuman.

JAROMĚŘICE – OKŘÍŠKY 0:2
Hosté začali opatrně zezadu a vsadili na zkušenost. Jaroměřice se dostávaly pouze k velkému vápnu. Okříšky mohly jít do vedení po několika závarech, ovšem branky se dočkaly až dvě minuty před pauzou, kdy vrátil odražený míč do sítě Tůma.
Domácí se ve druhém dějství zlepšili, jenomže Míča s Macháčkem svoje slibné šance neproměnili. Okříškám se poté povedl brejk, Tůma udělal kličku i Chalupovi a do prázdné branky zpečetil jejich vítězství.
Góly: 43. a 88. Tůma. Rozhodčí: Klement. ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Jaroměřice: Chalupa – D. Karásek (76. Pekárek), Ošmera, Z. Karásek (70. Hambálek), M. Karásek – Kyzlink, Kopeček, Novotný, Neumann (70. Macháček), Rygl – Míča. Okříšky: Fiala – Zeman (90. Bretovský), Brabenec, Dubský, Večeřa – Tůma, Dočkal, Rampír, Jůza – Miroslav Řezáč – Martin Řezáč (63. Ryšavý). Nejlepší hráči: Kopeček – Tůma, Dubský.

ŽIROVNICE – SAPELI POLNÁ 3:0
Žirovnice vyhlásila atak páté příčky v tabulce a jejího majitele z pohledu výsledku přesvědčivě porazila. Povedl se jí úvod, převahu přetavila ve vedení už v 7. minutě. To se k odraženému míč dostal Kuš a pohotově ho uklidil k tyči. Po deseti minutách se hra vyrovnala, šancí už bylo v prvním poločase minimum. Po přestávce zvýšili hosté aktivitu, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Naopak v 64. minutě byl ve vápně podražen Pokorný a Dýnek penaltu proměnil. Výsledku dal konečnou podobu v 76. minutě Jakub Vodáček, který přízemní střelou zakončil brejkovou akci.
Góly: 7. Kuš, 64. Dýnek (PK), 76. Jakub Vodáček. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Žirovnice: Trepka – Kuš, Poul, Průša, Vilímek – Staněk (74. Weith), Jakub Vodáček, Dýnek, Knotek (64. Rozporka)– Pokorný (78. T. Houška), Moravec. Sapeli Polná: Koubek – Vystrčil, Špendlíček, Tržil, Reiterman – Slezák (74. Zamazal), Rychtecký (46. Szabó), Morkus, Fišer (40. Brnický) – Padrnos, Barák. Nejlepší hráči: Vodáček, Poul, Kuš.

CHOTĚBOŘ – ČÁSLAVICE-SÁDEK 1:1
Pod Železnými horami se odehrál zápas nevalné úrovně. Domácí se snažili v prvním poločase něco vymyslet, ale Čáslavice zodpovědně bránily. Ve 37. minutě se hosté dostali do brejku 3 na 2, který dokázali Dítětem zužitkovat – 0:1. Po přestávce se obraz nepřesného fotbalu nezměnil. Přesto se domácí dostávali do šancí, ale Hromádka ani Čapek na čáslavického gólmana nevyzráli. To se povedlo až v 77. minutě Čápovi, který vyrovnal na konečných 1:1.

„Podali jsme hodně špatný výkon. Celkově se odehrál fotbal nefotbal," řekl chotěbořský trenér Jiří Turek.
Góly: 77. Čáp – 37. Dítě. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, Hromádka, R. Odvářka, Jan Hlaváček (46. Turek) – Běloušek (70. Běloušek), Dvořák (68. Čapek), Moravec, Somerauer – M. Odvářka, Jiří Hlaváček. Čáslavice-Sádek: Kružík – Menčík, Zikmund, Pokorný, Rygl – Plichta, Urban, Šimek, Sodomka – Gross, Dítě. Nejlepší hráči: Somerauer, Čáp – Sodomka.

M. BUDĚJOVICE – NÁMĚŠŤ-VÍC. 3:0
Domácí začali náporem a v úvodní desetiminutovce mohli třikrát skórovat. Ovšem pokus Černého vyrazil brankář Rousek, Černého střelu zblokoval Buchta na roh a po následné standardce Buďovu střelu pod břevno vytěsnil Rousek. Budějovice se dostaly do vedení ve 29. minutě, kdy si na roh Škody nejvýše naskočil Busta a hlavou trefil šibenici. Pak vychytal K. Svobodu Rousek a hlavička Černého minula cíl.
Ve druhém poločase se do jediné šance hostí dostal Musil, ale Břinka nepřehodil. Za vydatného deště byli lepší domácí. V 62. minutě Kopeček vybojoval míč a vyslal na zteč K. Svobodu – 2:0. O deset minut později získal míč Veselý, přihrál Pařízkovi a ten dal výsledku konečnou podobu.
Góly: 29. Busta, 62. K. Svoboda, 72. Pařízek. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0. M. Budějovice: Břinek – Buďa, Busta, Šplíchal, Novotný – Pařízek (76. Procházka), Škoda, Veselý (86. Šťastný), Kopeček – K. Svoboda (82. A. Svoboda), Černý. Náměšť-Vícenice: Rousek – Prokeš, Heres, Buchta, Rous – Lokaj, Chládek, Rubák, Musil – Kučera, Jirgl (46. Horký). Nejlepší hráči: Šplíchal, Veselý, Břinek.

PACOV – NOVÁ VES 0:1
Pacov v klíčovém zápase o záchranu umřel na neproměňování vyložených šancí. Smůlu měl především Svoboda. Ten už v 5. minutě nastřelil břevno, o chvíli později zcela sám ve vápně hlavičkoval mimo branku. Hosté toho v první půli mnoho nepředvedli, hra se vyrovnala až čtvrthodiny před přestávkou. Po ní pokračoval Svoboda v pálení vyložených šancí. Hned dvakrát se ocitl zcela sám před Fuksou, ale ten jej vychytal. V 65. minutě udeřili hosté. Po standardce Pacova odstartovali rychlou protiakci, na jejímž konci byl nedůsledně bráněný Bureš, který vstřelil jediný gól zápasu.
Gól: 65. Bureš. Rozhodčí: Pojezný. Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Pacov: Basík – Vlk, Kerouš, Pavelec, Mařinec (73. Bártů) – Dolejš, Jakub Vlach, Svoboda, Kabíček, Hrobský (73. Jaroslav Přibyl) – Váňa. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Havlík, Řeháček, Novotný – Nejedlý (86. Nečas), J. Šandera, Bureš, P. Šandera – Ondřejka, Čech (90. Krejčí). Nejlepší hráči: Svoboda – Fuksa, Čech.

ŽDÍREC N. D. – HUMPOLEC 1:0
V prvním poločase na hřišti jasně dominovala ždírecká Dekora, která byla především lepší na míči. Ve velké šanci se ocitl Klimeš, vychytal ho Kříž. Zanedlouho těsně nad branku mířil Votava. Potom Roman Mareš vysunul Čapkovského, ale ten orazítkoval pouze tyčku. Po přestávce převzali iniciativu na své kopačky humpolečtí hráči, ale domácí obrana na čele s gólmanem Veselým pracovala precizně. Rozuzlení zápasu přišlo v poslední minutě zápasu. Ve středu pole Mareš vystihl přihrávku, na lajně našel rozběhnutého Plíška, který překonal Kříže, ale míč před brankou zpomalil a do sítě ho dostal svým důrazem Čalkovský i s hostujícím obráncem.
Gól: 90. Čalkovský. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Ždírec n. D.: Veselý – Plíšek, Kolouch, Kysilko, Máša – Horáček (90. Zahradník), Mareš, Pátek (84. Hanousek), Votava – Čalkovský, Klimeš. Humpolec: Kříž – Jeřábek, Hes, Pecha, Nermut (83. Kopic) – Procházka, Pícha (62. Čihák), Wiener (62. Paťha), Pikl – Tomovič, Nepovím. Nejlepší hráči: Čalkovský, Kolouch, Klimeš.

JEMNICKO – H. BROD 1:1
Hosté nastoupili s defenzivní taktikou a spoléhali se brejky. Domácí byli lepší v kombinaci, ale dostávali se na jen po vápno. Brod poprvé zahrozil po rohu, kdy hlavičkoval těsně vedle Tůma. Slovan se ujal vedení ve 29. minutě, kdy chybu obrany potrestal Provazník.

emnicko mohlo odpovědět vzápětí, kdy se uvolnil Křivánek, pronikl do vápna, ale na jeho zpětnou přihrávku chyběly Křížovi dva kroky. Do přestávky se pokusil vyrovnat Tesař, kterého vychytal Kučírek. Ve druhém poločase mělo Jemnicko tlak, který vyústil ve tři tutovky Kříze, kterému se tentokrát nedařilo. Nejprve mu gólovou radost zkazil Kučírek, pak jeho hlavička skončila nad a stejně dopadl i jeho volej.

Brodští ve zbytku zápasu drželi hubené vedení. Pouze v 80. minutě nebyl Slovanu uznán gól pro ofsajd.

Později nevyužil dosud největší šanci Jemnicka Koutný. Domácí záložník se dočkal až v 89. minutě, kdy si nejvýše naskočil na roh a zajistil tak svému týmu alespoň bod.
Góly: 89. Koutný – 29. Provazník. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (80. Bláha). Diváci: 160. Poločas: 0:1. Jemnicko: Kopeček – Kincl, Štancl, Novák, Čurda – Křivánek, Koutný, Krejča, Tesař – Kříž, Tobolka. H. Brod: Kučírek – Ganobjak, Novotný, Berky, Nechvátal – Mareš, Tůma (62. Petřík), Hejkal, Bláha – Provazník, Lacina (80. Molák). Nejlepší hráči: Koutný – Provazník, Kučírek.

16. Pacov                   25  5 5 15 26:48 20

Příští kolo: Jemnicko – V. Bíteš, Jaroměřice – Žirovnice, M. Budějovice – H. Brod, Ždírec n. D. – Sapeli Polná, Chotěboř – St. Říše, Pacov – Okříšky, Nová Ves – Náměšť-Vícenice, Čáslavice-Sádek – Humpolec.