Derby se lámalo v závěru první půle. Nejprve se po centru Fialy hlavou prosadil Vopršal, tentýž hráč pak v poslední minutě první půle proměnil pokutový kop, nařízený za faul hostujícího stopera Smetany na pronikajícího Bureše.

„Jsme samozřejmě moc rádi, že jsme derby zvládli, protože jsme do našeho prvního jarního utkání nastupovali po třítýdenní pauze. Nebyli jsme úplně rozehraní, ale hráči to vybojovali,“ těšilo kormidelníka Žďáru po jeho obnovené mistrovské premiéře.

Ten do utkání nasadil dva nováčky. Na stoperu se vedle Štursy postavil Tomáš Peňáz, na levém kraji zálohy dostal šanci dorostenec Vít Lukáš. Ani jeden z nich herně nezklamal, byť prvně jmenovaný po červené kartě z 82. minuty zápas nedohrál.

„Čekali jsme, že budou chtít hráči Vrchoviny využít naší nerozehranosti a vlítnou na nás. Na naší hře to v úvodu utkání bylo znát, ale pak jsme dali první branku a i ve druhém poločase jsme to zvládli docela solidně,“ hodnotil cennou výhru na umělé trávě před více než pěti stovkami diváků Petr Nedvěd.

Ve druhé půli převzala iniciativu Vrchovina, ale na kýženou kontaktní branku dosáhla až deset minut před koncem po trefě Kamila Skalníka. Vyrovnat se hostům už nepodařilo, navíc minutu před koncem přišli o vyloučeného Dočekala.

„Po událostech z Tišnova jsme do derby nastupovali jako vedoucí tým tabulky, ale po derby je první znovu Žďár. Jeho hráči byli úspěšnější, mě mrzí, že jsme mu k výhře dopomohli vlastními chybami, zbytečnými fauly a nepokrytím standardních situací. Nalili jsme jim tak energii a Žďár byl v prvním poločase lepší. Po změně stran jsme se zvedli, ale dlouho jsme se nemohli dostat do šance. Kontaktní gól přišel až příliš pozdě a už jsme se k vyrovnání nepropracovali,“ krátce zhodnotil místy vypjaté derby trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Derby tentokrát mělo jasného hrdinu v podobě střelce dvou branek Matěje Vopršala. Ten navíc až do svého vystřídání v 83. minutě neustále zaměstnával obránce Sportovního fotbalového klubu. A to nejen při svých útočných rejdech, ale také aktivním presinkem, kterým několikrát vybojoval míč při rozehrávce hostujícího mužstva.

„První gól byl po skvělém centru, já jsem zavíral zadní tyč, propadlo to tam a se štěstím jsem míč tečoval k tyči, jsem za to moc rád,“ popisoval úvodní trefu útočník Žďáru, který ale odmítal roli hrdiny zápasu. „Byl to od nás výborný týmový výkon a jako tým to také oslavíme,“ culil se třiadvacetiletý snajpr.