Výsledky Herálce v přípravě však dávají tušit, že cesta k záchraně bude trnitá. Sokol z pěti utkání vyhrál pouze jednou. „Nepřikládám těm výsledkům velkou váhu, do tří zápasů jsme nastoupili ve slepené sestavě doplněné hráči z B-týmu, téměř kompletní jsme byli až v posledním přípravném duelu s Přibyslaví,“ vysvětlil Kubiš.

Herálec podlehl Přibyslavi 2:3. „Ten zápas mi hodně napověděl o našich nedostatcích, ale byly tam i dobré momenty,“ řekl. O základní jedenáctce, která by měla vyběhnout k prvnímu mistrovskému utkání nemá úplně jasno. „Asi u dvou nebo tří hráčů se stále rozhoduji, ale my budeme na jaře skládat sestavu podle soupeře nebo podle toho, jestli budeme hrát doma nebo venku,“ vysvětlil.

V boji o záchranu v soutěži Herálci pomohou dva navrátilci. Dvojice Ptáček – Havlík už v heráleckém dresu působila. „Oba dva dobře znám. Z jejich výkonů zatím nejsem úplně nadšený. Vím, že mají na víc, ale je to dáno tím, že půl roku pořádně nehráli,“ dodal Kubiš. Další posilou je mladík Skála, který se však hned v úvodu přípravy zranil.

„Bohužel si obnovil zranění kolene,“ povzdechl si Kubiš. Náladu mu však zpravilo prodloužení hostování dvou hráčů, kteří v mužstvu působili na podzim.

„Bureš z Kameniček a Šusták z Hlinska nám pomohou i na jaře, zvlášť Šusták je pro naši ofenzivu hodně důležitý,“ řekl Kubiš.

Otazník naopak visí nad kmenovými hráči divizního Žďáru, kteří také na podzim působili v Hrálci. „Uchytil a Keclík se připravují se žďárským A-týmem, stále však o ně máme zájem a jednáme,“ uzavřel Kubiš.