Svěřenci Jana Dvořáka totiž v neděli totálně zkolabovali na vlastním hřišti s Jaroměřicemi. Prohra 1:7 je dalším „divokým" výsledkem, které mančaft z městečka na pomezí Jihomoravského kraje letos sbírá. „Hráčům pod dojmem jisté záchrany chybí motivace hrát zodpovědně," naříká kouč Velké Bíteše.

Jarní výsledky Velké Bíteše připomínají jízdu na horské dráze. Po prohře v Humpolci a výhře nad Čáslavicemi přišla série čtyř proher bez vstřelené branky. Možné sestupové starosti poté zažehnaly těsné výhry 1:0 nad Ždírcem a v Moravských Budějovicích. „Výhry jsme vyloženě vydřeli. Na druhou stranu však byly dány i tím, že jsme hráli se soupeři, kteří nemají takovou kvalitu a chybí jim osobnosti," přiznává Dvořák.

Přesto se očekávalo, že Bítešští doma potvrdí body i s Jaroměřicemi, které patří do horšího průměru. Úvod tomu také nasvědčoval. Hned ve 2. minutě se po rohu prosadil vytáhlý Pohl a poslal své mužstvo do vedení.

„Rychlý gól nám spíše ublížil. Hráči si mysleli, že to půjde samo a moje předzápasové pokyny o nebezpečném přechodu Jaroměřic do útoku prostě vypustili. Proto nemohl zápas dopadnout jinak, než jak dopadl," láteřil trenér Bíteše.

Jaroměřice ještě do přestávky vývoj třemi góly otočily a po pauze udeřily z rychlých brejků ještě čtyřikrát. „Jejich efektivita byla neskutečná. Na druhou stranu jsme jim sami nahrávali. Tři góly jdou na vrub chybujícího Pohla a čtyři na gólmana Pelána. Ten zápas se prostě nějak vyvíjel a my místo toho, abychom se snažili tomu konci zabránit, ještě jsme mu šli naproti. Tolik chyb, kolik jsme jich v neděli vyrobili, by průměrnému mančaftu stačilo na pět zápasů," kroutil hlavou Dvořák.

Do konce soutěže však zbývá ještě šest kol. Nemá lodivod obavu z toho, aby se podobný přístup hráčů neopakoval? „To víte, že mám. Navíc nás čeká špička tabulky Stará Říše, Okříšky, ale třeba nebezpečné Jemnicko. Nejsem z těch, kteří by chtěli sezonu jen tak dohrát. Jenže hráči cítí, že jim už prakticky o nic nejde, protože bodů máme nahráno dost. A nemají vyšší ambice zkusit se třeba vytáhnout do horních pater tabulky," mrzí trenéra Jana Dvořáka.