Hned večer se podrobil operaci. „Mám v noze šroub. Teď budu šest týdnů s nechodící sádrou, pak se uvidí, co dál,“ řekl Pospíchal.

Zákrok, který třicetiletého brankáře připravil o letošní podzim, byl přitom totálně zbytečný. Běžela 82. minuta, Žďár vedl 2:0 a nevypadalo, že by se ještě mělo stát něco podstatného.

K opuštěné postranní čáře mířil nakopnutý míč od soupeře. Pospíchal se vydal ho kontrolovat před dobíhajícím hráčem Napajedel. Ten ovšem očividně prohraný souboj nevypustil a do gólmana zajel brutálním skluzem. „Jen jsem cítil, jak v tom ruplo,“ ohlíží se Pospíchal za nepříjemnou zkušeností.

Neoceněný zákrok

„Nejhorší je, že ten zákrok nebyl nijak oceněný. Hráč za něj nedostal ani kartu,“ kroutil hlavou asistent žďárského trenéra Libor Štourač. „Když jsem po zápase čekal na sanitku, tak za mnou přišel a omluvil se, že nechtěl. Jak jinak,“ směje se trpce gólman.

Sám ale uznává, že jeho výlet k pomezní čáře kontrolovat míč byl trochu zbytečný. „Stejně by se tam asi dokutálel, chtěl jsem to pojistit. Chtěl jsem to pojistit, ale nemusel jsem,“ říká smířeně. Prognózy o dalším pokračování kariéry zatím mluví příznivě. „Jaro bych měl stihnout. Ale víte jak to je. Je mi třicet. Uvidíme, jestli se do toho ještě dostanu, každopádně chytat chci,“ ujišťuje odchovanec jihlavského fotbalu.

Žďáru nastal vážný problém. Gólmanem Pospíchalova kalibru se může pochlubit málokterý divizní klub, natož lavička FC Žďas. Šanci nyní dostane Petr Keclík, který je z potencionálních náhradníků zřejmě nejideálnějším řešením.

I vzhledem ke zkušenostem. Když několikrát naskočil za Popsíchala, nezklamal. „Měl by dostat šanci. Ale bude mít těžký začátek, protože nás teď čeká Hulín, což bude zkouška ohněm. Uvidíme, jak se s tím popere,“ uzavřel Pospíchal.