Za uplynulých osm kol jsou totiž spolu s Pelhřimovem nejlepším týmem jara. Na svém kontě mají jedinou porážku, a to hned v úvodním kole s Jaroměřicemi. Od té doby hořkost prohry nepoznali.

„Podařily se nám dobré výsledky, jen škoda ztráty s Jaroměřicemi a remíz s Humpolcem a Pelhřimovem. V obou utkáních jsme si zasloužili vyhrát a mohli jsme být první,“ trošku mrzí kouče Hovorku, podle kterého byl jeho tým aktivnější, ale svůj tlak nedokázal přetavit v branky. To je také věc, kterou by rád zlepšil.

„Vždycky se dá něco zlepšovat a právě koncovka je to, co je potřeba zlepšit. Někdy nám ale chybělo i trochu štěstí.“

Jedním z dalších důvodů, že se Bystřickým daří, je výjimečně málo zranění. „Překvapivě se nám vyhýbají zranění, ale naopak nám sestavou zamíchala vyloučení,“ řekl Hovorka, který je s odvetnou částí soutěže výsledkově spokojený.

„Třetí místo je nad naše cíle, ale myslím, že když budeme pokračovat v nastoleném trendu a předvádět takovou hru jako doposud, tak budu ještě spokojenější,“ dodal s úsměvem.

I přesto, že má celek ze Žďárska nejsilnější soupeře za sebou, snad kromě Hartvíkovic, tak bystřický lodivod rozhodně nečeká jednoduchý závěr sezony. „V posledních sedmi kolech sice hrajeme s papírově slabšími soupeři, ale fotbal je kulatý a může se stát cokoliv,“ nepodceňuje situaci.

-------------

Bystřické jaro

BYSTŘICE - Jaroměřice 1:2

Třebíč B - BYSTŘICE 0:1

BYSTŘICE - Nová Ves 5:1

Herálec - BYSTŘICE0:1

BYSTŘICE - Pelhřimov 3:3

Humpolec - BYSTŘICE 1:1

BYSTŘICE - Velká Bíteš 4:1

BYSTŘICE - Havl. Brod 3:1

Co ji ještě čeká: Okříšky, M. Budějovice, Hartvíkovice, Polná, Světlá, Jemnicko, Vrchovina. (Vytučněné soupeře přivítají bystřičtí fotbalisté na domácím trávníku, pozn. aut.)