V opačné situaci zakončil podzim Žďár, který prohrou v Hlučíně potvrdil svou venkovním nemohoucnost, když na hřišti soupeřů neuhrál ani bod.

ZÁBŘEH TŘEBÍČ 0:0

I přes netradiční sobotní termín si do ochozů našla cestu solidní návštěva a bylo se nač dívat. Jenže ani na jedné straně nefungovalo střelecké štěstí, jinými slovy, finální část byla horší. Přitom šance na obou stranách byly, Zábřeh jimi pohrdl v první půli několikrát. Bačík na hraně malého vápna hlavičkoval těsně vedle a podobně zahodil hlavou solidní šanci Pospíšil. Parádní nůžky předvedl chvíli před přestávkou Bačík, který tak zakončil pěkný centr Kostička. Jenomže efektní gól zhatil třebíčský brankář Matiášek. I ve druhém poločase měli domácí několikrát blízko ke gólu, ale žádná šance gólem neskončila. Hosté sice tak často v dobrých pozicích nestáli, ale největší šanci zápasu měli. Pět minut před koncem vypálil po velkém závaru ve vápně Havránek, ale míč orazítkoval tyč a pak jej zalehl Šustr.

Rozhodčí: Kubica. ŽK: 2:1. Diváci: 240. Zábřeh: Šustr Rajnoha, Čep, Kovář, Machalický Pospíšil (64. Reška, 88. Balcárek), Váňa (72. Konečný), Hlavica, Kostorek Puškáč (82. Vaclík), Bačík. Třebíč: Matiášek Š. Svoboda, Havránek, Komínek, P. Chalupa Lukáš, Chlup (72. M. Chalupa), P. Svoboda, Makiš (54. Benda) Podzemský Zifčák (75. Malý). Nejlepší hráči: Rajnoha, Popsíšil Matiášek.

HLUČÍN ŽĎÁR N. S. 2:0

První jarní start si nenechal ujít už uzdravený gólman Pospíchal. A byla to právě jeho branka, na níž se převážně útočilo. Skrumáže a náznaky šancí však hasil společně s obranou. Směrem dopředu byli hosté prakticky bezzubí. Tento obrázek vydržel jen půl hodiny. Aktivní Mucha vyzval Ondrušíka, jenž elegantně přehodil Pospíchala, 1:0.

Na začátku druhé půle se FC Žďas dostal k několika standardním situacím, ani po nich Andrejko výrazně zasahovat nemusel. Po hodině se znovu zapotil Pospíchal, který vyrazil tři slepené střely Hlučína. V 67. minutě mohlo být rozhodnuto, ale Mucha po přihrávce Hudeczka napálil tyč. Po sérii čtyř střídání, která rozkouskovala průběh zápasu, našel v 80. minutě Žižka hlavu Martina Hanuse a bylo hotovo. „První poločas nám směrem dopředu nevyšel. Ve druhé půli jsme byli nebezpečnější, měli jsme víc ze hry, ale vyloženou šanci jsme si nevytvořili. Výsledek hovoří za vše," řekl trenér Libor Štourač.

Žďár tak načal záchranářské jaro porážkou a na první body z venkovního hřiště si musí nejméně do března počkat. Prohra ve vážně namočených Mikulovicích by ho mohla přijít draho.

Góly: 30. Ondrušík, 80. M. Hanus. Rozhodčí: Duda. ŽK: 2:0. Diváci: 165. Poločas: 1:0. Hlučín: Andrejko Malchárek, Heinik, Bogdaň (74. Polášek), Žižka Ondrušík, F. Hanus (75. Ptáček), Hudeczek, Mucha (86. Váňa) M. Hanus (87. Subic), Lukáš (70. Štefek). Žďár n. S.: Pospíchal Veselý, Turek, Šindelka, Cipruš (78. Hlouš) Bureš (84. Ločárek), Doležal, Michal, Pohanka, Vomela Zedníček (86. Nedvěd). Nejlepší hráči: Mucha, Ondrušík Zedníček.

Ostatní výsledky 16. kola: Orlová Mikulovice 4:1 (1:0), 43. Vlk, 76. Kovář, 87. Klimas, 89. Tomáš 53. Lokša. Hulín Břeclav 0:0. Prostějov Uničov 3:1 (1:1), 15. Pavlík (PK), 79. Krč, 82. Hirsch 10. Juřátek (PK). Opava Sigma Olomouc B 0:1 (0:1), 13. Zahradníček. Slovácko B Kroměříž 1:0 (1:0), 23. Holek. Zlín B HFK Olomouc 2:2 (2:2), 33. Houser, 45. Chwaszcz 7. Žondra, 29. Janoščín.

1. Sigma Olomouc B 16 10 2 4 31:14 32

2. Opava 16 8 6 2 26:15 30

3. TŘEBÍČ 16 9 3 4 19:11 30

4. Slovácko B 16 8 6 2 26:19 30

5. Prostějov 16 7 5 4 26:22 26

6. Zábřeh 16 6 7 3 21:16 25

7. HFK Olomouc 16 7 3 6 23:15 24

8. Hulín 16 7 3 6 24:18 24