Nová Ves zažila v Budišově nepovedené utkání. Na úzkém a hodně hrbolatém hřišti se nemohla dostat ke své tradiční kombinační hře po zemi. „Hráči se museli přizpůsobit stavu hrací plochy a nakopávali míče,“ prozradil trenér Miloš Myslivec.

To ale byla voda na domácí mlýn. Budišov oplývá vysokou a robustní obranou, pro kterou nebyl žádný větší problém si pohlídat centry a dlouhé míče. Jedinou šanci měl lídr tabulky v bojovnosti a nasazení. Ani v jedné z těchto disciplín však na domácí nestačil. „S prvním poločasem jsem byl nespokojený,“ láteřil Myslivec a dodává: „Opět nám chyběl důraz v soubojích.“

Kouč o přestávce promlouval hráčům do duše, na jejich hru to však nemělo větší vliv. Po dalším nedůrazném zákroku stopera se Budišov dostal do vedení, které v samém závěru navýšil na 2:0. „Stále se nám opakují ty samé chyby v defenzivě. Sami jsme se připravili o tři body,“ smutnil Miloš Myslivec po první jarní porážce. Jeho tým si v pěti duelech připsal osm bodů, když ke dvěma domácím vítězstvím přidal jen dva body za remízy v posledním Křižanově a třetím Stonařově.

Starosti na opačném pólu tabulky musí řešit i křižanovský lodivod Jan Fňukal. Jeho svěřencům se na jaře dařilo, ale po čtyřech nerozhodných výsledcích přišlo první výrazné zaškobrtnutí na cestě za záchranou.

„Náměšť je velmi kvalitní družstvo, vyhrála zaslouženě,“ řekl Fňukal, jehož mrzel výkon některých fotbalistů: „Hráči si mysleli, že už jim to teď půjde samo. Proto jsem za tu vysokou porážku rád, protože doufám, že je ten výsledek 0:6 vrátí zpátky na zem a zase začnou naplno pracovat.“

Křižanov totiž znovu klesl na úplný chvost, jelikož Štoky nečekaně vyhrály ve třetím Stonařově. A právě vzájemný duel obou sestupem ohrožených mužstev je naplánován na sobotní odpoledne. „Bude to pro nás klíčové střetnutí. Snad se nám jeden až dva hráči vrátí z marodky, abych mohl v průběhu zápasu trochu zamíchat kartami,“ doufá křižanovský kouč.

JIŘÍ BUBÁK