V nedělním 8. kole I. A třídy na sebe totiž narazí dva Herálce. Jeden ze Žďárska, druhý z Havlíčkobradska. Vzájemná konfrontace heráleckých klubů se vrací po čtyřech letech. „Z fotbalového hlediska to bude nadmíru perné utkání,“ uvědomuje si kouč žďárského Herálce Bohuslav Bureš, jehož svěřenci budou na domácím trávníku čelit lídrovi soutěže.

„My jsme se šesti body jedenáctí, oni získali šestnáct bodů a jsou na špici,“ zmiňuje rozdílnou bilanci obou týmů Bureš.

V táboře soupeře vládne natěšené očekávání. „Všichni se moc těšíme, jak hráči, tak funkcionáři. Je to svým způsobem svátek a určitě zajímavé střetnutí, prakticky derby,“ usmívá se předseda brodského Herálce Josef Pátek.

Nedělní protivníci se mohou pochlubit silným zázemím svých příznivců. Také proto ve vzduchu visí otázka, zda nepadne rekord v počtu fanoušků, kteří si na utkání najdou cestu. „Doufám, že trhneme divácký rekord. Máme mezi sebou docela dobré vztahy. Když jsme hráli na Žďársku, tak nás Herálečtí přijeli povzbudit. A naopak, když oni hráli v Humpolci, tak naši fanoušci jeli podpořit je,“ prozrazuje Pátek.

Naposledy sokové ze stejně nazvaných obcí změřili v roce 2003. „Bylo to, když jsme postupovali z I. B třídy,“ vzpomíná Pátek. „Ano, oni tehdy vyhráli soutěž a pronikli o patro výš. Od té doby jsme se na hřišti nepotkali. Žádné zprávy či aktuální postřehy ohledně jejich hry nemám. Ale to neznamená, že netuším, co nás víceméně čeká,“ naznačuje Bureš.

Odlišná bilance Brodský Herálec inkasoval pouze šest gólů, což je nejméně z celé I. A třídy. „My jsme míč z brány lovili už patnáctkrát, ale tohle číslo hodně ovlivnil výbuch v posledním kole, kdy jsme prohráli v Rantířově 0:6. Taktika bude jasná. Do bezhlavého útočení se s nimi pouštět nebudeme. Musíme vycházet zezadu. Spolehlivá práce v obraně, tak je třeba uvažovat,“ odhaluje Bureš.

„Věřím, že se nám ve sledované bitvě bude co nejvíce dařit a budeme pokračovat ve vítězné sérii,“ přeje si Pátek.