Herálec bitvu nervů těsně vyhrál

ŽĎÁRSKO - Předposlední, 25. kolo I. B třídy překypuje řadou zajímavých událostí, které však v kdovíjaké překvapení nevyústily. Strhující fotbal se hrál v Herálci, který vedl, prohrával, aby o svém vítězství rozhodl v gólové vichřici těsně před koncem.

18.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Traxler

I. B třída - skupina A

HERÁLEC - ČERNOVICE 4:3

Třem stovkám diváků se z výsledkových obratů a přemetů ve vývoji musela pořádně motat hlava. Pestré utkání bohaté na góly ani na okamžik nenudilo. Úvodní dění opanovali domácí, které se do soupeře zakousli jako smečka vyhládlých vlků do bezmocné ovce. Rychlou kombinaci ze sedmé minuty zakončil přesně Uchytil, který brzy přidal druhou trefu. Herálecké vavříny však záhy notně povadly.

Nejprve domácí stoper Pavliš parádně přehodil vlastního gólmana, chviličku nato vyrovnal Kohout. Od tohoto okamžiku se strhla vyrovnaná bitva, v níž dominovali oba brankáři, kteří s gustem tupili útočné ostří protivníků. Hektické chvilky propukly v poslední desetiminutovce. Černovice nejprve převážily vedení na svou stranu.

Herálec se ovšem nepoložil, zásluhou důrazného Cyrmona srovnal a takřka vzápětí Hořínkovou dělovkou z dvaceti metrů vyložil vítězný trumf, který rozhodl o majiteli tří bodů.

Góly: 7. a 18. Uchytil, 85. Cyrmon, 88. Hořínek - 21. vlastní (Pavliš), 23. Kohout, 80. Tylle. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:3. Diváci: 300. Poločas: 2:2. Herálec: Pavlík - Chyba, Pavliš, M. Ptaszek, Havlík - Kučka (85. M. Teplý ml.), J. Ptaszek, Ptáček (64. Cyrmon), Mládek (73. Gregor) - Hořínek, Uchytil. Černovice: Vošahlík - Biro (88. Kubů), Tikal (18. Novák), Pěnka, Bohuslavický - Kubíček, Petrák, Kohout (72. Paďourek), Hadrava - Tylle, Schenfl er.

VRCHOVINA B - ÚSTRAŠÍN 2:0

Pohledný zápas, který svou úrovní převyšoval nadprůměrnou kvalitu soutěže, rozhodly dva náhradníci v domácím dresu. Po nerozhodné první polovině, v níž rezerva Vrchoviny marně bušila do obranné hráze Útrašína, gólově udeřilo po perfektní sourozeneckou kombinaci: Petr Šustáček narazil střídajícímu Ondrovi Šustáčkovi, který rychlým krokem ukázal svým strážcům záda a zkušeně obstřelil brankáře.

Druhou ránu do ústrašínské rakve zasadil na sklonku utkání Follprecht, který se nebál podstoupit ostrý souboj s gólmanem, jehož ve vzduchu přehlavičkoval.

Góly: 61. Šustáček, 84. Follprecht. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Vrchovina B: Skryja - Regent, Okurka, Mrkos, Daniel - Michal, P. Šustáček, Němeček, Němec (51. Follprecht) - Puchýř (48. O. Šustáček), Josífek. Ústrašín: Z. Kubiska - Pokoj, Rod, Hampl, T. Kubiska (81. Hájek) - Paclík, Nápravník, Jura, Fuks - Běloch, Zemánek.

I. B třída - skupina B

V. MEZIŘÍČÍ B -BRTNICE 3:1

Ačkoli rezerva Velkého Meziříčí bez sebemenších problémů Brtnici porazila, byl to z její strany hodně smolný zápas. Kromě hromady neproměněných šancí totiž zahodila penaltu a navrch přidala vlastní branku - jediný úspěch hostů. V prvním dějství domácí zatlačili soupeře na vlastní polovinu, za kterou se Brtnice podívala zřídka.

Gólově uhodilo až sedm minut před pauzou. Po výpadu Smejkala centroval Pokorný k Žákovi, který přesným volejem napnul síť brtnické svatyně poprvé. Po změně stran velkmeziříčský tlak sílil. Veselý nejprve zblízka trefi l pouze brankáře, zanedlouho však svoje střelecké zaváhání odčinil a pas Pokorného proměnil dělovkou do šibenice ve druhý gól. Stejný hráč se prosadil ještě jednou a dokonce mohl zkompletovat hattrick, ale nabídnutou penaltu zahodil. Hosté si v závěru vypracovali jediný pořádný závar, který vyústil v nešťastnou vlastní branku.

Góly: 38. Žák, 58. a 70. Veselý - 85. vlastní. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:1. Diváci: 20. Poločas: 1:0. V. Meziříčí B: Kučera - Švec, Lu. Střecha, Jedlička, Halámek - Žák, Průša (83. Ambrož), J. Němec (65. F. Komínek), D. Smejkal - Veselý, J. Pokorný. Brtnice: Plaček - Kružík, Votava, Kousal, Doležal - Roušar (54. R. Kružík), M. Plaček (75. Šrámek), Zelený, Kitler (72. Čáp) - Jan Doležal, T. Zelený.

ROKYTNICE - RADOSTÍN N. O. 4:0

Domácí na svého soupeře vlétli od první minuty a utkání se vyvedlo především Jičínskému, který se blýskl hattrickem. Konečný výsledek stanovil nechytatelnou dělovkou ze třicetimetrů Hobza.

Góly: 36., 40. a 53. Jičínský, 76. Hobza. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Rokytnice: Veselý - Vejmelka, Svoboda (62. Goliáš), Novák (54. Vahila), Šulc, Chládek, Hobza, Rygl, Nosek, Jičínský (80. Sochna), Fiala. Radostín: Bílek - Minster, Pešek (50. Fabík), Kališ, Litochleb, Feral, Kovář, Prokop, Jurek (74. Invald), Kolarik, Šoustar.

KŘIŽANOV - BUDIŠOV 2:4

Po nepovedené první části utkání, kdy měli hosté už dvougólový náskok, se už Křižanovští nedokázali vzchopit a nechali Budišovu všechny body. Skóre otevřel povedenou střelou z patnácti metrů budišovský obránce Louzar a o pár minut později se hlavou trefi l Koš. Ve druhé půlce sice domácí dokázali skórovat, ale vzápětí znovu dvakrát inkasovali.

Skóre v 80. minutě v konečnou podobu upravil Engelhart. Budišov po zásluze vyhrál a rozhojnil svoje bodové konto v tabulce tříbodovým přírůstkem.

Góly: 48. Král, 80. Engelhart - 15. Louzar, 22. Koš, 55. Kašpar, 70. T. Nováček. Rozhodčí: Juryga. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Křižanov: Bajer - Navrátil, Novotný, Engelhart, Pálka - Klimeš, Pavlík (63. Šibor), Milota, Král - Nobicht, Burian. Budišov: Syrový - Laner, Louzar (77. Doležal), Kašpar, Koš - Hnízdil, Mezlík, Carda, Dostál - T. Nováček (65. Kavar), I. Nováček.

18.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 21 000 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy UČITEL/KA MATEŘSKÉ ŠKOLY - Dolní Libochová. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: zástup za MD, Podmínkou je vzdělání v oboru předškolní pedagogiky, První kontakt: telef. - 7,00 - 15,00, nebo emailem. Pracoviště: Mateřská škola dolní libochová, příspěvková organizace, 592 53 Strážek. Informace: Jitka Vrubelová, +420 732 889 114.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 13 250 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní BEZPEČNOSTNÍ PRACOVNÍK/-NICE - SÁZAVA - pracovněprávní vztah trvalý, ale možno i formou brigády. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13250 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: jobmatch, - místo vhodné i pro ženy - přes den práce na vrátnici + obchůzka objektu po zpevněné cestě cca jednou za dvě až tři hodiny služby (trvá asi tři minuty), přes noc pouze obchůzka v tomto časovém intervalu. , Práce je vhodná i pro osoby OZP - pro ně nabízíme náborový příspěvek ve výši 3 000,-- Kč. Požadujeme čistý výpis z rejstříku trestů, zdravotní stav způsobilý výše popsané činnosti, příjemné vystupování , samostatnost a odpovědnost., První kontakt emailem nebo telefonicky kdykoliv.. Pracoviště: Indus praha, spol. s r.o. - sshr sázava, 592 11 Velká Losenice. Informace: Lucie Sedláková, +420 736 521 281.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 000 Kč

Prodavači smíšeného zboží Prodavač smíšeného zboží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Prodavačka v bistru, mzda 14000,- při úvazku 0,75., Pracovní doba po - pá: 6:00 do 15:30, so - ne: 12:00 - 15:00, turnusové služby., Pracovní poměr na dobu určitou s předpokladem prodloužení, 5 týdnů dovolené.. Pracoviště: Nemocnice sv. zdislavy, a.s. [221], 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Silvie Hugová, +420 566 512 383.

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 130 Kč

Montéři suchých staveb SÁDROKARTONÁŘ - Žďár nad Sázavou. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Praxe minimálně 2 roky v oboru., První kontakt emailem nebo telefonicky Od 8:00 do 14:30. Pracoviště: Sádrokartony žďár s.r.o., Haškova, č.p. 1269, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Markéta Klinglerová, +420 773 995 676.