Herálec bitvu nervů těsně vyhrál

ŽĎÁRSKO - Předposlední, 25. kolo I. B třídy překypuje řadou zajímavých událostí, které však v kdovíjaké překvapení nevyústily. Strhující fotbal se hrál v Herálci, který vedl, prohrával, aby o svém vítězství rozhodl v gólové vichřici těsně před koncem.

18.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Traxler

I. B třída - skupina A

HERÁLEC - ČERNOVICE 4:3

Třem stovkám diváků se z výsledkových obratů a přemetů ve vývoji musela pořádně motat hlava. Pestré utkání bohaté na góly ani na okamžik nenudilo. Úvodní dění opanovali domácí, které se do soupeře zakousli jako smečka vyhládlých vlků do bezmocné ovce. Rychlou kombinaci ze sedmé minuty zakončil přesně Uchytil, který brzy přidal druhou trefu. Herálecké vavříny však záhy notně povadly.

Nejprve domácí stoper Pavliš parádně přehodil vlastního gólmana, chviličku nato vyrovnal Kohout. Od tohoto okamžiku se strhla vyrovnaná bitva, v níž dominovali oba brankáři, kteří s gustem tupili útočné ostří protivníků. Hektické chvilky propukly v poslední desetiminutovce. Černovice nejprve převážily vedení na svou stranu.

Herálec se ovšem nepoložil, zásluhou důrazného Cyrmona srovnal a takřka vzápětí Hořínkovou dělovkou z dvaceti metrů vyložil vítězný trumf, který rozhodl o majiteli tří bodů.

Góly: 7. a 18. Uchytil, 85. Cyrmon, 88. Hořínek - 21. vlastní (Pavliš), 23. Kohout, 80. Tylle. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:3. Diváci: 300. Poločas: 2:2. Herálec: Pavlík - Chyba, Pavliš, M. Ptaszek, Havlík - Kučka (85. M. Teplý ml.), J. Ptaszek, Ptáček (64. Cyrmon), Mládek (73. Gregor) - Hořínek, Uchytil. Černovice: Vošahlík - Biro (88. Kubů), Tikal (18. Novák), Pěnka, Bohuslavický - Kubíček, Petrák, Kohout (72. Paďourek), Hadrava - Tylle, Schenfl er.

VRCHOVINA B - ÚSTRAŠÍN 2:0

Pohledný zápas, který svou úrovní převyšoval nadprůměrnou kvalitu soutěže, rozhodly dva náhradníci v domácím dresu. Po nerozhodné první polovině, v níž rezerva Vrchoviny marně bušila do obranné hráze Útrašína, gólově udeřilo po perfektní sourozeneckou kombinaci: Petr Šustáček narazil střídajícímu Ondrovi Šustáčkovi, který rychlým krokem ukázal svým strážcům záda a zkušeně obstřelil brankáře.

Druhou ránu do ústrašínské rakve zasadil na sklonku utkání Follprecht, který se nebál podstoupit ostrý souboj s gólmanem, jehož ve vzduchu přehlavičkoval.

Góly: 61. Šustáček, 84. Follprecht. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Vrchovina B: Skryja - Regent, Okurka, Mrkos, Daniel - Michal, P. Šustáček, Němeček, Němec (51. Follprecht) - Puchýř (48. O. Šustáček), Josífek. Ústrašín: Z. Kubiska - Pokoj, Rod, Hampl, T. Kubiska (81. Hájek) - Paclík, Nápravník, Jura, Fuks - Běloch, Zemánek.

I. B třída - skupina B

V. MEZIŘÍČÍ B -BRTNICE 3:1

Ačkoli rezerva Velkého Meziříčí bez sebemenších problémů Brtnici porazila, byl to z její strany hodně smolný zápas. Kromě hromady neproměněných šancí totiž zahodila penaltu a navrch přidala vlastní branku - jediný úspěch hostů. V prvním dějství domácí zatlačili soupeře na vlastní polovinu, za kterou se Brtnice podívala zřídka.

Gólově uhodilo až sedm minut před pauzou. Po výpadu Smejkala centroval Pokorný k Žákovi, který přesným volejem napnul síť brtnické svatyně poprvé. Po změně stran velkmeziříčský tlak sílil. Veselý nejprve zblízka trefi l pouze brankáře, zanedlouho však svoje střelecké zaváhání odčinil a pas Pokorného proměnil dělovkou do šibenice ve druhý gól. Stejný hráč se prosadil ještě jednou a dokonce mohl zkompletovat hattrick, ale nabídnutou penaltu zahodil. Hosté si v závěru vypracovali jediný pořádný závar, který vyústil v nešťastnou vlastní branku.

Góly: 38. Žák, 58. a 70. Veselý - 85. vlastní. Rozhodčí: Holub. ŽK: 1:1. Diváci: 20. Poločas: 1:0. V. Meziříčí B: Kučera - Švec, Lu. Střecha, Jedlička, Halámek - Žák, Průša (83. Ambrož), J. Němec (65. F. Komínek), D. Smejkal - Veselý, J. Pokorný. Brtnice: Plaček - Kružík, Votava, Kousal, Doležal - Roušar (54. R. Kružík), M. Plaček (75. Šrámek), Zelený, Kitler (72. Čáp) - Jan Doležal, T. Zelený.

ROKYTNICE - RADOSTÍN N. O. 4:0

Domácí na svého soupeře vlétli od první minuty a utkání se vyvedlo především Jičínskému, který se blýskl hattrickem. Konečný výsledek stanovil nechytatelnou dělovkou ze třicetimetrů Hobza.

Góly: 36., 40. a 53. Jičínský, 76. Hobza. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Rokytnice: Veselý - Vejmelka, Svoboda (62. Goliáš), Novák (54. Vahila), Šulc, Chládek, Hobza, Rygl, Nosek, Jičínský (80. Sochna), Fiala. Radostín: Bílek - Minster, Pešek (50. Fabík), Kališ, Litochleb, Feral, Kovář, Prokop, Jurek (74. Invald), Kolarik, Šoustar.

KŘIŽANOV - BUDIŠOV 2:4

Po nepovedené první části utkání, kdy měli hosté už dvougólový náskok, se už Křižanovští nedokázali vzchopit a nechali Budišovu všechny body. Skóre otevřel povedenou střelou z patnácti metrů budišovský obránce Louzar a o pár minut později se hlavou trefi l Koš. Ve druhé půlce sice domácí dokázali skórovat, ale vzápětí znovu dvakrát inkasovali.

Skóre v 80. minutě v konečnou podobu upravil Engelhart. Budišov po zásluze vyhrál a rozhojnil svoje bodové konto v tabulce tříbodovým přírůstkem.

Góly: 48. Král, 80. Engelhart - 15. Louzar, 22. Koš, 55. Kašpar, 70. T. Nováček. Rozhodčí: Juryga. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Křižanov: Bajer - Navrátil, Novotný, Engelhart, Pálka - Klimeš, Pavlík (63. Šibor), Milota, Král - Nobicht, Burian. Budišov: Syrový - Laner, Louzar (77. Doležal), Kašpar, Koš - Hnízdil, Mezlík, Carda, Dostál - T. Nováček (65. Kavar), I. Nováček.

18.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 13 500 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech KREJČÍ/-OVÁ - Dolní Rožínka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: První kontakt emailem nebo telefonicky. Pracoviště: Morrigan, s.r.o., 592 51 Dolní Rožínka. Informace: Eva Vařejková, +420 736 675 601. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 220 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12220 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: přesnost, pečlivost, spolehlivost, schopnost splnit normu. Na pracovišti se klade důraz na kvalitu práce a plnění norem., Možno ubytování., první kontakt telefonicky nebo v sídle firmy PO-PÁ 8,00-16,00. Pracoviště: Jalam s.r.o. - pracoviště gama group a.s., Ubušínská, č.p. 20, 592 42 Jimramov. Informace: Šárka Staňková, +420 605 217 838. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 18 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Dělnice ve výrobě - snovačka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní pozice: Dělnice ve výrobě - snovačka, , snování materiálu, tkaní na tkalcovském stavu, životní pojištění, stravenky. Pracoviště: Clia s.r.o., 594 55 Dolní Loučky. Informace: Anna Brychtová, +420 549 440 301. Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 500 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních strojů na broušení Brusič na kulato. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadavky: vyučen v oboru, znalost čtení výkresové dokumentace, 3 roky praxe ve strojírenství, komunikativnost, při nástupu do PP dvousměnný provoz, výhledově přechod na třísměnný provoz, Popis práce: broušení vnějších a vnitřních průměrů s vysoku přesností rozměrů, týden dovolené navíc, závodní stravování, penzijní přípojištění, v případě zájmu volejte p. Škorpíková Jitka, tel.: 566 642 401, e-mail: jitka.skorpikova@zdas.cz. Pracoviště: Žďas, a. s., Strojírenská, č.p. 675, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Jitka Škorpíková, +420 601 131 533.

Hokejisté Meziříčí řádili

Hroši utrpěli těžký debakl

-

V hokejovém derby vyzrála budějovická Žihadla na Bruslaře

Vysočina – Hokejová druhá liga – skupin Jih a Východ měla ve středu na programu 10. kolo.

-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.

Nové Veselí urvalo bod

Nové Veselí – Souboj dvou naprosto rozdílných poločasů nabídl sobotní duel 6. extraligového kola mezi házenkáři Jičína a Nového Veselí. První půli totiž domácí vyhráli 17:10 a zdálo se, že se celek z Vysočiny domů vrátí bez bodu.