Žhavý souboj 8. kola I. A třídy ve skupině A přilákal rekordní návštěvu čtyři stovky diváků, kteří v úvodních minutách přihlíželi vyrovnanému boji se šancemi na obou stranách.

Gólový účet zápasu otevřel ve 31. minutě hostující Kuchta, který proměnil pokutový kop.

Měl rozhodčí přerušit hru?

„Náš obránce chtěl odpálit míč a nešťastně trefil ruku spoluhráče,“ vrátil se ke smolné situaci trenér domácích Bohuslav Bureš. Ten odmítl vzrušené reakce fanoušků svého týmu, kteří s výrokem sudího hlasitě nesouhlasili. „Nebylo co řešit,“ dodal.

S výrokem rozhodčího souhlasil i hostující kouč Petr Kuchta: „Byla to jasná penalta.“ Hosté šli v závěru poločasu do dvoubrankového trháku. Gólovému momentu však předcházel nejkontroverznější okamžik duelu.

Hlavní arbitr pustil tvrdý souboj, po němž se domácí obránce Havlík skácel k zemi a brodský Herálec vyrazil do úspěšně zakončeného brejku. „To byl rozhodující moment zápasu. Jednalo se o jasný faul. Hosté se díky pokračování hry dostali do přečíslení a dali na 2:0. Navíc těsně před pauzou. Tím se prakticky rozhodlo celé utkání,“ zlobil se na rozhodčího Staňka kouč Bureš.

Domácí hráči na rivala neměli

Naopak lodivod brodského Herálce si myslí, že rozhodčí celou situaci posoudil správně. „Bylo to po vzájemném souboji, ale myslím si, že sudí hru správně pustil,“ vyjádřil se k druhému gólu Kuchta. „Samozřejmě to byl sporný okamžik,“ připustil hostující kouč.

„Byli jsme ovšem fotbalově lepší a měli jsme více šancí. Mohlo to skončit větším rozdílem,“ zhodnotil Kuchta. Domácím se sice podařilo dvacet minut před koncem zásluhou Jana Ptaszka snížit, ale na víc se žďárský Herálec nezmohl.

„Po vstřelení gólu jsme se trochu zvedli. Pár šancí jsme si pak vypracovali, ale žádná nebyla stoprocentně gólová,“ uvedl Bureš.