Derby dvou Herálců ovlivnil sporný výrok rozhodčího

HERÁLEC - Byla to ostře sledovaná událost fotbalového podzimu. Po čtyřech letech na sebe narazily dva stejnojmenné kluby: Herálec ze Žďárska přivítal rivala z havlíčkobrodského Herálce.

2.10.2007

Žďárský Herálec (v pruhovaném Jiří Chyba, za ním Jan Mládek) překonal hostujícího gólmana až v 70. minutě za stavu 0:3. Z dalších šancí už nebylo nic.Foto: DENÍK/Tomáš Marek

Žhavý souboj 8. kola I. A třídy ve skupině A přilákal rekordní návštěvu čtyři stovky diváků, kteří v úvodních minutách přihlíželi vyrovnanému boji se šancemi na obou stranách.

Gólový účet zápasu otevřel ve 31. minutě hostující Kuchta, který proměnil pokutový kop.

Měl rozhodčí přerušit hru?

„Náš obránce chtěl odpálit míč a nešťastně trefil ruku spoluhráče,“ vrátil se ke smolné situaci trenér domácích Bohuslav Bureš. Ten odmítl vzrušené reakce fanoušků svého týmu, kteří s výrokem sudího hlasitě nesouhlasili. „Nebylo co řešit,“ dodal.

S výrokem rozhodčího souhlasil i hostující kouč Petr Kuchta: „Byla to jasná penalta.“ Hosté šli v závěru poločasu do dvoubrankového trháku. Gólovému momentu však předcházel nejkontroverznější okamžik duelu.

Hlavní arbitr pustil tvrdý souboj, po němž se domácí obránce Havlík skácel k zemi a brodský Herálec vyrazil do úspěšně zakončeného brejku. „To byl rozhodující moment zápasu. Jednalo se o jasný faul. Hosté se díky pokračování hry dostali do přečíslení a dali na 2:0. Navíc těsně před pauzou. Tím se prakticky rozhodlo celé utkání,“ zlobil se na rozhodčího Staňka kouč Bureš.

Domácí hráči na rivala neměli

Naopak lodivod brodského Herálce si myslí, že rozhodčí celou situaci posoudil správně. „Bylo to po vzájemném souboji, ale myslím si, že sudí hru správně pustil,“ vyjádřil se k druhému gólu Kuchta. „Samozřejmě to byl sporný okamžik,“ připustil hostující kouč.

„Byli jsme ovšem fotbalově lepší a měli jsme více šancí. Mohlo to skončit větším rozdílem,“ zhodnotil Kuchta. Domácím se sice podařilo dvacet minut před koncem zásluhou Jana Ptaszka snížit, ale na víc se žďárský Herálec nezmohl.

„Po vstřelení gólu jsme se trochu zvedli. Pár šancí jsme si pak vypracovali, ale žádná nebyla stoprocentně gólová,“ uvedl Bureš.

2.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Přístroj na měření kvality ovzduší.

Rodiče dětí žádají měření smogu u škol

Na parketě se to hemžilo maskami všeho druhu. A někteří malí návštěvníci karnevalu se dostali i na parket a zatančili si přímo s Míšou Růžičkovou.
39

Míša Růžičková roztančila ve Žďáře děti i dospělé

Ve Family Pointu budou hovořit o první pomoci i šátkování

Žďár nad Sázavou – O první pomoci dětem se bude v úterý 23. ledna hovořit ve žďárském Family Pointu, který se nachází ve čtvrtém patře polikliniky.

Nové případy pravé chřipky ve třetím týdnu nepřibyly

Vysočina – Nástup chřipkové epidemie na Vysočině se nadále odkládá. V uplynulém třetím kalendářním týdnu sice akutních respiračních onemocnění plošně přibylo, a to v jak v rámci celého kraje, tak i v jednotlivých okresech. Nadále je ovšem nemocnost výrazně pod hranicí epidemie, která bývá spojována s překročením hranice 1 700 případů.

Po bodu. Nastavené časy hokejistům o víkendu příliš nesvědčily

Velká Bíteš, Břeclav – Do závěrečné čtvrtiny základní části vstoupili o víkendu hokejisté v Krajské lize jižní Moravy a Zlínska. V 17. kole se lídr tabulky z Velkého Meziříčí představil na ledě Břeclavi. Hráči Horáckého hokejového klubu dvě třetiny za svým soupeřem zaostávali, až díky výkonu ve třetí dvacetiminutovce vyválčili alespoň bod.