Béčko Vrchoviny překvapivě prohrálo s Hamry nad Sázavou, Herálec ztratil vedení nad Rváčovem až po změně stran. Rezerva Žďáru nad Sázavou musela svůj duel s Havlíčkovou Borovou zrušit. „Neměli jsme dostatek hráčů, proto se utkání neuskutečnilo,“ vysvětlil kouč FC Žďas Vítězslav Machatka.

V. MEZIŘÍČÍ B – MORAVEC 5:0

Ve velice kombinované sestavě dokázali fotbalisté Moravce vzdorovat účastníkovi krajského přeboru pouze první poločas. „Chybělo nám několik hráčů, což se na našem výkonu projevilo. V první půli jsme domácím ještě stačili, ale poté, co v poločase prostřídali, už jsme neměli síly na to, abychom jim vzdorovali,“ řekl trenér Moravce Lukáš Broža.

Góly: Liška 2, Pavelec, Pech, P. Svoboda. Poločas: 1:0. Moravec: Fiala – F. Kudiovský, Petr Černý, Smolík, Hanák – Urbánek, Slavíček, M. Černý, Juračka – Svoboda, Červinka. Střídali: P. Kudiovský, Válek, Pavel Černý.

VRCHOVINA B – HAMRY 1:3

Překvapivým výsledkem skončilo první přípravné utkání juniorky Vrchoviny na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou. Účastníkovi okresního přeboru Žďárska totiž podlehli 1:3, možná i proto, že v brance musel při neúčasti gólmanů zaskočit útočník Petr Follprecht.

„My jsme hráli a soupeř dával góly. V prvním poločase jsme měli mírnou převahu, po změně stran místy drtivou. Jenže vytvořené šance jsme zahazovali,“ kroutil hlavou zkušený kormidelník Vrchoviny Karel Havlík.

Gól Vrchoviny B: Mrkos (PK). Poločas: 1:1. Vrchovina B: P. Follprecht – Havelka, Veselý, Mrkos, J. Skryja – P. Blažíček, Polnický, Bárta, Josífek – M. Šmída, Vašíček. Střídali: Bárta, Němeček, O. Poul.

HERÁLEC – RVÁČOV 4:6

Utkání dvou rozdílných poločasů bylo k vidění na umělé trávě ve Žďáře. V tom prvním byl lepší Herálec, druhý však herně i výsledkově vyzněl pro Rváčov.

„První půle byla z naší strany slušná, vedli jsme už 3:1. Rváčov pak převzal iniciativu a zápas otočil. Byl to náš první zápas, proto v naší hře byly chyby, které budeme muset odstranit,“ zhodnotil premiéru trenér Herálce Miroslav Kučka.

Góly Herálce: Hamák 2, Boháč, Myška. Poločas: 3:2. Herálec: Bednář (46. Tichý) – Veselský, Dufek, J. Slováček, Kovář – Hamák, Okurka, Boháč, Šusták – Suchý, Myška. (poh)