ŽĎÁR B HERÁLEC ZR 1:1

Derby podle očekávání nabízelo hned od úvodu útočný fotbal. Hosté zahrozili hned v 5. minutě, kdy po rychle rozehrané standardce prošel nikým netečovaný balon malým vápnem.

Vzápětí Žďár přenesl balon na pravou stranu a po kombinaci Jurnečky s Junem postupoval prvně jmenovaný ze strany na Jeníčka, ale pálil těsně vedle.

V 11. minutě už se diváci dočkali. Koudelka získal na půli míč, uvolnil se přes dva hráče, přihrál Šustákovi, jenž kolmicí vysunul Slováčka a ten zkušeně zavěsil. Vyrovnání měl na noze stoper Toufar, propadlý míč na malé vápno po standardní situaci poslal těsně vedle.

I do další příležitosti se Žďár dostal po přímém kopu.

Do odraženého balonu se vší silou opřel Růžička, jenže k jeho smůle mu téměř jistý gól zhatil Cestr, který do bomby skočil na malém vápně na hranici sebeobětování.

Ve druhé půli Žďár ještě zvýšil svůj tlak. Herálec sázel na zkušené hráče vpředu, kteří neustále hrozili z brejků. Ve slibné možnosti pálil Jun těsně vedle. Stoupající tlak zodpovědně hrající Herálec neustál. V 80. minutě zakroutil Němec standardku zleva na zadní tyč, balon se odrazil a Štursa ho ve skrumáži trknul do brány. „Podle mě se hrál na tuhle soutěž výborný fotbal. Měli jsme více ze hry, ale Herálec v čele s Koudelkou nebo Slováčkem potvrdil kvalitu a remíza byla zasloužená," byl spokojen s bodem trenér domácích Pavel Kubiš.

Góly: 80. Štursa 11. Slováček. Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Žďár B: Hajný Štursa, Toufar, Machatka, Růžička Kotík (61. Nedvěd), Němec, Jun, Ločárek Russ (88. Landsman), Jurnečka (81. Miklík). Herálec ZR: Jeníček Uchytil, Cestr, Černý, Bureš Okurka, Koudelka, Šusták (67. J. Ptaszek), Najman (80. Suchý) Slováček, Boháč.