skupina A

HERÁLEC (ZR) - HABRY 1:3

Skóre utkání otevřel již v 25 vteřině z pokutového kopu hostující Stránský, když potrestal předchozí faul heráleckého gólmana Pavlíka. Domácí se po rychle inkasované brance otřepali a hra se na obou stranách vyrovnala. Habry byly ale stále nebezpečné zejména v útoku. Ofenzivní sílu potvrdil soupeř v 26. minutě, kdy se po chybě herálecké obrany prosadil dravý Kudláček a zvyšoval již na 2:0 pro hosty.

V 77. minutě sice za domácí z nařízené penalty za ruku hostů snižoval Lukáš Havlík, ale na zvrat to již nestačilo. V nastaveném čase upravil na konečných 1:3 pro Habry Jiří Toma, když domácí pro domnělý ofsajd přestali hrát.

Góly: 77. Havlík (PK) - 1. Stránský (PK), 26. Kudláček, 91. J. Toma. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 3:3. Diváci: 260. Poločas: 0:2. Herálec: Pavlík – Chyba, Pavliš, Opluštil, Havlík – Kučka, J. Ptaszek, M. Ptaszek, Čejka (64. Ptáček) – Sláma (73. Vašek), Teplý.

skupina B

RANTÍŘOV – ROZSOCHY 2:0

Domácí vstoupili do utkání lépe, ale jejich dvě první velmi dobré příležitosti Zeman neproměnil. A tak dvakrát po sobě udeřilo až po standardkách. Z rohového kopu hlavičkoval mimo dosah gólmana Vrtěny rantířovský Zeman. O pět minut později přatavil přesnou hlavičkou nepřímý kop Živný. Druhá půlka nepřinesla ani gól, ani pohledný fotbal.

Rantířov vypadl z rytmu a snaživé Rozsochy tvrdě narážely na dobře fungující domácí obranu. „Směle by se to dalo nazvat holomajznou. Bylo to plné osobních soubojů a nepřesností,“ komentuje druhé dějství trenér Rantířova Michal Fiedler. „Po solidní první půlce jsme do ní nastoupili vlažně, dostali se do útlumu a hráli hodně špatně. Takový výkon by nám proti silnějším soupeřům rozhodně nestačil,“ dodává.

Góly: 30. Zeman, 35. Živný. Rozhodčí: Burian. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas 2:0. Rozsochy: Vrtěna – Zídka, Svítil, E. Šibor, R. Šibor – J. Vališ, Kříž, Čech, Padrtka – P. Bureš, R. Vališ. (střídali: Dvořák, A. Bureš, Ambrož).

TŘEŠŤ – BOHDALOV 4:1

Hosté vstřelili první gól po několika šancích domácích. Domácí poté začali svou bojovností přehrávat soupeře, a do poločasu otočili zápas. Srovnání se dočkali po rohu, kdy se prosadil Gutwald, a vítěznou branku zařídil z pokutového kopu Mikeš. Ve 2. poločase byli domácí fotbalovější a hosty nepustili do žádné vážné situace a sami přidali dvě branky. Obě branky vznikly po pěkných akcích na jeden dotek. To se radoval v 61. minutě Trnka, a v první minutě nastavení střídající Páral.

Góly: 34. Gutwald, 38. Mikeš (PK), 61. Trnka, 91. Páral – 14. Pe. Jaroš. ŽK: 1:3. Diváci: 150. Poločas 2:1. Bohdalov: Bílek – Vomela, Novotný, Schneider, Štikar (62. Vytlačil), Pe. Jaroš, Pa. Jaroš, Klimeš, Neuman, Doležal, Kríž (83. Šmak).

V. MEZIŘÍČÍ B – JAROMĚŘICE N. R. 0:1

Vyrovnané utkání připomínalo místy spíše šachovou partii. Hosté si po celý zápas udržovali mírnou převahu. Domácí hrozili z rychlých brejků, ale bez úspěchu. Jaroměřice mohli jít ještě před odchodem do šaten do vedení, ale obrovskou šanci zahodili. Po změně stran se hosté přece jenom prosadili, když nenápadnou akci z 67. minuty dotáhl do konce Sova.

Domácí se snažili o vyrovnání, ale v 83. museli po červené kartě pro Netolického za oplácení do deseti a bylo po tlaku. V závěru mohla Benfika přece jenom vyrovnat, ale v jasné gólové šanci domácích zatáhl hostující obránce za nedovolenou záchrannou brzdu a píšťalka sudího Kůrky však zůstala hluchá.

Góly: 67. Sova. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (83. Netolický). Diváci: 50. Poločas: 0:0. V. Meziříčí B: Kučera – Invalid (60. Souček), Kružík, Střecha, Halámek – Netolický, Jedlička (74. Jaša), Smejkal, Kafka – Trnka, J. Pokorný (69. Beran).

ŠEBKOVICE – NOVÁ VES 3:3

Druhá Nová ves v posledním kole jen remizovala a stejně dopadla i v Šebkovicích. Dlouho to ovšem vypadalo, že si v tomto utkání spraví chuť, vedla už o tři branky, ale vedení nedokázala udržet. Hned v 1. minutě se vystřídaly šance na obou stranách. První branka však padla v 7. minutě, z penalty se trefil M. Ondřejka.

Hra měla rychlý spád a ve 31. minutě využili hosté nedorozumění v domácí obraně a skórovali podruhé. Po čtvrt hodince druhého poločasu udělala šebkovická obrana chybu a bylo to o tři branky. Zdálo se být rozhodnuto, jenže v 61. minutě vykřesal jiskřičku naděje Rygl.

Hosté měli potom tři vyložené šance, dvakrát zazavonila dokonce tyč. V 82. byl vyloučen Přibil, ale domácí to paradoxně nakoplo. V 88. minutě šel důrazně za míčem P. Kotačka a snížil na rozdíl jedné branky. A Šebkovice udeřily ještě jednou, v nastaveném čase poslal do šestnáctky míč Klubal a rygl druhým gólem vystřelil svému týmu cenný bod.

Góly: 61. a 90. Rygl, 88. P. Kotačka – 7. (PK) a 58 M. Ondřejka, 31. Čech. Rozhodčí: M. Nenadál, ŽK: 5:2, ČK 1:0 (82. Z. Přibil). Diváci: 80. Poločas: 0:2. Nová Ves: Fuksa – J. Bureš, Havlík, Nečas, Kubík – R. Novotný, M. Ondřejka, V. Bureš (83. Zavadil), Starý, Čech - T. Novotný (88. J. Ondřejka).