Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Herálec ušetřil v předposlední minutě Jeřábek

Herálec – Bezbrankovou remízou skončilo derby mezi Herálcem a Humpolcem. V zápase 22. kola krajského přeboru byli lepší v první půli domácí, po změně stran zase převzali dirigentskou taktovku hosté. V předposlední minutě však Jeřábek z malého vápna přestřelil prázdnou branku.

3.5.2010

Solidní návštěva čekala v derby na vstřelený gól marně. Oba týmy se o body podělily.Foto: Deník/Michaela Hasíková

HERÁLEC – HUMPOLEC 0:0

První poločas byli lepší domácí, ale oba celky začaly opatrně. Dominovala snaha neudělat chybu, proto bylo v prvním poločase šancí poskrovnu. Ve 30. minutě si s Pátkem narazil míč Mašek, ale Kříž vyběhl včas a jeho šanci zlikvidoval. O tři minuty později napřáhl Pátek, ale ani jeho střela změnu skóre nepřinesla.

Po změně stran se aktivita přenesla na humpolecký tým. Hosté byli lepší a rychlejší, ale ani oni nedokázali rozvlnit síť za zády Březiny. Nejblíže k tomu měl v předposlední minutě utkání Jeřábek. Černík totiž vystřelil z dálky po zemi a jeho projektil Březina neudržel, jenže právě dobíhající Jeřábek z malého vápna přestřelil prázdnou branku.

„Bod z derby bereme, podle mě utkání nemělo špatnou úroveň. V první půli jsme neproměnili dvě šance, ve druhé jsme zase dvě přestáli. To byl soupeř lepší. My poslední dobou nehrajeme špatně, ale pro nás je úkol sbírat bod po bodu. Nějaký bychom chtěli urvat i ve středu ve vloženém kole proti Bíteši,“ přidal se hrající herálecký kouč Petr Kuchta.

To jeho protějšek Josef Soural spokojený nebyl. „Bod je pro nás málo. Spokojený můžu být jen s tím, že jsme neprohráli a neinkasovali. To je ale trochu málo. Měli jsme dvě dobré šance v posledních deseti patnácti minutách, ale ukázalo se, že je pro nás problém dávat góly. Herálec dobře bránil, možná z nás měl až moc velký respekt, my jsme byli pod tlakem v osobních soubojích, protože k našim hráčům rychle přistupovali. Ještě nejsme tolik zkušení, abychom si s tímto stylem hry dokázali poradit. Kdyby šlo body rozdělit stoprocentně, tak si myslím, že ten druhý bychom si zasloužili.“

Rozhodčí: Novák, ŽK: 0:1. Diváci: 340. Herálec: Březina – Ganobjak, Kuchta, J. Stojan, Paclík – Filipský, Hrala, Mašek, Král – Pátek (89. Klofáč), L. Stojan (72. Vašák). Humpolec: Kříž – Metál (55. Zelenka), Hes, Pecha, Černík – Nermut, Jeřábek, Paťha, Kříženecký – T. Pícha (89. Honzárek), Kopic (86. Chlad). Nejlepší hráči: Březina, Filipký – T. Pícha.
Příští kolo: Jemnicko – Vrchovina, Humpolec - Třebíč B, Hartvíkovice – Pacov, Okříšky - Bystřice n. P., Mor. Budějovice – Polná, Stará Říše - Ždírec n. D., Herálec - Velká Bíteš, Havl. Brod - Jaroměřice n. R.

3.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
Památník padlých byl postaven v blízkosti lip svobody.
10

Žďárští hledají stromy svobody

Na fotografii jsou žáci třídy 1. B paní učitelky Viery Buchtové z I. ZŠ v Novém Městě na Moravě. Příště představíme prvňáčky ze základní školy Palachova ve Žďáře nad Sázavou.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky z I. ZŠ v Novém Městě na Moravě

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Vysočina – Vinen dle obžaloby a trest na dva a půl roku podmínkou na tři roky. Tak zněl dnešní rozsudek nad známým pražským sexuologem Petrem Weissem. Zároveň dostal zákaz řízení na dva roky.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

O krampusy je ve Žďáře obrovský zájem, průvod přeložili k zimnímu stadionu

Žďár nad Sázavou – Velký zájem se strhl o chystaný průvod čertů-krampusů, který se ve Žďáře uskuteční v sobotu 25. listopadu v 17.30 hodin. Vstupenky jdou na dračku. „Proto jsme také místo původně plánovaného hřiště za sokolovnou akci přesunuli na ovál u zimního stadionu,“ řekl organizátor Radomír Fiksa.