VRCHOVINA B – HROTOVICE 3:0

Od prvních minut měla utkání zcela pod kontrolou juniorka Vrchoviny. Ta si během první půle vytvořila spoustu šancí, využila však pouze jedinou. Centr z pravé strany dokázal s přehledem zakončit Josífek. „V poločase už to mělo být minimálně 3:0, příležitostí jsme na to měli více než dost,“ trápila slabší koncovka jeho svěřenců trenéra béčka Vrchoviny Karla Havlíka.

Ve druhé půli se Hrotovice zvedly a Šmída musel vytáhnout několik důležitých zákroků. Poté už se ale opět prosadili domácí. Vašíček zvýšil po hodině hry na 2:0, za dalších patnáct minut se po závaru ve vápně hostů prosadil také Čírtek a stanovil konečné skóre zápasu na 3:0.

Góly: 23. Josífek, 63. Vašíček, 78. Čírtek. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:3. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Vrchovina B: Šmída – Havelka, Mrkos, Veselý, Fagula (79. Poul) – Vašíček, Žák, Josífek, Mazel (30. Čírtek) – Polnický, P. Follprecht (75. O. Follprecht).

HERÁLEC – ŽELETAVA 6:4

Rovných deset branek viděly dvě stovky diváků v Herálci. Domácí měli celý zápas pod kontrolou a mohli o své výhře rozhodnout už mnohem dříve. Do vedení je po pár minutách dostal Uchytil, který také zvýšil na poločasových 2:0. „Ale také Želetava se prezentovala dobrým výkonem a po změně stran dokázala trestat naše chyby,“ pochválil hostující celek trenér Herálce Miroslav Kučka. Ve druhém poločase zvýšil už na 3:0 Myška, za hosty rychle korigoval Ondráček. Domácí pak góly Hamáka a opět Uchytila odskočili na rozdíl čtyř branek. Hosté v úplném závěru snížili na konečných 6:4 pro Herálec. „Mrzí mě vysoký počet obdržených gólů, čtyři góly od Želetavy jsou hodně. Ale tři body se počítají, s tím můžeme být spokojeni,“ sdělil Kučka.

Góly: 9., 21. a 65. Uchytil, 52. Myška, 55. Hamák, 82. Okurka (PK) – 53. Ondráček, 67. a 90. Vranka, 85. Simandl. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 2:0. Herálec ZR: Bednář – Škorpík, Okurka, Veselský, Bureš – Hamák, Kovář (72. Čejka), Černý, Šusták – Uchytil, Myška (55. Bělský).

KOUTY – ŽĎÁR B 4:3

Úvod patřil domácím, ale hosté se záhy nakopávanými míči přes obranu dostávali na dostřel branky. Do vedení však šly po přímém kopu Tenkla z 25 metrů Kouty, které pak kontrovaly hru. Ve 32. minutě postupoval sám na žďárskou branku Neumann a byl zezadu podražen. Nařízenou penaltu panenkovsky proměnil Růžička. Do druhé půle vstoupili lépe hosté, kteří útočili až v sedmi lidech. Jenže brzy podnikl brejk soupeř a přečíslení čtyři na tři zakončil Cejpek – 3:0. O tři minuty později dostal míč za obranu Coufal a přidal čtvrtý Koutů. Krátce po vystřídání posledního obránce žďárská rezerva rychle rozehrála a Filippi snížil. Pak hosté potrestali nedůrazný odkop soupeře a Henzl nabídnutou šancí nepohrdl. Hostitelé už jen odkopávali míč, ale Žďár výraznou šanci neměl. V 85. minutě však napřáhl z poloviny hřiště Havlík a za pomocí větru nachytal na penaltovém puntíku stojícího brankáře Stýbla – 4:3. V nervózním závěru se už skóre neměnilo.

Góly: 27. Tenkl, 32. Růžička (PK), 49. a 52. Coufal – 53. M. Filippi, 63. Henzl, 85. Havlík. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 1:3. Diváci: 95. Poločas: 2:0. Žďár B: Hajný – Gančev, Havlík, Franěk, Jun, M. Filippi, Peňáz, Malicki, Musil, Frieb, Henzl (75. Sláma).