Herálec si konečně připsal první body a výhru

Žďársko - Hned dvě série skončily ve 4. kole I. A třídy – skupiny B. Fotbalisté Herálce se konečně dočkali první výhry a bodů, když doma porazili nováčka z Rapotic. To Bohdalov si naopak připsal první ztrátu. V Přibyslavicích remizoval bez branek.

1.9.2008

Fotbalisté Bohdalova (vlevo David Křesťan) remizovali na hřišti Přibyslavic a ztratili tak první body v nové sezoně. Foto: Martin Mutl

HERÁLEC (ZR) – RAPOTICE 4:2

Stejně jako před čtrnácti dny domácí zaspali úvod a Rapotice poslal do vedení Illek. Herálci se ovšem podařilo vyrovnat. Hlavou se prosadil Ptaszek. Jenomže na konci poločasu domácí faulovali ve vápně a Matoušek poslal z penalty hosty znovu do vedení.

Po příchodu z kabin tu byl snad poprvé v sezoně starý dobrý Herálec, který předváděl hru s nasazením. Vyrovnat se po teči podařilo Okurkovi a hned o tři minuty později se prodral obranou Sláma a z úhlu poslal domácí do vedení. První výhru a první body Herálce v sezoně pojistil ještě svým druhým gólem v nastavení Okurka.

Góly: 16. J. Ptaszek, 63. a 90+2. Okurka, 65. Sláma – 2. Illek, 42. Matoušek (PK). Rozhodčí: Švehla. ŽK: 3:3. Diváci: 280. Poločas: 1:2. Herálec: Pavlík – Chyba, Pavliš, Opluštil, Musil – J. Ptaszek, Okurka (90. P. Čejka), Šusták, Vašek (73. Sadílek) – Sláma (66. Hořínek), M. Ptaszek.

KŘIŽANOV – BUDIŠOV 0:1

Vyrovnaný zápas mohli rozhodnout v prvním poločase domácí. Hlavička kanonýra Buriana ovšem do černého nemířila. Ve druhém dějství tak přišel trest. Z ojedinělé akce se urodil vítězný gól celého zápasu, který po úniku vstřelil budišovský Karel Nováček. Křižanov se do svého soupeře zakousl a měl územní převahu. Jenomže kromě střel ze střední vzdálenosti si žádnou výraznou šanci na vyrovnání nevytvořil.

Gól: 49. K. Nováček. Rozhodčí: Servít. ŽK: 3:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Křižanov: Bajer – Střecha, Petr (62. Novotný), Klimeš, Pálka – J. Nobicht, A. Burian (75. Kubiš), Milota, Boček – D. Nobicht, Veselý (62. Navrátil).

PŘIBYSLAVICE – BOHDALOV 0:0

Přestože nepadl žádný gól, hrálo se pohledné utkání. Hra byla celkově vyrovnaná na vysoké úrovni. Oba týmy měly svůj úsek hry, kdy svého soupeře dostaly pod tlak.

Druhé dějství se neslo ve znamení mírné převahy domácích, kterou ale nevyjádřili střelecky. Nejblíže ke gólu měl přibyslavický Masopust, který v 77. minutě trefil břevno.

Rozhodčí: Šímak. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Bohdalov: Bílek – Vomela, Novotný, Schneider, Štikart – Petr Jaroš, Doležal, Pavel Jaroš (69. Šmak), Neuman – Kántor, Křesťan.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – V. MEZIŘÍČÍ B 2:1

Od začátku se hrálo kvalitní vyrovnané utkání dvou technicky vybavených soupeřů s minimem šancí. Jednu šanci proměnil domácí Franěk, který se trefil po perfektní přihrávce Sedláka. Druhou šanci v úvodním dějství zahodil hostující Jedlička. Ve druhém poločase se hrálo opatrněji než v tom prvním. Hru Náměště zkomplikoval Eliáš, který po zapískání neudržel nervy na uzdě a ohnal se po protihráči. Za což následovalo vyloučení.

Od té doby měla rezerva Velkého Meziříčí více ze hry, ale bez větších šancí. Vyrovnání přišlo po Vrbově faulu, kdy hosté kopali penaltu. Za nedlouho byl pokutovém území na druhé straně faulován Franěk a nařízenou penaltu proměnil. Pak už Náměšť i přes územní převahu hostí vítězství udržela.

Góly: 7., 77. (PK) Frsaněk – 70. Trnka (PK). Rozhodčí: Líkas. ČK: 1:0 (57. Eliáš). Diváci: 80. Poločas: 1:0. V. Meziříčí B: Pokorný – Netolický, Souček, Halamek, Střecha, Berka, Kafka, trnka, Jedlička (83. Invald), Dufek, Beran (60. Buřinský).

I. A třída

I.B. třída

1.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 000 Kč Stavební a provozní elektrikáři ELEKTRIKÁŘ/KA - Nížkov. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vyučen, manuální zručnost, dobrý zdravotní stav, praxe výhodou , Pozice vhodná pro absolventy. , Závodní stravování, firemní zboží za zaměstnanecké ceny, příspěvek na stravu a dopravu. možný finanční růst., V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis na email: vyroba@fritagro.cz nebo volejte na tel. číslo: 730 807 206.. Pracoviště: Fritagro nížkov, s.r.o., 592 12 Nížkov. Informace: Romana Kocourková, +420 730 807 206. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební montéři 20 000 Kč Stavební montéři (kromě montérů suchých staveb) Stavební montér. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 40. Poznámka: pracovní poměr bude uzavírán nejprve na 2 roky, dále pak opět na dobu určitou, při oboustranné spokojenosti i na dobu neurčitou, chuť do práce a rovněž chuť učit se novým věcem, praxi ani vyučení v oboru nevyžadujeme, vše vás zaučíme po nástupu do zaměstnání, první kontakt e-mailem. Pracoviště: Žďár nad sázavou, brněnská 126/38 s činností v rámci čr, Brněnská, č.p. 126, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Martina Zedníčková, +420 566 697 161. Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení Montážní dělník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Náplň práce: montáž kompletů nábytkového kování z komponentů z plastu a kovů, provádění samokontroly, výroba kontrolních vzorků, hlášení závad, udržování pořádku na pracovišti, Požadavky: min. základní vzdělání, schopnost pracovat ve třísměnném provozu, zkušenosti z výrobní společnosti výhodou, pečlivost, přesnost, flexibilita, 5 týdnů dovolené, roční finanční bonus, příspěvek na stravování, bezplatné jazykové vzdělávání, příspěvek na dopravu, sportovní a kulturní akce pro zaměstnance, První kontakt telefonicky 8,00 - 9,00 nebo emailem. Pracoviště: Hettich čr k.s., Jihlavská, č.p. 2190, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Renata Bartošíková, +420 566 692 189. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 25 000 Kč Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA , BARMAN/KA - Hotel Podlesí. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo je vhodné i pro absolventy nebo uchazeče s minimální praxí ., Nevyučenév oboru zaučíme , Požadujeme časovou felxibilitu, kreativitu a zájem o práci v hotelovém prostředí ., Pracoviště : Hotel Podlesí a Pohádková vesnička, Možnost ubytování po dobu směn , 13. plat, první kontakt e-mailem nebo tel. 602 583 803. Pracoviště: Pohádková vesnička s.r.o. - hotel podlesí, 592 02 Svratka. Informace: Pavla Tománková, +420 602 583 803.

Hokejisté Meziříčí řádili

Hroši utrpěli těžký debakl

-

V hokejovém derby vyzrála budějovická Žihadla na Bruslaře

Vysočina – Hokejová druhá liga – skupin Jih a Východ měla ve středu na programu 10. kolo.

-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.

Nové Veselí urvalo bod

Nové Veselí – Souboj dvou naprosto rozdílných poločasů nabídl sobotní duel 6. extraligového kola mezi házenkáři Jičína a Nového Veselí. První půli totiž domácí vyhráli 17:10 a zdálo se, že se celek z Vysočiny domů vrátí bez bodu.