Ve východní skupině I. A třídy opět zabodovala juniorka Vrchoviny. Ta si připsala už čtvrtou výhru v řadě, když v sobotním utkání zdolala Hrotovice jednoznačně 3:0. „Vítězství to bylo zcela zasloužené. O poločase to sice bylo pouze o jeden gól, ale za to mohla naše slabší koncovka, šancí jsme měli na mnohem více branek. Hosté nás pozlobili na začátku druhé půle, ale Šmída v brance nás podržel. Po druhém gólu už nebylo o třech bodech pochyb," zhodnotil vítězné utkání kormidelník Vrchoviny Karel Havlík.

Jeho svěřenci se tak v podzimní tabulce se ziskem devatenácti bodů nakonec posunuli na 8. místo, což po hodně slabé střední pasáži asi čekal málokdo. „Klíčový byl zápas ve Žďáře před třemi týdny. Tam nám výrazně pomohl příchod bratrů Sodomků, kteří se ale potom přesunuli do kabiny áčka. Výhra 5:2 tehdy celou kabinu nastartovala a hlavně jsme si konečně začali vytvářet šance a dávat góly. To byl do té doby náš nejpalčivější problém," popsal Havlík.

Vylepšit své bodové konto budou moci hráči Nového Města v sobotním derby proti Herálci. Jednoduché to ale mít nebudou, protože jejich nadcházející soupeř si také nevedl zle. Proti poslední Želetavě předvedl vlastním fanouškům solidní kanonádu, k vidění byla rovná desítka branek. Výhra 6:4 udržela celek z obce pod Žákovou horou na třetím místě tabulky, s jednobodovou ztrátou na druhý Budišov.

„Za výhru jsem samozřejmě rád, ale ty čtyři inkasované góly mě mrzí. Na druhou stranu musím přiznat, že byla Želetava velice produktivní, každé naše zaváhání v defenzivě dokázala okamžitě potrestat. Na derby proti béčku Vrchoviny se moc těšíme, rivalita tu určitě je. I v minulosti mívaly naše vzájemné souboje patřičné emoce, ale i fotbalovou kvalitu, věřím, že tomu tak bude i v tomto případě," domnívá se trenér Herálce Miroslav Kučka.

Jediným z trojlístku zástupců, který nebodoval, bylo béčko Žďáru. To na hřišti posledních Koutů prohrávalo na začátku druhé půle už 0:4 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže svěřenci Vítězslava Machatky pak zapnuli na vyšší obrátky a pár minut před koncem už to bylo 3:4. V dramatickém závěru se však hráčům FC Žďas srovnat nepodařilo a připsali si tak na své konto už pátou porážku v řadě.

V I. B třídě skupině B se z dalších důležitých bodů radovali fotbalisté Nedvědice. Ti v domácím prostředí zdolali Křoví 3:2 a vymanili se tak z tabulkového suterénu. „V deváté minutě to bylo už 2:0 a vzhledem k naší převaze jsem si myslel, že to bude pouze otázka výše skóre. Jenže pak jsme se trochu zasekli, hodně k tomu pomohl svými výroky nepřesný rozhodčí. Hráči se pak často místo na hru soustředili na některé jeho výroky. Ale výhra to byla zasloužená, Křoví mě docela zklamalo. Byl to jednoznačně nejslabší soupeř, na kterého jsme letos narazili," přiznal trenér nováčka Radek Šikola, který by rád v předehrávce proti béčku Velké Bíteše bodoval. "Máme devatenáct bodů, to je slušné, můžeme do toho zápasu jít klidnější," dodal Šikola.

Hned pět bodů získal v závěru minulého týdne Moravec. Nejprve dva u zeleného stolu, kde byla remíza 1:1 s Rapoticemi zkontumována v jeho prospěch. Důvodem byl neoprávněný start jednoho z hráčů soupeře. Další tři body si pak vystřílel v neděli, kdy zdolal Třebelovice tenisovým výsledkem 6:2. „O výsledku nebylo pochyb, zlobil nás pouze rychlonohý Máca. Pokud bychom využili všechny naše šance, mohli se diváci klidně dočkat i oblíbené desítky," usmíval se po utkání lodivod Moravce Lukáš Broža.

Utkání mezi béčkem Velké Bíteše a Radešínskou Svratkou bylo soubojem o udržení se vedoucího dua Náměšť, Dukovany. Výhru 1:0 hostům po hodině hry vystřelil Pekárek. „Nebyl to moc hezký fotbal, hodně bojovnosti, téměř bez šancí. Na nás se v poslední době projevuje absence Mrni, který nastupuje za divizní áčko. Ve středu pole hodně chybí," stýskal si po zápase trenér Bíteše Libor Švanda.

V táboře Radešínky byla logicky nálada mnohem pozitivnější. Pohle jejího kouče na sobotní zápas se od Libora Švandy trochu lišil. „Podle mě jsme byli lepší a naše výhra byla zasloužená. Napočítal jsem dobře pět gólových šancí, které jsme měli ještě předtím, než jsme se konečně prosadili. Domácí v závěru také něco měli, to nepopírám. Vyplatilo se pokrytí Pohla, kterého jsme častokrát i ztrojovali," pochvaloval si taktiku Michal Strachoň.