ŠTĚPÁNOV RAPOTICE 0:3

Hosté vstoupili do utkání s pozornou obranou hrou, ale nevynechali jedinou možnost na protiútok. Jeden z prvních se vydařil, na konci rychlé akce byla Chládkova střela k tyči pod břevno. Domácí to opařilo a Rapotice rázem kontrolovaly hru. Ve 25. minutě navíc Stér vystřelil z vápna a jeho tečovaná rána zaplula za bezmocného gólmana, 0:2. Nápor Štěpánova přišel až v závěru první půle, větší brankovou příležitost si ale domácí nepřipravili. Druhá půle začala opět vyrovnaně, největší tlak papírového favorita přišel mezi 55. až 65. minutou, kdy hosté museli pro zranění navíc dvakrát střídat. Místo snížení ale přišel třetí gól Rapotic. Hlavou se prosadil kanonýr Petr Matoušek. Další snaha už k brankám nevedla, a tak skončilo utkání velmi překvapivým výsledkem 0:3.

Góly: 15. Chládek, 25. Stér, 58. Petr Matoušek. Rozhodčí: Porubka. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Štěpánov: Bureš Sedláček, Plíhal, Cisař, Buček Vrzal, Kutnyk, Jakub Veselský, Kovalchuk Neudecker (80. Jaroš), Jan Veselský (87. Procházka).

VRCHOVINA B KŘOVÍ 3:2

Vrchovina se s Křovím trápila. Běhaví domácí se v první půli nemohli prosadit, a tak nebylo divu, že góly začaly padat až po přestávce. A to do sítě Vrchoviny. V 52. minutě využil chybu obrany Lukáš Němec a před gólmanem mířil zkušeně k tyči. Nadějný výsledek za chvíli ještě navýšil Kalina, jenž pálil přesně po výkopu gólmana. Počáteční zmar se u domácích rychle změnil v hon za body. V 80. minutě oživil naději na remízu střídající Trojánek po přihrávce Petra Sodomky. Ještě veseleji bylo o pár okamžiků později. Petr Sodomka po rohu propálil vše, co mu stálo v cestě, 2:2. Křoví i tak věřilo v hodnotný bod, ale i o ten přišlo. V 90. minutě přehodil Sáru Polnický a stovka diváků odcházela ze stadionu nadmíru spokojena.

Góly: 80. Trojánek, 85. Petr Sodomka, 90. Polnický 52. L. Neměc, 58. Kalina. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Vrchovina B: P. Skryja Mrkos, Fagula, Horňas, Daniel (67. Trojánek) Blažíček, Petr Sodomka, Polnický, Kršek (50. Žák) Bárta, Marshall (58. Oros). Křoví: Sára Hamřík, Knotek, Šustáček, Kováč Roštínský, Bonisch, Kalina, Kalvoda L. Němec, M. Němec.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ ŽĎÁR B 1:1

Utkání začalo bojovně a oboustranně opatrně bez výraznější šance. Až ve 20. minutě využil chyby při rozehrávce hostí T. Nováček, který míč popotáhl po křídle, centrem našel před brankou volného Urbana a ten nedal brankáři Pometlovi šanci 1:0. Žďár poté soupeře zatlačil, ale bez brankového efektu. Budišov zaspal vstup do druhého poločasu a to soupeř potrestal vyrovnávajícím gólem po rohu Russ. Ve zbytku zápasu měli hostitelé místy drtivý tlak, ale k rozhodnutí to nevedlo, a tak se body po zásluze dělily.

Góly: 20. Urban 50. Russ. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 5:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žďár B: Pometlo Landsman, Řeháček, Štursa, Němec, Otoupalík, Machatka, Kotík (86. Dvořák), Jun, Miklík (68. Jurnečka), Russ.

RANTÍŘOV HERÁLEC 4:3

Od začátku se hrál divoký zápas. Po nedorozumění herálecké obrany a gólmana udeřil rantířovský Vaněk. Hosté ale odpověděli individuální akcí Koudelky, a posléze se ujali vedení, když se hlavou prosadil Černý. Jenže to nebylo zdaleka vše. Úřadovat znovu začali domácí. Zvoleje se trefil Vaněk a po kolmé přihrávce mezi obránce vrátil Rantířovu vedení Vacek 3:2. Ve 38. minutě byla zapískaná penalta za ruku v rantířovské šestnáctce, ale Hájek ji chytil. Hned potom přišel Herálec o vyloučeného Okurku.

Ovšem i v oslabení byl lídr soutěže velmi aktivní a díky skvěle hrající středové řadě a přesné hlavičce Cestra dokázal vyrovnat. A s bodem se nechtěl smířit, začal ještě více útočit, čehož využil v 77. minutě domácí Bartejs, který zadělal na tříbodové vítězství. Hosté totiž v závěru na vyrovnání nedosáhli.

„Herálec ukázal kvalitu, jejich záložní řada hrála velmi dobře a já bych chtěl ocenit nasazení kluků a bojovnost, byl to velmi těžký zápas," komentuje rantířovský asistent trenéra Michal Fiedler.

Góly: 9. a 26. Vaněk, 29. Vacek, 77. Bartejs 15. Koudelka, 20. Černý, 71. Cestr. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (82. L. Horáček 38. Okurka). Diváci: 80. Poločas 3:2. Herálec ZR: Bednář Uchytil, Cestr, Najman, Černý Škorpík, Skála, Koudelka, Okurka Slováček, Šusták.

NOVÁ VES STONAŘOV 2:1

Domácí začali velmi dobře, jenže Ondřejka sám před bránkářem hlavičkoval nad. Za pět minut si stejnou situaci zopakoval s tím rozdílem, že mířil vedle brankové konstrukce. Po půlhodině se Stonařov dostal zčistajasna do jasné šance, ale obrana střelu zblokovala. Ve 33. minutě zahrál hostující hráč po rohu rukou a nařízenou penaltu suverénně proměnil Marek Ondřejka.

Hned po nástupu do druhé půle provětrali Stonařovští Fuksovy rukavice tvrdou ranou z dálky. V 50. minutě mohl z brejku zvýšit Radek Novotný, ale gólmana nepřekonal. Neutekly ani dvě minuty a stejný hráč v podobné pozici napálil tyč a z dorážky mířil k domácí smůle Jan Nečas pouze do břevna. Uklidnění přišlo po trestném kopu Nečase ze strany, kdy Petr Bureš tečoval centr, 2:0. Stanořov posléze otevřel hru a po dlouhém autu z 84. minuty snížil Čumpl. Víc už hosté přes snahu nestihli.

Góly: 33. M. Ondřejka (PK), 71. P. Bureš 84. Čumpl. Rozhodčí: F. Novotný. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Nová Ves: Fuksa Nejedlý, Krejčí, P. Šandera, T. Novotný II Jan Nečas (89. V. Bureš), Jakub Šandera (49. Čech), R. Novotný, T. Novotný I (77. Jan Šandera) M. Ondřejka, P. Bureš.

HROTOVICE V. MEZIŘÍČÍ B 2:1

Domácí konečně zabrali a získali po boji premiérové body ve druhé nejvyšší krajské soutěži. Vítězství Hrotovic mohlo být vyšší, kdyby proměnily několik samostatných nájezdů na brankáře Jíchu. V prvním poločase se během pěti minut událo vše podstatné. Hosté šli ve 24. minutě do vedení zásluhou Lišky, nováček ve 27. minutě vyrovnal Salák, ale dvě minuty nato byl vyloučen po druhém napomenutí hrotovický Furiš. I když hostitelé hráli zbytek zápasu o deseti, vytvořili si další šance, ale proměnili jedinou. V 75. minutě využil jeden z mnoha samostatných úniků Salák, který tak vystřelil Hrotovickým premiérové tři body v sezoně.

Góly: 27. a 75. Salák 24. Liška. Rozhodčí: Müller. ŽK 3:3. ČK: 1:0 (29. Furiš). Diváci: 150. Poločas: 1:1. V. Meziříčí B: Jícha Halámek, Netolický, Vyskočil (81. Kameník), Polák (46. Večeřa), Smejkal, Vítek (72. Bradáč), Liška, Láznička (46. Kuřátko), Maloušek, Caha.