„Podali jsme zřejmě náš nejlepší výkon v letošním ročníku, to i po taktické stránce. Venku se nám dařilo už předtím, ale na domácím trávníku to zatím nebylo úplně ono," připomněl trenér Herálce Miroslav Kučka předchozí tři domácí remízy.

K plnému bodovému zisku pomohli celku z obce pod Žákovou horou také výborní fanoušci, kterých dorazilo bezmála tři stovky. „Určitě si zaslouží velké poděkování, protože nám k výhře moc a moc pomohli," dodal kormidelník Herálce.

Jeho svěřenci jsou se třinácti body na třetím místě tabulky, když na vedoucí Kouty ztrácí pět bodů. Herálec je zatím přitom jediným týmem, který aktuálního lídra tabulky připravil v této sezoně o body.

„My se chceme soustředit především sami na sebe. Snažíme se hrát kombinační fotbal, protože zatím se setkáváme spíše se soupeři, kteří chtějí pouze nakopávat, o to je pro nás každý zápas složitější," odmítá vyhlašovat konkrétní cíle Kučka.

Velice důležité tři body získala juniorka Vrchoviny po vydřené výhře 2:1 nad Šebkovicemi. Díky ní poskočila z posledního místa tabulky hned o čtyři příčky. Naopak se nedařilo žďárské rezervě, která prohrála 1:6 v Třebíči a v tabulce jí nyní patří až 12. místo.

V I. B třídě skupině B poprvé v sezoně prohráli fotbalisté Štěpánova. Těm byl osudný výjezd do Velké Bíteše, kde tamní rezervě podlehli 1:4. „Hodně nám pomohl příchod Dvořáka z áčka. V útoku podržel balon, navíc se dvakrát gólově prosadil," těšilo lodivoda Velké Bíteše Libora Švandu.

Vedoucím Dukovanům na svém hřišti srdnatě vzdorovala Nedvědice, zkušenost hostů ale nakonec slavila úspěch.

„Nerad si stěžuji na výkon rozhodčího, ale tentokrát nás poškodil. Hned v úvodu zápasu šel náš útočník sám na branku soupeře, byl stažen, ale místo jasné červené dostal obránce Dukovan pouze žlutou. Přitom za stejný zákrok byl náš gólman Dinga později vyloučen," kroutil hlavou kouč nováčka Pavel Fila.

Ve výsledkové mizérii pokračovalo Křoví, které si připsalo již čtvrtou prohru v řadě. Rapoticím podlehlo 1:3, když všechny tři branky inkasovalo ještě v první půli. Proti o deseti hrajícím hostům pak ve druhé půli pouze korigovalo.

„Ačkoliv už se nám vyprazdňuje marodka, na hřišti to vypadalo, jako bychom spolu hráli poprvé. Především první poločas byl hodně špatný, čehož Rapotice dokonale využily," lamentoval asistent trenéra Křoví Lukáš Midrla.

Ten však věří, že ve druhé polovině podzimní části půjde výkon jeho svěřenců nahoru. „Naše výsledky by se měly zlepšovat. Teď jedeme do Měřína, kde se nám nikdy nedařilo, ale my dokážeme překvapit. V letošní sezoně se nám daří získávat body se soupeři, na něž nám to nikdy moc nešlo, naopak ztrácíme s těmi, které většinou porážíme," směje se Midrla.