Zajímavý průběh mělo i derby Žďárska. Křoví v poločase prohrávalo o dvě branky, jenže Ždár B přišel i ve druhém zápase za sebou o dvoubrankové vedení, opět inkasoval čtyři góly a musel odjet s prázdnou.

KŘOVÍ ŽĎÁR B 4:2

Domácí začali špatně, nedali si kloudnou přihrávku a Žďár je za to potrestal. V 36. minutě hlavou chladnokrevně zavěsil Machatka. Těsně před pauzou fauloval Bartošek unikajícího záložníka a Zábranský z penalty upravil na 0:2.

Do druhé půle vstoupilo Křoví jako vyměněné. Hned ve 47. minutě snížil po centru Lukáše Němce hlavičkující Bartošek. V 64. minutě vyrobil Pometlo fatální chybu, když mu hned dvakrát vypadl míč a Kotouč už neměl problém poslat kulatý „nesmysl" do sítě. V 74. minutě upaloval Bršťák na branku, Štursa ho před hranicí velkého vápna fauloval, uviděl červenou kartu a z trestného kopu se sám faulovaný nemýlil. Na poslední branku domácích opět namazal Pometlo, a tak Křoví otočilo téměř ztracený zápas.

„Žďár byl i v deseti možná lepším týmem, ještě v 87. minutě mohl vyrovnat. Utkání mu jasně prohrál brankář," zhodnotil zápas předseda klubu Rostislav Janšta.

Góly: 47. Bartošek, 64. a 92. Kotouč, 74. Bršťák 36. Machatka, 45. Zábranský (PK). Rozhodčí: Porubka. ŽK: 4:1. ČK: 0:1 (74. Štursa). Diváci: 50. Poločas: 0:2. Křoví: Sára L. Němec, Šustáček, Karaffa, Polášek Kotouč, Bršťák, Tichý, Bartošek (81. Kováč) Logara, M. Němec (86. Knotek). Žďár B: Pometlo Štursa, Rakšány, Bednář, Růžička, Machatka, Kotík (77. Toufar), Jun, Malý, Zábranský, Russ.

TŘEBÍČ B ŠTĚPÁNOV 3:1

Od začátku se hrál vyrovnaný fotbal bez výraznější šance na obou stranách. K vážnějšímu ohrožení branky došlo až v závěru poločasu, kdy nejprve z trestného kopu protáhl hostujícího brankáře Hlavinka Martin Chalupa. Skóre se poprvé měnilo až ve 37. minutě, kdy po centru zprava poslal Třebíč do vedení Kostelecký. Hosté odpověděli gólem do šatny, kdy z trestného kopu od autové čáry přesnou trefou na přední tyč nachytal Němce kapitán Vrzal.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Rozdíl byl jen v tom, že v 57. minutě prošel přes dva bránící hráče Válek a střelou k tyči vrátil domácím vedení. Po hodině hry Třebíčští předvedli pohlednou kombinaci, kdy se míč svezl po ose Ustohal Martin Malý Hruška a posledně jmenovaný stanovil na konečných 3:1. Hostitele si výsledek už pohlídali.

Góly: 37. Kostelecký, 57. Válek, 64. Hruška 45. Vrzal. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Štěpánov: Hlavoněk Císař, Sedláček, Macinský (81. Buček), Veselský Vrzal, Kovalchuk, Kutnyk, Neudecker (36. Bartoněk) Haraptso, Šikula.

VRCHOVINA B ŽELETAVA 4:1

První poločas byl oboustranně slabší. Jediný zajímavý okamžik přišel těsně před odchodem do kabin. O šťastný gól do šatny se postaral domácí Komínek.

Po přestávce Želetava zvýšila aktivitu a rychle vyrovnala Danielem. Souboj dvou nováčků poté dlouho vyzníval jako remízový, ale Vrchovina v rozmezí 72. až 85. minuty hned třikrát udeřila, a tak si hosté odvezli výraznou porážku. „Jakmile jsme dali na 2:1, tak jsme měli na hřišti navrch," zhodnotil duel trenér Vrchoviny Karel Havlík.

Góly: 45. Komínek, 72. a 85. Polnický, 75. Petr Sodomka 47. Daniel. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Vrchovina B: Petr Skryja Blažíček (70. Mrkos), O. Poul, J. Skryja, Fagula Josífek, M. Skalník, Petr Sodomka (85. Šustáček), Šandera Komínek (75. Němec), Polnický.

STONAŘOV V. MEZIŘÍČÍ B 2:0

Zápas ve Stonařově byl agresivní. Na hráčích obou týmů se projevilo vedro a velká únava. I přesto padaly branky. Hosté v prvním poločase trochu zlobili. Šanci si vytvořil Beran, který si vzal míč, utekl po křídle, jenže míč do sítě neprocpal. V 11. minutě se ukázal Nešpor, který napřáhl a gólman měl co dělat, aby jeho pokus vytáhl. V 30. minutě se zjevil v gólovce Škrdla a svou šanci proměnil.

Druhý poločas se podobal prvnímu. Domácí Šáma krásně přihrál Příhodovi, a ten nezaváhal, 2:0.

Góly: 30. Škrdla, 54. Příhoda. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas 1:0. V. Meziřící B: Dohnal Halámek, Pospíšil (74. Štefka), Bouček, Kameník (60. Bradáč), Polák, Malec, Vítek, Beran, Polák, Doucha.

KOUTY HERÁLEC ZR 0:7

Výsledek, který vypadá na rozdíl dvou tříd, úplně neodpovídá dění na hřišti. První poločas měli převahu domácí, druhé dějství bylo vyrovnané. Rozdíl byl pouze ve využití šancí. Kouty začaly aktivně, ale po třech vyložených šancích, kdy míč putoval po brankové čáře, se skóre neměnilo. Byli to hosté, kdo využil nedorozumění obránců soupeře a Hamák otevřel skóre. Zlom nastal zdravotními problémy domácího brankáře Eliáše, který musel střídat. A když Koutečtí nevyužili další dva brejky, byl to soupeř, kdo potrestal nešťastnou přihrávku gólmana na útočníka Teplého 0:2. Záhy měli domácí šestou šanci, ale znovu bez využití.

Druhý poločas začali lépe znovu domácí, ale dostali se do jediné šance, ve které opět neuspěli, a tak jim Herálec udělil lekci z produktivity. V 57. minutě už to bylo po nákopu z vlastní poloviny 0:3. Od této chvíle se s góly v domácí síti protrhl pytel a hostům vycházely brejky, ze kterých přidali další čtyři branky.

Góly: 57. a 81. Okurka, 9. Hamák, 15. Teplý, 71. Šulc, 75. Myška, 84. Kalina. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 0:2. Herálec ZR: Lossgott Uchytil, Černý, Ptaszek, Musil (43. Opluštil) Kalina, Skála, Okurka, Hamák Teplý, (74. Myška), Šulc.