Herálec dostal pět gólů, ale v soutěži zůstane

Žďársko - Nováček z Herálce přežil! Tým trenéra Bohuslava Bureše sice v 25. kole I. A třídy – skupiny A vysoko prohrál s první Světlou, ale smutnit nemusí. Domácí prohra předposledního Budíkova mu totiž zajistila záchranu.

16.6.2008

Fotbalisté Bohdalova zápas v Nové Vsi nezvládli a pokud se budou chtít zachránit, musí v posledním kole porazit rovněž ohrožený Stonařov. Foto: David Mahel

Drama ovšem nekončí ve skupině B. Bohdalov v okresním derby v Nové Vsi prohrál rozdílem třídy a v posledním kole musí bezpodmínečně zvítězit nad Stonařovem. Příjemně překvapily předposlední Rozsochy, kterým sice už o nic nejde, ale přesto dokázaly uspět na hřišti ambiciózní Staré Říše.

SKUPINA A

SVĚTLÁ – HERÁLEC (ZR) 5:1

Postupový zápas začal pro Světlou jako z říše snů. Po průtrži mračen domácí hráči doslova vlétli na mokrý trávník a již v desáté minutě vedli 2:0. Nejdříve se nadvakrát prosadil kanonýr Křikava, navíc vzápětí proměnil pokutový kop kapitán Císař. Třetí branku přidal hlavou Klaus. Před přestávkou se sice hostům podařil rychlý protiútok, když skóroval Chyba.

V druhém poločase si domácí vedení pohlídali, dokonce vstřelili ještě dva góly. A tak mohla po závěrečném hvizdu rozhodčího, když se domácí hráči dozvěděli výsledek z brodského Herálce, propuknout ve Světlé postupová euforie.

Góly: 8. a 87. Křikava, 10. Císař (PK), 24. Klaus, 67. Piskač - 41. Chyba. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 2:2. Diváci: 460. Poločas: 3:1. Herálec (ZR): Pavlík – Chyba, Pavliš, Opluštil, Havlík – Mašek (81. Dvořák), Jan Ptaszek, Ptáček, M. Ptaszek – Hořínek (32. Čejka), Sláma.

SKUPINA B

NOVÁ VES – BOHDALOV 3:0

V prvním poločase existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo. Favorizovaná Nová Ves se brzy prosadila i gólově. Po Kubíkově pasu za obranu se trefil Čech. Autor první branky pak založil úplně stejnou akci, na jejímž konci byl Starý. Po něm se opět trefil Čech, který tak upravil na rozdíl třídy.

Další domácí šance zůstaly nevyužity. Ve druhém dějství se osmělil i Bohdalov, který začal nepříjemně kousat, ovšem gólově se hosté prosadit nedokázali.

Góly: 17. a 29. Čech, 23. P. Starý. Rozhodčí: Klinek. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 3:0. Nová Ves: Fuksa – Bureš, Havlík, Kubík (46. P. Nečas), J. Starý – Pohanka (46. J. Ondřejka), M. Ondřejka, T. Novotný – R. Novotný, P. Starý, Čech (78. Krejčí). Bohdalov: Bílek – Neumann, Jaroš, Novotný, Štikar – Křesťan (60. Šmak), Doležal, Klimeš (55. Musil), Jaroš (50. Juda) – Kříž, Kántor.

ŠEBKOVICE – V. MEZIŘÍČÍ B 0:0

V závěrečném domácím duelu letošní sezony se diváci v Šebkovicích branek nedočkali. Svižný fotbal se hrál jen v prvním poločase, kdy šance hostí končily u brankáře Kuby a šance domácích, víceméně ze standardních situací, mimo branku.

Na začátku druhého poločasu se dostal dvakrát do brejku hostující hráč, ale neuspěl, na druhé straně zůstalo bez povšimnutí stažení v šestnáctce, po kterém se hráči i diváci dožadovali pokutového kopu. Zbytek utkání už příliš fotbalový nebyl.

Rozhodčí: Kosička. ŽK: 2:1. Diváci: 80. V. Meziříčí B: Kučera - Kružík, Krejčí, Invald, Netolický - Skořepa (46. Jaša), Halámek (19. Souček), Kafka, Zeman - Pokorný, Smejkal.

STARÁ ŘÍŠE – ROZSOCHY 0:2

V první půlce se hrál vyrovnaný fotbal, ovšem oči diváka se žádnými pěknými akce kochat nemohly. V okleštěné sestavě hrající Stará Říše se s rolí favorita nepopasovala nejlépe a po změně stran si zadělala na nepovedenou domácí rozlučku.

Snaživí hosté se zaslouženě dočkali branky v 55. minutě, kdy se po pravé straně protáhl Padrtka a nekompromisní ránou do šibenice otevřel skóre. Po čtvrthodině přistál přesný centr na hlavě osamoceného Vališe, který svému týmu pojistil nečekané tři body.

Góly: 55. Padrtka, 70. Vališ. Rozhodčí: Hrůza – Výborný, Pojezný. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas 0:0. Rozochy: Svoboda – Zítka, Svítil, Kříž, Kalvoda – A. Bureš, Dvořák, Čech, Padrtka – Petr Bureš, Vališ. (střídali: Šťastný, Hřebíček, Pavel Bureš).

I. A. třída

I. B. třída

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

V Meziříčí naposled ukážou dakarský speciál

Šedesát minut nestačilo. Hokejisté Meziříčí i Bíteše rozhodli o výhře

Blansko, Velké Meziříčí – Teprve až v 10. kole letošního ročníku Krajské ligy jižní Moravy a Zlínska ztratili hokejisté Velkého Meziříčí první bod v sezoně. Horácký hokejový klub na domácím ledě zdolal Uherský Ostroh až v prodloužení. Nastavený čas si o víkendu zahráli také hráči Velké Bíteše. Vzhledem k postavení v tabulce byl pro Spartak souboj v Blansku velice důležitý, získané dva body mají rozhodně svoji cenu.