O záchranu hrající Křižanov uspěl doma proti Přibyslavicícm a Bohdalov přivezl cenné body z horké půdy Rantířova.

Derby v Herálci překvapení nepřineslo. Domácí se proti Velkému Meziříčí B snažili, ale zkušenější soupeř si zápas pohlídal a nedal Herálci šanci pomstít potupnou podzimní sedmigólovou porážku.

HERÁLEC ZR – V. MEZIŘÍČÍ B 1:2

Od začátku utkání měl zajímavější útočné akce před brankou soupeře Herálec, ale nedokázal je dotáhnout do konce. Rezerva Velkého Meziříčí má přece jenom zkušenější tým, což potvrdila přízemní rána Součka, která se otřela o tyč a skončila v Lossgottově brance.

Situace ze druhé půle pak domácí šokovala. Herálečtí obránci propustili lehkou přihrávku a Trnka zajistil hostům dvoubrankové vedení. Snížit se podařilo v závěru Ptaszekovi, který obešel dva protihráče a levačkou z 25 metrů nedal Kučerovi šanci. Ovšem závěrečný nápor domácích se nekonal.

Góly: 83. M. Ptaszek – 34. M. Souček, 47. Trnka. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 1:2. Diváci: 280. Poločas: 0:1. Herálec: Lossgott – Opluštil (75. Mládek), Pavliš, Chyba, Havlík – Ptáček, Okurka, M. Ptaszek, J. Ptaszek – Šusták, Bureš (63. Sláma). V. Meziříčí B: Kučera – Halámek, Kružík, Beran (69. Netolický), Střecha – Trnka (51. Krejčí), Hort, Jedlička, Kafka – Souček, D. Invald.

KŘIŽANOV – PŘIBYSLAVICE 2:1

Domácí potřebovali body jako sůl a tak vstoupili do utkání aktivněji. Už ve druhé minutě nastřelili tyč a další jejich šanci hasil na brankové čáře jeden z hostujících obránců. Byly to však paradoxně Přibyslavice, které se ujaly vedení po chybě křižanovské defenzivy.

Domácí inkasovaná branka nepoložila a když si vyměnil Nobicht balon s Burianem, bylo vyrovnáno.

Po hodině hry Křižanov skóre otočil, když se trefil aktivní Burian. Poté se domácí začali soustředit na obranu a vyráželi do rychlých protiútoků. Na konci mohl pojistit výhru střídající Láznička, ale v zakončení selhal. Křižanov si vedení pohlídal a získal první jarní body.

Góly: 28. Nobicht, 54. Burian – 8. Noháček. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Křižanov: Bajer – Střecha, Petr, Klimeš, Pálka – Ilenčík, A. Burian (89. Navrátil), Kubiš, Boček – Nobicht, Veselý (77. Láznička).

RANTÍŘOV – BOHDALOV 0:2

První půlka nenabídla příliš zajímavý fotbal. Domácím se nedařilo kombinačně, ale do několika slibných šancí se i přesto dostali. Jenže neuspěli jak Živný, tak po standardkách hlavičkující Vlček.

Ve druhém poločase domácí zvýšili svoji snahu, chtěli rozhodnout a po hodině hry měl ke gólu hodně blízko Živný, který se řítil sám na gólmana, přehodil ho, ale míč zamířil do břevna a z brankové čáry pak ven z branky.

Nakonec se skóre přece jen měnilo. Bezchybně z přímáku se trefil Doležal a stejný hráč po chvíli přidal po centru z pravé strany pojistku.

„Máme obrovské problémy s proměňováním šancí. Máme i smůlu, ale nicméně nejde nám to a chybělo mi tam i to, že jsme tomu nešli naproti. Byl to nepovedený zápas,“ komentuje zklamaný kouč Rantířova Michal Fiedler.

Góly: 78. a 82. Doležal. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas 0:0. Bohdalov: Bílek – Vomela, Pavel Jaroš, Novotný, Šmak – Neumann, Schneider, Doležal, Petr Jaroš – Kántor, Zvolánek.