Hledání pokračuje. Ve snaze vybudovat konkurenceschopný tým pro jarní odvety pokračuje vedení FC Vysočina Jihlava v testování potenciálních adeptů žlutého dresu. Podle očekávání se zájem soustředí především na hledání náhrady za kanonýra Stanislava Tecla.

Jak již Deník informoval v sobotu, jihlavský klub má zájem o dvojici talentovaných hráčů Sigmy Olomouc Václavy Vašíčka a Tomečka. Po dohodě s hanáckým týmem nyní oba hráči podstupují ve Vysočině testy.

Adepti útoku

Václav Vašíček je talentovaný útočník, prošel mládežnickými reprezentacemi, kde nastřílel celou řadu branek. Na podzim hostoval ve druholigovém Znojmě.

Václav Tomeček nastupuje na pozici levého záložníka Tomečka, kromě Olomouce má za sebou zkušenosti i ze Zbrojovky Brno. „Smlouvy s oběma olomouckými fotbalisty a stejně tak i formu jejich působení v Jihlavě doladíme v nadcházejícím týdnu," prozradil na klubovém webu sportovní manažer Vysočiny Josef Jinoch.

Kromě Vašíčka by mohl konkurenci v jihlavském útoku rozšířit i Darko Bjedov. Tohoto ohromného hrotového hráče, 191 centimetrů, 86 kilogramů, provází podle Jinocha výborné reference: „Darko má dobré parametry, nyní jsme zvědaví na jeho porovnání s dalšími adepty našeho dresu," dodal Jinoch.

Stoperů je dost

Na testech v Jihlavě jsou v současnosti především mladí, talentovaní a perspektivní hráči. Pro boje o záchranu však budou potřeba především zkušenosti.

Na trhu jsou přitom k mání i opravdu zvučná jména. Na pozici útočníka by se nabízel například v Olomouci skončivší Marek Heinz. Ten by se příchodu do šatny ambiciózního nováčka nebránil. „Nabídka od klubu, jako je Jihlava, by mě pochopitelně hodně potěšila," reagoval Heinz.

Josef Jinoch však jeho příchod jako reálný nevidí. „My hledáme hráče, kteří by zapadli do celkové skladby týmu a koncepce klubu," zdůraznil na dotaz redaktora Deníku Jinoch.

Pro posílení obrany by připadal v úvahu zkušený Benjamin Vomáčka, jehož vysoká smlouva zatěžuje chatrný rozpočet Baníku Ostrava. Podle spekulací některých médií by právě Jihlava mohla tohoto stopera angažovat. „O jeho příchodu nic nevím," odmítl spekulaci Jinoch. „Máme v kádru podzimní stoperskou dvojici Tlustý Šourek, nyní je zde Kopic, připraven už je Marek, zaskočit zde mohou další stávající hráči. Na tento post je už nyní spíše přetlak a je možné, že někteří hráči naopak odejdou," dodal tiskový mluvčí Vysočiny Miroslav Fuks.