Pikantnost celého zápasu ještě zvyšovala skutečnost, že hned několik hráčů z obou stran před časem působilo v dresu svého nedělního soupeře.

Vstup do utkání vyšel před pěknou návštěvou více než dvou stovek fanoušků hostům z Moravce. Ti šli už po pěti minutách hry do vedení po brance Šebka. „Celá první půle byla z naší strany hodně špatná, vůbec se mi to nelíbilo. Ale ono to bylo velice podobné i před týdnem v Dukovanech,“ všiml si mračící se kouč béčka Vrchoviny Karel Havlík. „Jakmile na nás někdo nastoupí s důrazem a začne posílat do našich obránců jeden balon za druhým, tak máme okamžitě problém. Elán, důraz a nasazení nás vykolejí a my se s tím prostě nejsme schopní nějakým způsobem srovnat. Více nám holt sedí mužstva, která hrají technicky,“ dodal.

I přesto se ale celku z Nového Města podařilo ještě do přestávky vyrovnat, na konci rychlé akce byl přesně hlavičkující Polnický. Po změně stran se role úplně obrátily, domácí byli v tlaku a Moravec se horko těžko bránil. Všechny příležitosti Novoměstských však přežil a sedmnáct minut před závěrečným hvizdem udeřil. Gól Juračky na 2:1 znamenal další tříbodový export nováčka z půdy soupeře.

„Musím přiznat, že mě hráči Moravce celkem příjemně překvapili, zahráli velmi dobře. Jejich výhra tu nebyla náhodná, určitě to nebylo tím, že by tu z ničeho dali dva góly. Jako nováček u nás překvapili a myslím si, že pokud jim to vydrží, nebudou hrát v soutěži druhé housle,“ ocenil soupeře Karel Havlík.

V táboře Moravce logicky panovala naprosto odlišná nálada. „V první půli jsme byli určitě lepší, snažili jsme se hrát fotbal. Po pauze nás ale domácí zatlačili, udeřili jsme z jedné ze dvou akcí, které jsme ve druhé půli měli. Remíza by zápasu možná slušela více, ale my jsme měli tentokrát štěstí, které se k nám před týdnem proti Jemnicku otočilo zády,“ sympaticky přiznal kormidelník Moravce Lukáš Broža.

O patro níž, v I. B třídě – skupině B se v sobotu odehrál velice zajímavý zápas ve Velké Bíteši, kam dorazil doposud poměrně úspěšný nováček z Bohdalova. Toho však před utkáním postihly velké nepříjemnosti se sestavou, takže v základu z různých důvodů scházelo hned sedm hráčů, včetně hrajícího trenéra Tomáše Doležala.

V úvodních pětačtyřiceti minutách to bylo znát a Bíteš mohla vést vyšším rozdílem než 3:0. „Těch šancí jsme měli mnohem více, ale i tak jsme to měli rozehrané na klidnou výhru,“ řekl hrající kouč rezervy Velké Bíteše Oldřich Suchý.

Realita byla však jiná. Bohdalov rychle snížil na 1:3 a v polovině druhého dějství to bylo už pouze o jedinou branku. Na domácí celek padla deka a nakonec mohl být moc a moc rád za nejtěsnější výhru 3:2.

„Mysleli jsme si, že už to v klidu dohrajeme a hráli jsme až moc profesorsky. Hosté nás po naší chybě v obraně brzy potrestali a chvíli na to snížili dokonce na 3:2. Chodili pak do brejků, ale stoprocentní šanci neměli. Se třemi body jsem spokojený, ale zbytečně jsme si to ve druhé půli zkomplikovali, měli jsme to uhrát mnohem klidněji,“ dodal Suchý.

MUŽ KOLA – Petr Juračka (Moravec). O výhře nováčka východní skupiny I. A třídy v derby na hřišti rezervy Vrchoviny 2:1 rozhodl gól šikovného záložníka v 73. minutě.

SMOLAŘ KOLA – Michal Tužinský (Nedvědice). Jako na rybách si musel v neděli připadat gólman SK Pernštejn. Ovšem k jeho smůle, protože v průběhu devadesáti minut tahal míč ze své sítě hned sedmkrát.

OSTUDA KOLA – Výprask Nedvědice. S vysokou porážkou 0:7 se z Rapotic vrátili fotbalisté Nedvědice. Po třech kolech jsou tak v tabulce I. B třídy – skupiny B bez bodu poslední.