A po zásluze prohrál 2:0, když obě branky padly v samotném závěru zápasu. „V našem podání se střídala bída s nouzí,“ krčil rameny hartvíkovický kouč Karel Kolesa, který s výkonem svých svěřenců rozhodně nebyl spokojený.

„Zřejmě jim ještě nedošlo, že už začala sezona a hraje se o mistrovské body. Přistoupili k utkání jako by bylo přípravné,“ zlobil se. Celku z Třebíčska chyběl důraz, pohyb i chuť udělat dobrý výsledek.

„Start se nám vůbec nevydařil. Musíme to s hráči rozebrat. Třeba s námi tento nezdar zatřese,“ doufá, že se vyplní přísloví – všechno zlé je pro něco dobré, hartvíkovický lodivod Karel Kolesa, kterému nejenže nevyšel vstup do jarních odvet, ale zároveň přišel o dva hráče základní sestavy. „Nevím, jestli budou moci v příštím utkání v Humpolci nastoupit.“

To jeho protivník na trenérské lavičce Richard Zeman, byl nadmíru spokojený. „Už dlouho jsem neměl tak dobrý pocit z dobře odvedené práce,“ pochvaloval si.

„Vstup do soutěže nám vyšel a je to odměna za skvěle zvládnutou zimní přípravu, pro kterou nám vedení připravilo perfektní podmínky,“ poslal slova díků směrem k novoměstským šéfům klubu zkušený trenér, který svým ovečkám naordinoval do zápasu jasnou taktiku. Hrát aktivně!

„Hráli jsme vysunutou obranu a spoléhali na rychlý přechod do útoku. Hartvíkovice mají pomalejší zadáky a dělalo jim to problémy.“

„Chtěli jsme jim vnutit svoji hru. Kdybychom totiž přijeli jen bránit, tak toho dokáže soupeř využít, má na to hráče,“ dodal.

Exždírský šéf lavičky však nelétá v oblacích a rozhodně to samé chce po hráčích. „Jak se říká, první vlaštovka jaro nedělá. Výsledky se musí opakovat, ale zatím o tom nejsem přesvědčen.“

Proč? Zkušenosti z přípravy. Tam Vrchovina totiž dokázala porazit divizní Ždírec, ale vzápětí podlehla átřídní Přibyslavi. „Byl bych velice nerad, kdyby se to opakovalo v příštím kole ve Velké Bíteši, kde nás čeká velmi těžké utkání,“ přemýšlí už nad budoucností Zeman.