H. BROD - OKŘÍŠKY 3:0

Již v 5. minutě vysunul Nepovím do čisté gólovky Zemana, ten se však chytil do ofsajdové pasti. O něco později byl blízko gólu Slanař, neměl však ještě správně seřízenou mušku. Hosté v poli srovnali krok, ale ve 37. minutě udeřilo na jejich straně. Janďourek elegantní patičkou poslal do brejku Slanaře a ten bez problémů zavěsil - 1:0.

Hned po pauze využil chybu obránců průbojný Janďourek - 2:0. Čtvrt hodiny před koncem obešel brodský Bláha okříšského beka, přihrál Janďourkovi, který zvýšil na konečných 3:0. „Jsem rád za tři body i dobrý výkon kolektivu. Dávám dost příležitostí mladíkům (Végh, Adam, Böhm), kteří prokazují slibnou formu,“ liboval si brodský kouč Leoš Mitas. „Domácí nám dali lekci z produktivity, a proto zaslouženě vyhráli,“ uznal sportovně okříšský Martin Mašek.

Góly: 47. a 71. Janďourek, 37. Slanař. Rozhodčí: Bína. ŽK: 0:2. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Holcman - Pertl (23. Végh), Novotný, Háněl, Netopilík - Bláha, Nepovím, Slanař, Fialka (73. Böhm), Zeman (58. Adam), Janďourek. Okříšky: Fiala - Tekal, Jeřábek, Ježek, Večeřa - Bastl (58. Klíma), Voda, Malý, Jůza - Valenta (72. Rampír), Kotrba. Nejlepší hráči: Slanař, Novotný - Malý.

TŘEBÍČ B - VRCHOVINA 1:2

Domácím vyšel úvod zápasu, kdy po uvolnění Morkuse křížnou střelou skóroval Man. O šest minut později hosté odpověděli krásnou kombinací na jeden dotek, při kterém se dostali do útoku, kde po Skalníkově centru vyrovnal Šustáček.

Ve druhém dějství měla Vrchovina obrovskou šanci, kdy šel Skalník sám na domácího gólmana Hradeckého, ale neproměnil. Vyrovnané utkání rozhodla 70. minuta, kdy Třebíčští špatně odvrátili roh. Hosté hned z první vrátili míč do šestnáctky, a Skalník rybičkou dal rozhodující gól.

Góly: 9. Man - 15. Šustáček, 70. M. Skalník. Rozhodčí: Pavel Nenadal. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Třebíč B: Hradecký - Venhoda, Kolman, Ošmera, Široký - Žák (65. Křivánek), Rygl, Morkus, Man - Netoušek, Hruška (73. Florián). Vrchovina: Skryja - Mrkos, Suský, Škorpík, Poul, M. Skalník (90. Oros), Michal, Wolker, Kršek (55. K. Skalník), Smetana, Šustáček (74. Josífek). Nejlepší hráči: Hradecký - M. Skalník, Michal.

POLNÁ - HARTVÍKOVICE 0:1

Soupeři z čela tabulky předvedli početné divácké kulise velmi dobrý fotbal. V první půlce tahala za delší konec provazu Polná, ale v ani v té největší šanci a úniku se Tomas do černé netrefil.

Hostujícímu kouči Kolesovi vyšly obě změny, které udělal v přestávce, a hru jeho týmu oživily. Před Mundokem začalo být rušno a po akci ze strany se nekompromisně trefil Neumann. Polná se pokoušela o závěrečný tlak, ale hosté si vedení v čele se skvělým Chalupou v brance pohlídali.

Gól: 76. Neumann. Rozhodčí: Machát. ŽK: 0:3. Diváci: 300. Poločas 0:0. Polná: Mundok - Pártl, Mezera, Frolda, Hlávka (83. Tlačbaba) - Gondek (83. Šimek), Kovář, Krčál (75. M. Oberreiter), Holas - Adamec, Tomas. Hartvíkovice: Chalupa - Raušer, Záviška, Vodička, Zedníček - Mičko (89. Duša), Matějek, Dimitrov, Hošek - Komínek (46. Neumann), Horváth (46. Jirgl). Nejlepší hráči: Tomas - Chalupa, Neumann.

HERÁLEC (HB) - SVĚTLÁ 0:1

Zápas dvou týmů ze spodní části tabulky začali lépe domácí. Herálecký Nermut už ve 14. minutě zahrozil ze standardní situace, když orazítkoval tyč. Poté se šance střídaly na obou stranách. To pokračovalo i ve druhém poločase.

Gólový okamžik přišel v 68. minutě. Světelské trefě předcházela podle domácích sporná situace, když jeden z hostujících obránců zahrál ve vápně rukou, následný odkop pak šel na rozběhnutého Křikavu. Ten se v podobných situacích nemýlí - 0:1. Do té doby světelský kanonýr ožil a vytvořil si i další šance, ale skóre už se neměnilo. „Remíza by zápasu slušela víc,“ poznamenal šéf heráleckého fotbalu Josef Pátek.

Gól: 68. Křikava. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 0:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Herálec (HB): Březina - Ganobjak, Král, Paclík, Pátek - Komůrka, Hrala, Nermut, Kuchta - Mašek, Vašák. Světlá nad Sázavou: Březina - J. Stojan, Šmíd, Blažek, Krupička - Rezek, Dobrý (19. Císař), Pecha, Karel (87. Novotný) - Křikava, L. Stojan. Nejlepší hráči: Březina - Březina, Křikava.

HUMPOLEC - M. BUDĚJOVICE 0:0

Utkání přineslo fotbal prakticky na jednu branku. Už v prvním poločase domácí zahodili nejméně tři gólové šance, Beránek trefil břevno.

Po přestávce tlak Humpolce ještě zesílil. Jako zlomová se ukázala 47. minuta. To zpoza šestnáctky vystřelil Schmiedl, brankáři Kloudovi míč vypadl z náručí a dobíhající Staněk byl faulován. Novotný viděl červenou kartu a kopala se pochopitelně penalta. Tu však zahrál Staněk velmi laxně a Klouda střelu k tyči vyrazil. Zbytek zápasu přinesl mnohdy až křečovitou snahu domácích o vstřelení gólu. Nejblíže k němu měl v 88. minutě Černík, ale jeho střelu zastavilo břevno.

Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (47. Novotný). Diváci: 250. Humpolec: Kříž - Kameš, Hes, Černík, Keller - Paťha, Schmiedl, Holoubek, Kopic - Beránek (78. Nenadál), Staněk. M. Budějovice: Klouda - Novotný, Michal, Busta, Krejčí - Buďa, Veselý, Škoda, Pevný (63. Šplíchal) - Černý, Malík. Nejlepší hráči: Kameš - Klouda, Michal.

NOVÁ VES - JEMNICKO 1:2

Nováček začal vlažnějším tempem, a hosté toho náležitě využívali a vytvářeli si šance. Jenomže to byla Nová Ves, kdo spálil první vyloženou tutovku. Radkovi Novotnému scházel klid v koncovce.

A tak přišel trest. Krejča zužitkoval parádní akci a poslal Jemnicko do vedení. Po poločasové bouřce v kabině se domácí vzpamatovali a krátce nato Čech po rohovém kopu hlavou srovnal. Jenomže po hodině hry si gólman Novotný nerozuměl s obránci, čehož náležitě využil Kříž a zajistil hostům všechny tři body.

Góly: 55. D. Čech - 33. Krejča, 61. F. Kříž. Rozhodčí: Švec. ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Nová Ves: P. Novotný - Kubík, Havlík, Čech - T. Novotný (72. T. Novotný), R. Novotný, Krejčí, P. Starý (46. Pohanka), J. Starý - Šandera (66. P. Bureš), Ondřejka. Jemnicko: Růžička - Štancl, Obrdlík, J. Kincl, Koutný - F. Kříž, Ďurač, Anděl (69. Sevelda), Krejča - Čech (88. Nekula), Cech (90. J. Kříž). Nejlepší hráči: Havlík - Krejča, Cech.

JAROMĚŘICE – VELKÁ BÍTEŠ 1:1

V prvním poločase se hrál oboustranně průměrný fotbal s nakopávanými míči za obranu. Po jednom z nich se do šance dostal hostující Hammer, když šel sám na brankáře Kantora, kterého prostřelil. Domácím se podařilo vyrovnat po krásné akci Paula, který odcentroval před bítešskou bránu, kde se hlavou prosadil jaroměřický Chládek.

Ve druhém dějství se hra obou týmů zlepšila, ale do šancí se ani jedno mužstvo nedostalo. Domácí si až v závěru vytvořili mírný tlak, ze kterého nic nevytěžili. Nakonec ještě mohli zvítězit hosté, ale domácí od pohromy zachránil Svoboda, který na brankové čáře zastoupil brankáře Kantora.

Góly: 45. Chládek – 26. Hammer. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 3:3. Diváci: 240. Poločas: 1:1. Jaroměřice: Kantor – Foltýn (46. Dusík), Svoboda, Urbánek, Pokorný – Vybíral, Chládek, Novotný, Krontorád – Kalay (79. Sova), Paul (87. Hanák). V. Bíteš: Šula – Vyskočil, Blažek, Pokorný (58. Buchta), Pohl, Pelán, Veselý, Dvořák (90. Horký), Hammer (80. Láznička), Němec, Antoš. Nejlepší hráči: Chládek – Hammer.