VELKÁ BÍTEŠ – VRCHOVINA 0:1

Ve Velké Bíteši se hrál velmi kvalitní fotbal. Do 20. minuty měla Vrchoviny navrch, ale vyloženější šanci si nevytvořila. Domácí zahrozili dvěma závary, ale nikdo z hráčů nedokázal dopravit míč do sítě.

Domácí potom zvýšili aktivitu, zejména z kraje druhého poločasu. Jenže útočník Aleš Burian měl smolný den, trefil totiž tyčku a břevno. Potom se hra vyrovnala a v závěru přišla i rozhodující branka. Nedorozumění obrany s brankářem využil střídající Mužátka, a nasměroval tak favorita k zisku tří bodů.

Gól: 85. Mužátko. Rozhodčí: Sojka, ŽK: 2:3. Diváci: 350. Poločas: 0:0. Velká Bíteš: M. Pelán – J. Horký, Pohl, T. Pelán, O. Loup – Antoš, Čech, Buchta, Nekuda (70. T. Loup) – Dvořák (83. Rozum), Burian. Vrchovina: Adamec – Kalich, Polnický, P. Smetana, L. Smetana – Buchta (76. Škorpík), Michal, Dobrovolný, Zedníček (89. Skryja) – Šustáček (80. Mužátko), K. Skalník. Nejlepší hráči: Pohl, Buchta – Mužátko.

POLNÁ – PACOV 4:1

Zápas začal studnou sprchou pro domácí. Rybčák se ve 3. minutě protáhl obranou a otevřel skóre. Domácí poté převzali otěže hry, ale vyrovnání se dočkali až po půlhodině hry. Tomas zatáhl balon, nečekaně vystřelil a orazítkoval břevno, od kterého se míč dostal ke Kaplanovi, který nezaváhal. Polnou gól nakopl a v poslední minutě prvního poločasu se parádně podél zdi trefil z přímého kopu Kovář.

Ve druhém poločase bylo na hřišti už jen jedno mužstvo. Domácí měli tlak a v 50. minutě se Kaplan ještě zastřeloval. O chvíli později polenský kapitán už nezaváhal, když zamířil přesně k tyči. Na konečných 4:1 zvýšil po centru z pravé strany Holas, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži. V závěru pak ještě zahodili stoprocentní šance Kaplan, Holas, Takács a Matula.

Góly: 32. a 52. Kaplan, 45. Kovář, 68. Holas - 3. Rybčák. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 2:2. Diváci: 320. Poločas 2:1. Polná: Skočdopole – Gondek, Kučera (70. Pártl), Urbánek, Takács – Adamec (63. Matula), Holas, Tlačbaba (57. Krčál), Tomas – Kaplan, Kovář. Pacov: Basík – Přibyl, Praveček, Koler, Stejskal – Váňa, Zíka, Jiřík (71. Viskai), Gavrecký – Kubů (69. Vlach), Rybčák (59. Pavelec). Nejlepší hráči: Takács, Kaplan - Koler.

ST. ŘÍŠE – HARTVÍKOVICE 2:2

První poločas nabídl vyrovnaný a bojovný fotbal i dvě branky. O tu první se po faulu na Štěpničku, kterého ve vápně nedovoleně atakoval gólman Trnavský, postaral z penalty domácí Tichánek. Hartvíkovice odpověděly ve 40. minutě. Staroříšská defenziva prohrála dva hlavičkové souboje ve vápně, míč se dostal až k volnému Benešovi, který ze sedmi metrů nedal Neumanovi žádnou šanci.

Hostům navíc vyšel i začátek druhého poločasu. V 51. minutě dokonali obrat. Po centru z pravé strany a hrubce domácí obrany se dostal míč právě k Záviškovi, který halfvolejem zvýšil na 2:1. Stará Říše prohru nepřipustila a deset minut před koncem vymyslela vyrovnání. Po krásném Bartošově centru se Rychtecký trefil parádně z voleje.

Góly: 29. Tichánek (PK), 80. Rychtecký – 40. Beneš, 51. Záviška. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas 0:0. St. Říše: Neuman – Brnický (57. Procházka), Hekerle, Kratochvíl – Bartoš, Merhaut, Sláma, Rygl (57. Ali Osumanu) – Štěpnička, Tichánek, Rychtecký. Hartvíkovice: Trnavský – Heres, Hošek (75. Matějek), Zedníček, Duša – Křivánek (90. M. Mozol), Outrata, Záviška, Beneš - Kubala, Horváth (86. Kopulatý). Nejlepší hráči: Rychtecký, Hekerle - Trnavský, Křivánek.

H. BROD – JEMNICKO 5:2

Brodští fotbalisté měli dvanáct zápasů bez prohry za sebou, v sobotu překonali i nešťastnou třináctku, měli však na kahánku. Do přestávky byli hosté mnohem aktivnější a zajistili si po zásluze vedení 1:2. Domácí obrana měla totiž okénka a ani Rezničenko nebyl příliš jistý. V kabině však domácí trenér polil chlapce živou vodou, po přestávce vlétli na soupeře, za dvě minuty srovnali na 2:2.

Hosty to evidentně zlomilo, najednou nevěděli, co hrát, Slovan je do vážnějších akcí vůbec nepouštěl, naopak spustil brankostroj. Po hodině hry putoval míč po ose Ganobjak, Mareš, Háněl a ťukes zakončil posledně jmenovaný gólem na 3:2. Když o pět minut později zvýšil Adam na 4:2, o zvratu zápasu již nebylo pochyb. Potom ještě ochozy zatleskaly nádhernému slalomu Turka přes tři hráče a pro zaskočené hosty bylo dílo zkázy dokonáno 5:2.

Góly: 24. Provazník, 47. Ganobjak, 63. Háněl, 68. Adam, 70. Turek – 18. Anděl, 33. Kříž. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Havlíčkův Brod: Rezničenko – Ganobjak, Novotný, Tůma, Hübner – Háněl, Turek, Slanař, Mareš (83. Semrád) Provazník, Adam (83. Polívka). Jemnicko: Kincl – Tobolka (27. Křivánek), Sevelda, Štancl, Koutný (75. Kelbrel) – Kříž, Novák, Grün, Morkus – Anděl (80. Štolhof), Krejča. Nejlepší hráči: Provazník, Ganobjak – Koutný.

ŽDÍREC – TŘEBÍČ B 3:2

Dekora začala jako z partesu a již ve druhé minutě ji poslal do vedení po rohovém kopu Sobotka. Třebíčská juniorka spoléhala především na brejky a jeden takový využil ve 14. minutě ke srovnání Novotný. Domácí nadále diktovali tempo hry, ale byl to opět Novotný, který měnil skóre – 1:2. Ve 24. minutě se nepodařilo prostřelit gólmana Hradeckého Smejkalovi, naprázdno vyšla i hlavička Čalkovského po půlhodině hry.

Po přestávce však Ždírec dokázal svou převahu vyjádřit i brankově. V 53. po krásném centru Horáčka srovnal svou druhou brankou Sobotka, který navíc dokázal v 64. minutě zkompletovat hattrick a rozhodnout tak utkání z pozice levého beka.

Gól: 2., 53. a 64. Sobotka - 14. a 21. Novotný. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 1:2. Ždírec: Vymetal – Kučera, Klupka, Kysilko, Sobotka – Horáček (80. Pleva), Carda, Smejkal, Šnobl – Čalkovský, Hanousek. Třebíč B: Hradecký – Havránek, Svoboda, Malý, Kolman – Široký, Chalupa (57. Čech), Wiener, Novotný – Svoboda, Durajka. Nejlepší hráči: Sobotka, Čalkovský – Novotný.

JAROMĚŘICE – BYSTŘICE 0:2

Domácí začali aktivně a ve 20. minutě postupoval sám na Trávníčka Paul, ale přestřelil branku. Poté měl podobnou šanci Dusík, ale tu mu zmařil skvělým zákrokem Trávníček. Hosté však o vítězství rozhodli ještě do přestávky. Ve 30. minutě se Z. Sklenářovi rozestoupila obrana a ten levačkou otřel svoji střelu o tyč – 0:1. O pět minut později tentýž hráč unikl po levém křídle, nacentroval před branku a Havlíček hlavou zvýšil.

Po změně stran Bystřice držela vedení a vyrážela do brejků, které se ji však nedařily. Jaroměřice měly největší šanci v 64. minutě, kdy po centru Pospíchal hlavičkoval vedle.

Góly: 30. Z. Sklenář, 35. Havlíček. Rozhodčí: Kozel. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Jaroměřice nad Rokytnou: Kantor – Čermák (46. Míča), J. Brabenec, Musil, Urbánek – Dusík, Paul (77. Z. Karásek), Novotný, Vybíral – Pospíchal, Neumann (46. M. Karásek). Bystřice: Trávníček – Chocholáč, Veselý, Veselý, Vícha, Mitáš – R. Sklenář, (90. Čech), Horák, Zbytovský, Z. Sklenář – Holý (86. Matuška), Havlíček (90. Hrubeš). Nejlepší hráči: Urbánek – Z. Sklenář, Horák.

M. BUDĚJOVICE – OKŘÍŠKY 2:0

Jako první zahrozily Okříšky, kdy únik Jančoka hasil Klouda pádem pod nohy. Budějovický brankář se převedl i ve 37. minutě při trestném kopu Širokého, kdy střelu vytěsnil na roh.

Ve 49. minutě udeřili hostitelé, kdy střelu Škody na dvakrát dorazil za Fialova záda Lukáš Šplíchal – 1:0. Další šance Budějovic zůstal y nevyužity. Rozhodnutí přinesla 84. minuta, kdy Josef Šplíchal centr prodloužil na zadní tyč k Pařízkovi, který upravil na konečných 2:0.

Góly: 49. L. Šplíchal, 84. Pařízek. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Moravské Budějovice: Klouda – Novotný, Bratrů, L. Šplíchal, Michal Černý – Buďa (75. Karel Svoboda), Michal, Škoda, Pařízek - Marek Černý, J. Šplíchal. Okříšky: Fiala – Dočkal, Dvořák, Zeman, Večeřa – Koukal (83. Voda), Malý, Široký, Rampír (76. R. Ryšavý) – Jančok, Tůma (84. Kos). Nejlepší hráči: L. Šplíchal, Klouda, Pařízek.