Zdá se až neuvěřitelné, jakou spanilou jízdu Evropskou konferenční ligou letos předvádí fotbalisté Viktorie Plzeň. Po dramatickém zdolání švýcarského Servette Ženeva po penaltovém rozstřelu jsou svěřenci trenéra Koubka už ve čtvrtfinále!

Za celý ročník, včetně předkol, Viktorka v kontinentální soutěži ještě ani jednou neprohrála a inkasovala pouhé tři branky. Bravo! Přitom se za pochodu Koubkovi daří mužstvo přebudovávat a omlazovat.

Ba ne, ať si kdo chce co chce říká o kvalitě hráčů, klíčovou ve fotbalu pořád zůstává osoba trenéra. Můžete mít skvělé fotbalisty, ale když je nepovede skutečná persona, úspěch se mančaftu obloukem vyhne. Stejně tak to platí i naopak. V kabině nemusí sedět žádné hvězdy, ale správně zvolená taktika i vhodná motivace muže z takového celku udělat skutečný postrach.

A zkušený plzeňský kouč, kterého už možná leckdo odepisoval, jakoby chtěl ukázat, že věk je ve sportu pouze relativní pojem. Byť s výrazně omezenými možnostmi oproti pražským S, i přesto je Viktorie dokáže prohánět. Nedávný debakl Sparty 0:4 na západě Čech toho byl jasným důkazem.

Týmové úspěchy plodí i ty individuální, nominace několika borců Plzně do české reprezentace je toho opět důkazem. Ve čtvrtfinále konferenční ligy narazí Západočeši na italskou Fiorentinu. Obtížný soupeř, jeden z nejtěžších v osudí, přesto Plzeňané nejsou bez šance.

Podaří se jim natáhnout dosavadní krásnou pohádku?