Gebre Selassieho branka na bodový zisk nestačila

Brémy – Český fotbalový obránce Theodor Gebre Selassie se gólově prosadil v předposledním 33. kole letošního ročníku německé Bundesligy. Ani jeho příspěvek ovšem neodvrátil porážku jeho Werderu Brémy s Hoffenheimem 3:5.

18.5.2017

Theodor Gebre SelassieFoto: čtk

Domácí rozlučka s letošním ročníkem se fotbalistů Brém vůbec nevydařila. Ačkoliv stále ještě bojují o účast v evropských pohárech, vstup do zápasu proti Hoffenheimu, čtvrtému týmu tabulky, který se s Dortmundem přetahuje o přímý postup do milionářské Ligy mistrů, jim vůbec nevyšel. V 11. minutě svítilo na světelné tabuli skóre 0:2, do poločasové přestávky se hráči z bývalého hanzovního města odebírali dokonce s tříbrankovým mankem.

Krátce po přestávce hosté, jejichž dres obléká jiný český reprezentační obránce Pavel Kadeřábek, přidali další dva góly a vypadalo to na pořádný debakl Werderu. V 59. minutě vstřelil ale jeho první gól po Kruseho centru hlavou právě odchovanec fotbalového klubu z Velkého Meziříčí a zavelel tím k ofenzivě svého mančaftu. Z následného tlaku se domácí ještě dvakrát prosadili a korigovali tak na přijatelných 3:5.

Českému reprezentantovi se střelecky poměrně daří. V posledních sedmi utkáních se mu z pozice pravého obránce podařilo skórovat hned třikrát. Snad si svoji formu přenese také do národního týmu, který v Norsku čeká 10. června veledůležitý kvalifikační duel o účast na světovém šampionátu v Rusku v příštím roce.

Brémy jinak poměrně úspěšnou sezonu uzavřou sobotním zápasem na stadionu favorizované Borussie Dortmund.

Překvapení ve Žďáře: Trenér Vanko končí

Žďár nad Sázavou – Fotbalisté divizního Žďáru jsou bez trenéra. Po podzimu druhý celek soutěže překvapivě opouští Jozef Vanko. Zkušený kouč se tak rozhodl ze zdravotních důvodů. Jeho nástupce chce vedení klubu vybrat z vlastních zdrojů do konce listopadu.

Případů černého kašle je třikrát více než vloni

Žďársko – Počet případů nakažlivého infekčního onemocnění – černého kašle – je letos na Žďársku třikrát větší, než tomu bylo v loňském roce. Nejhorší situace je na Jimramovsku.

OBRAZEM: V novoměstské porodnici se narodila další miminka. Hlasujte v anketě

Nové Město na Moravě - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu.

Mikroregion hledá nejkrásnější vánoční strom

Bystřicko – Mikroregion Bystřicko vyhlásil druhý ročník soutěže o nejkrásnější vánoční strom.