Takto dole ve své historii soutěží na Vysočině ještě nikdy nebyl. Vedení klubu těsně před startem jarní části krajského přeboru odvolalo, možná trochu netakticky, trenéra Marka Štukhejla, ale ani pod jeho nástupcem Miloslavem Čivrným se tým zatím z letargie neprobral. V dohrávce 17. kola už musí zabrat.

„Hrajeme doma, takže musíme myslet na vítězství,“ burcuje na dálku své svěřence Čivrný a pokračuje: „Do sestavy se vrací už Pavel Klupka, takže kromě Radka Koloucha budeme kompletní. Jemu sundali před dvěma týdny sádru a nyní je akorát ve fázi rehabilitace.“

Trenér se soustředí jen na svůj tým

Čivrný se ocitl v nelehké situaci, tým teprve poznává, ale čekají se od něj dobré výsledky. „Ve Ždírci jsem nějaké tři týdny i s cestou. Důležité bude se vyvarovat chybám v defenzivě. Ty nás srazily v utkání v Polné, kde jsme domácím věnovali těsně před pauzou penaltu.“

Nový kouč se chce soustředit na hru svého týmu, už proto, že o soupeři detailní informace nemá. „Znám akorát výsledky a výhra v Bystřici je pro nás varováním. My už ale musíme vyhrát, domácí povinnost nám to velí.“

To fotbalisté Velké Bíteše jsou naopak psychicky nahoře. Formu z konce zimní přípravy přenesli i na mistrovský trávník, remíza s Polnou a výhra v Bystřici jsou toho důkazem. „Budu upřímný, do Ždírce si jedeme pro body. Dva jarní zápasy nás navnadily, dokonce nebýt hloupé chyby v závěru s Polnou, tak jsme byli stoprocentní,“ připomíná trenér Libor Bednář.

Klub z pomezí Vysočiny a jižní Moravy má navíc na Dekoru příjemné podzimní vzpomínky, ve druhém kole ji deklasoval 4:0. „Tehdy to bylo naprosto zasloužené vítězství, ale musím připomenout, že nám k němu soupeř hodně pomohl. Daroval nám dvě penalty, navíc jejich brankář se nechal vyloučit. Už po poločase to bylo 4:0, druhá půlka se jen dohrávala,“ vzpomíná Bednář.

I on nechce taktiku přizpůsobovat soupeři. „Je to sice kvalitní tým se zkušenostmi z divize, ale my budeme sázet na naše tradiční zbraně, bojovnost a trpělivost. To by mohlo nést ovoce,“ uzavírá Bednář.

Stejně jako jeho protějšek bude postrádat jednoho hráče, Martin Čech za červenou kartu proti Polné dostal tři zápasy a chybět tak bude i v neděli proti Pacovu. Fit by už naopak měl být obránce Roman Vyskočil.