Jaroměřice nad Rokytnou jich mají zatím nejvíce. Minulý víkend porazily Únavov a o tomto víkendu se zúčastnily turnaje v Nové Bystřici, kde se dokázaly propracovat až do finále. V semifinále si hladce poradily s Novou Bystřicí, kterou rozstřílely 8:3 a o zlato se utkaly s Jindřichovým Hradcem, se kterým už tolik střeleckého štěstí neměly a podlehly mu 3:1.

„Naše produktivita zatím není taková, jako byla na jaře, ale na druhou stranu je dobře, že se to projevilo už teď v přípravě a můžeme s tím ještě něco udělat,“ neklesá na mysli trenér Jaroměřických Petr Macháček, který je zatím s přípravou velice spokojen.

„Na tréninky chodí velký počet hráčů, přistupují k nim velice zodpovědně. Navíc mě teší i kvalita přípravy,“ pochvaluje si Macháček, který další zápas naplánoval na nadcházející víkend, kdy s týmem vyjede do Rosic.

„Skláři“ ze Světlé nad Sázavou začali s přípravou již osmého července. „Zatím jsem s přístupem hráčů k přípravě stoprocentně spokojen,“ potvrdil spokojený kouč Jaroslav Žejdlík.

První ostrý test čekal na fotbalisty Světlé v podobě Velkého Meziříčí, se kterým se utkali v rámci předkola poháru ČMFS. Svěřenci Jaroslava Žejdlíka sice prohráli, ale diviznímu soupeři byli i ve značně oslabené sestavě rovnocenným soupeřem.

„První zápas se opravdu vydařil. I když mi chybělo šest hráčů, tak kluci z béčka a z dorostu ukázali, že se chtějí poprat se sestavou,“ pochvaloval si trenér, který by měl v příštím utkání změřit síly s divizním Ždírcem nad Doubravou, který stejně jako Světlá v uplynulém víkendu vypadl z poháru Českomoravského fotbalového svazu. „Zatím to ještě není jisté, ještě čekáme na vyjádření pana Zemana,“ upřesnil trenér Žejdlík.

Nová Ves dostala v prvním utkání od Rájce-Jestřebí půltucet branek. Kouč Jan Nečas ovšem z prohry tragédii nedělá. „Máme pět hráčů na dovolené. Prostě typická příprava. Navíc s Rájcem hrajeme v přípravách už tak sedm let a tenhle tým, který proti nám nastoupil byl s přehledem nejlepší.“

Staronový účastník nejvyšší krajské soutěže zatím nabírá kondici. „Zatím trénujeme třikrát týdně hlavně v lese. Pomalu se ale budeme přesunovat na hřiště, kde budeme nacvičovat herní situace,“ popsal letní dril Nečas, kterého může těšit, že jeho týmu se vyhýbají vážná zranění. Nejbližším herním testem jeho oveček bude zápas s Přibyslaví o tomto víkendu.

Ze všech čtyř nováčků začal nejdéle s přípravou Herálec. Ten se potí teprve od minulé středy. Prvních čtrnáct dnů budou hráči nabírat hlavně vytrvalost. „Poté se také zaměříme na nácvik různých herních situací,“ potvrdil kouč Petr Kuchta mladší.

Své herní dovednosti si hráči Herálce vyzkoušejí v úvodním herním testu na turnaji v Budíkově. „Na tomto turnaji nejsou týmy zvučných jmen, ale na začátek přípravy to stačí,“ uznal Kuchta.

Co se týče posilování kádru, byli téměř všichni trenéři tajemní. Pouze jaroměřický Petr Kuchta prozradil, že testují mladého brankáře Březinu a dva dorostence z Humpolce.