PŘEROV ŽĎÁR N. S. 1:1

Suverénní lídr divize D zajížděl na hřiště suverénně posledního Přerova. Výsledek? Ztráta dvou bodů za remízu 1:1.

Žďár byl od úvodu lepší, míč měl více na kopačkách, ale z první vážnější situace skončil míč v Pospíchalově brance, kterého v šestnáctce prostřelil tvrdou ranou Zachar. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Po rohu Vomely míč prolétl až k Bratršovskému a ten srovnal účet zápasu. Ve zbytku utkání se ale střelci trápili, k čemuž dopomáhal i silný vítr, jenž si často dělal s míčem, co chtěl. „Hrála se spíš nakopávaná, přesto jsme měli do půlky další tři šance, ale nic jsme nedali,“ litoval hostující kormidelník Petr Nedvěd. Domácí vsadili vše na protiútoky, ale s jejich nákopy si obrana Žďasu věděla rady.

Po přestávce se na obrazu hry nic nezměnilo. Zlom mohl přijít v 83. minutě, kdy se Chmelíček kličkou ve vápně šikovně zbavil obránce, ten ho zezadu podrazil a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si na ni postavil sám postižený, ale přerovský gólman jej vychytal. „S posledním jsme měli vyhrát, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi neurovnané utkání, je remíza asi spravedlivá,“ uzavřel Nedvěd.

Góly: 9. Zachar 20. Bratršovský. Rozhodčí: Stodůlka. ŽK: 3:0 (Krejčíř, Hrabal, Václavíček). Diváci: 230. Poločas: 1:1. Žďár: Pospíchal Heide, Turek, Šindelka (60. Hlouš), Vomela Bureš, Mašek, Doležal, Pohanka (53. Chmelík) A. Chmelíček, Bratršovský.

BOHUNICE TŘEBÍČ 1:0

Hosté se na brněnské půdě představili s novou akvizicí v brance Lukášem Zrzavým, který do Třebíče přišel na hostování ze Slatiny do konce jarní části. Utkání na nerovném terénu v Bohunicích příliš fotbalové krásy nepobralo. Diváci se dočkali spíše množství zkažených přihrávek a nepřesností.

Třebíčští přesto měli nejblíže ke skórování ve 35. minutě. Durda se prosadil přes stopera Hanouska, ale jeho přihrávka k volnému Konířovi ani Smažilovi nedoputovala. Domácí mohli udeřit na konci poločasu, kdy na Zrzavého postupoval sám Tonev. Ovšem třebíčský brankář včasným vyběhnutím šanci zmařil.

Nástup do druhé půlky vyšel lépe Bohunicím, kdy Kostka nastřelil břevno. Po následném po dlouhém autu na přední tyč se do šance dostával Vávra. Jenomže Zrzavý byl na svém místě. O osudu utkání rozhodla 75. minuta. Centr domácích do vápna propadl třebíčskou obranou a brankář musel zasahovat před Kotolem. Z následného rohového kopu obrana hostí nezachytila pohyb Beneše a ten hlavou zaznamenal tříbodovou trefu.

Gól: 75. Beneš. Rozhodčí: Caletka. ŽK: 1:2 (Kulička Havránek, Hebron). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Třebíč: Zrzavý Komínek, Havránek, Hebron, I. Čermák Linhart (46. Florián), Svoboda, P. Čermák, Smažil Koníř (81. Chlup), Durda (81. P. Chalupa).

V. MEZIŘÍČÍ BYSTRC 1:1

Domácí se od začátku hrnuli k bystrcké šestnáctce. Hned čtyřikrát mohl překonat hostujícího brankáře Slaninu Görner, ale bystrcká hvězda zápasu byla proti. Ve 37. minutě diváci už křičeli gól, jenže Součkovu hlavičku směřující za bezmocného Slaninu, odvrátil obránce na další roh. Po něm vychytal hlavičkujícího Šimáčka pozorný Slanina.

Po přestávce zahrozili i hosté. Šímův centr do vápna odvrátil domácí Šimáček naštěstí jen do břevna. V 50. minutě byl ve vápně stažen Görner, ale hvizd se neozval. Gól na sebe ale nenechal dlouho čekat. Šimáček našel Görnera, ten posunul míč na Simra, který prudkou střelou rozvlnil síť. Fotbal se od té chvíle hrál hlavně na bystrckou branku, jejíž strážce se měl co ohánět, aby udržel svůj tým na dostřel.

Když už se zdálo, že si Meziříčí zaslouženě odnese tři body, chyboval v rozehrávce Krejčí a Jiříkovský povedenou ranou rozesmutněl celý stadion. „Ztratili jsme dva body. Po celé utkání jsme byli lepším týmem, měli jsme větší držení míče a vytvořili jsme si nepřeberné množství gólových příležitostí. Bohužel nás soupeř za jejich neproměňování v závěru potrestal. Diváci ale viděli velice pohledný zápas,“ shrnul kouč Libor Smejkal.

Góly: 53. Simr 87. Jiříkovský. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:1 (Souček, Z. Mucha Šíma). Diváci: 324. Poločas: 0:0. V. Meziříčí: Invald Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí Dufek, Berka (82. Smejkal), Souček, Netrda Simr, Görner.

VYŠKOV PELHŘIMOV 0:1

Domácí začali aktivněji, protože hosté od začátku vsadili především na zabezpečenou obranu. Pelhřimov však z obranné ulity vyrážel do rychlých protiútoků, ze kterých se rodily zajímavé momenty. V osmé minutě Niederle skvostně přihrál Bendovi, kterého bravurně vychytal Kopáček.

Úroveň zápasu poněkud ovlivňoval těžký terén a silný vítr, který v prvním poločase pomáhal domácím. Na hřišti proto převládala především bojovnost.

Další příležitost si Pelhřimov vypracoval ve 26. minutě, kdy po rohu Leligdona hlavičkoval Krtek nad domácí svatyni. O chvíli později pálil Leligdon těsně vedle a ve 37. Krtka vychytal znovu domácí gólman.

Hosté se nakonec dočkali i zasloužené branky, minutu před poločasovou přestávkou netypicky pravou nohou otevřel skóre Jan Homolka.

Ve druhém poločase se domácí snažili stav srovnat, dostali se do tlaku, k němuž jim pomohly i některé sporné výroky sudích. Díky nezměrné bojovnosti ale Pelhřimov nápor Vyškova ustál a vybojoval cenné tři body. „Kluci utkání výborně odmakali. Tato výhra je pro nás povzbuzením do dalších zápasů,“ pochválil svěřence asistent trenéra Radek Klap.

Gól: 44. Homolka. Rozhodčí: Smekal Buček, Strya. ŽK: 1:1 (Kropáček Leligdon). Diváci: 160. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Moravec Čížek, Hložek, Kocián, Klofáč Naniáš, Niederle, Benda, Leligdon, Niederle Homolka, Krtek (85. Kmoch).

VRCHOVINA SPYTIHNĚV 1:0

Nováček soutěže přijel s jasnou taktikou nedostat branku a hrozit z rychlých protiútoků. Domácím chyběl na strategickém postu středního záložníka Lukáš Michal, ale velmi dobře jej zastoupil mladíček Pavel Sodomka.

Nejlepší hráč zápasu svůj výkon korunoval jedinou brankou utkání z 85. minuty, když v souboji uplatnil svůj důraz, dostal se tváří tvář před gólmana Hájka a pod ním skóroval. Vrchovina tak navázala na famózní formu z odvetných utkání. V pěti zápasech v řadě ještě neinkasovala a zůstává nadále stoprocentní.

Gól: 85. Pavel Sodomka. Rozhodčí: Kolář. ŽK: 2:1 (Šandera, Pavel Sodomka Barot). Diváci: 295. Poločas: 0:0. Vrchovina: Vítek Michal, Follprecht, Smetana, Wolker (90. Komínek) Šandera (72. Josífek), Skryja, Pavel Sodomka, Šustáček (82. Polnický) M. Skalník, Zedníček.

SLAVOJ POLNÁ TASOVICE 1:6

Debaklem pro domácí Polnou skončilo utkání s Tasovicemi. Od prvních minut bylo jasné, kdo přebírá taktovku nad utkáním. Tasovice se tlačily dopředu a v 54. minutě vedly už 0:3 po zásazích Dítěte a Paula. Na tři zásahy odpověděl ještě Tlačbaba, který dorazil hlavou odraženou střelu po přímém kopu.

Zdramatizování zápasu ale nepřišlo a další branky se sypaly opět do brány domácích. Doležal, Vyžrálek a Maška zakončili během posledních dvaceti minut za záda Skočdopoleho a uštědřili domácím šestibrankový příděl.

Gól: 57. Tlačbaba 19. a 54. Dítě, 24. Paul, 71. Doležal, 80. Vyžrálek, 89. Maška. Rozhodčí: Nováček. Žk: 3:1. Diváci:240. Poločas: 0:2. Polná: Skočdopole Bambula, Černý, Pražák, Kaplan Urbánek, Oberreiter ( 46. Wiesner), Kučera, Kovář Klíma (Tlačbaba), Lovětínský.

1. ŽĎÁR N. S. 20 13 5 2 41:15 44

2. Bystrc 20 11 5 4 32:16 38

3. Tasovice 20 10 5 5 39:28 35

4. Napajedla 20 10 4 6 33:19 34

5. Vyškov 20 10 2 8 28:26 32

6. VRCHOVINA 20 8 5 7 18:20 29

7. PELHŘIMOV 20 7 6 7 27:28 27

8. Spytihněv 20 8 3 9 32:36 27