TŘEBÍČ IVANČICE 2:2

Divizní fotbalisté HFK k prvnímu přípravnému zápasu nastoupili do obou poločasů v rozdílných sestavách, tedy jak avizoval trenér Libor Zelníček. Třebíčští se nachází v seznamovací fázi zimní přípravy, a tak třebíčskému kormidelníkovi nevadilo, že jeho tým neudržel dvougólový náskok.

„Utkání splnilo naše očekávání. Vyzkoušeli jsme vše, co máme k dispozici. Po kilometrech, co mají hráči naběhané, bylo vidět, že mají těžké nohy, ale o výsledek nešlo. Naopak šlo o to, abychom viděli, jaké jsou možnosti hráčů. Máme ještě měsíc na to, abychom je otestovali a zjistili, na co mají a pak se rozhodneme, kdo zůstane v kádru,“ hodnotí třebíčský kouč.

Góly Třebíče: 30. P. Svoboda, 36. Komínek. Poločas: 2:1. HFK Třebíč 1. poločas: Kruba P. Chalupa, Komínek, Hebron, M. Chalupa Kyzlink, Chlup, Benda, Kostelecký P. Svoboda, Florián. 2. poločas: Němec Brabenec, Havránek, Křivánek, Kučera L. Venhoda, Linhart, Macháček, Sedláček D. Svoboda, Rygl.

JIHLAVA DOR. VRCHOVINA 1:3

První přípravu sehráli fotbalisté Nového Města stejně jako v létě proti prvoligovému dorostu Jihlavy. A opět vítězně. Všechny góly padly už do přestávky, na straně hostů měl ve všech prsty Lukáš Michal. Nejprve s jistotou proměnil penaltu po stažení Michala Skalníka. Poté chytře rozehrál přímý kop ve spolupráci s Lukášem Smetanou a nakonec si jeho roh před Michalem Skalníkem srazil do vlastní sítě stoper domácích. V poločasové pauze došlo k velkému prostřídání. V bráně však zůstal David Krejčí, který je ve Vrchovině na testech z Prostějova.

Góly Vrchoviny: 16. a 38. Michal, 42. vlastní. Rozhodčí: Hájek. Poločas: 1:3. Vrchovina: 1. poločas: Krejčí Buchta, Smetana, Procházka, Wolker Kolařík, Chmelíček, Michal, K. Skalník Zedníček, M. Skalník. 2. poločas: Krejčí Buchta (72. Procházka), Poul, Burian, J. Skryja Josífek, Pavel Sodomka Komínek, Michal, M. Skalník Petr Sodomka.

V. MEZIŘÍČÍ NÁMĚŠŤ 11:1

Velké Meziříčí si na úvod herní přípravy s chutí zastřílelo. Proti A-třídní Náměšti to byl zápas na jednu bránu. O necelý tucet gólů se postarali pouze čtyři střelci, hattrickem se blýskl především střídající dorostenec Polanský. „Se zápasem i výkonem hráčů jsem spokojen. Vůbec v něm nešlo o to, kolik nastřílíme branek, ale o to, dodržet herní plán. To se nám podařilo,“ těšilo trenéra Libora Smejkala staršího.

Góly V. Meziříčí: Simr 3, Görner 3, Polanský 3, Dufek 2. Rozhodčí: Rosický. Poločas: 6:0. V. Meziříčí: Invald (45. Simandl) Kozůň (45. Bouček), Z. Mucha (45. Vítek), Souček, Krejčí Dufek (60. Kozůň), Smejkal, Berka (45. Polanský), Netrda Görner, Simr.

HUMPOLEC SPARTA U18 4:1

Trenér Humpolce Josef Soural nechal odpočívat několik hráčů, a i když jeho tým zvítězil, měl do spokojenosti daleko. „Výsledek je to jediné, s čím mohu být spokojený. Hosté byli hlavně ve druhé půli fotbalovější a běhavější, lépe se přizpůsobili hře za hustého sněžení,“ prohlásil. Zápas už po deseti minutách skončil pro režiséra hry Martina Nepovíma. „Dostal se do šprajcu a hnul si s kotníkem. Snad to nebude nic vážného, ale měl jsem dost hráčů, tak jsem ho raději vystřídal,“ vysvětlil Soural.

Góly: Pícha 2, Pikl, Kříženecký vlastní. Poločas: 4:1. Humpolec: Padrnos (46. Kříž) Krejčí (46. Štecher), Černík, Pecha, Honzárek Nepovím (10. Pikl), Kříženecký, Svoboda (60. Dalík), Paťha (46. Skryja) Kubíček (31. Alenka), Pícha (55. Kubíček).