Velká Bíteš se poprvé v odvetné části sezony představila před vlastními fanoušky, k premiéře dorazily jihomoravské Rosice, obě města od sebe přitom dělí necelých dvacet kilometrů. „Určitě bylo znát, že jde o derby, na které dorazila i slušná návštěva,“ všiml si trenér Bíteše Jiří Mika.

Favoritem utkání byly zcela určitě třetí Rosice, vždyť mezi oběma celky byl v tabulce rozdíl jedenácti míst a stejného počtu bodů. Na hřišti to však od úvodního hvizdu nebylo příliš znát. Domácí nastoupili aktivně, vytvářeli si šance, jenže scházela přesnější koncovka.

„Podle mého jsme v úvodních pětačtyřiceti minutách byli lepším týmem, bohužel do vedení šli po standardní situaci hosté. Ti navíc chvíli po změně stran přidali druhou branku, když v chumlu před naší brankou potvrdil svůj gólový instinkt Malata,“ popisoval inkriminované okamžiky kormidelník Bíteše.

Nepříznivý vývoj ovšem jeho ovečky nepoložil. V 56. minutě snížil hlavičkující Knos a o dvanáct minut později střelou z hranice šestnáctky vyrovnal Whittingham. Také ve zbytku zápasu pokračovala převaha domácího mužstva, bohužel Juříček, Whittingham ani Pohl už míč do branky Rosic dopravit nedokázali. Oba celky se tak rozešly smírně.

„Po inkasované brance na 0:2 jsme Rosice zatlačili před jejich vápno, zaslouženě jsme vyrovnali a mohli vstřelit i třetí branku. Před začátkem zápasu bych byl s nerozhodným výsledkem určitě spokojený. Na jedné straně jsme dokázali srovnat nepříznivý vývoj, na druhou stranu si myslím, že jsme měli na vítězství,“ pousmál se Mika.

Na derby dorazila slušná návštěva více než tří stovek diváků, kteří si určitě přišli na své. Důkazem byl také potlesk, jehož se hráčům obou mančaftů dostalo po závěrečném hvizdu sudího Běhala.

„Bylo to derby, navíc za sice větrného, ale jinak celkem pěkného počasí. K tomu to pro nás byla jarní domácí premiéra, protože proti Havlíčkovu Brodu jsme nastoupili na umělce v Brně. Diváci byli po celý zápas báječní, bylo to opravdu zajímavé utkání, které se muselo líbit. Lidé nám fandili a povzbuzovali, na konci odměnili všechny borce potleskem, naši hráči si jej určitě zasloužili,“ ocenil diváky, ale i své svěřence kouč Velké Bíteše.

Ten by si určitě přál, aby solidní formu jeho tým potvrdil také v následujícím kole. Velká Bíteš se v nedělním odpoledni představí na horké půdě šestých Tasovic. „Proti Rosicím to bylo od hráčů i za nepříznivého stavu 0:2 slušné, cítí, že mají natrénováno. Myslím si, že je znát dobrá zimní příprava, ještě se můžeme zlepšovat. Věřím, že to v dalších zápasech potvrdíme a budeme opět bodovat,“ dodal Jiří Mika.