ŽIROVNICE – VELKÁ BÍTEŠ 3:0

Slavoj do tohoto souboje nikdy Velkou Bíteš na vlastním hřišti neporazil a od začátku dokazoval, že chce černou sérii ukončit. Dvacet minut ovšem stříleli jeho hráči slepými. Po gólu volala hlavně hlavička Kořínka, jemuž z trestného kopu adresoval centr Moravec. Ve 21. minutě už se ale skóre měnilo. Kolmou přihrávku dostal do brejku T. Houška a zakončil víc než chladnokrevně.

Hosté toho v útoku za celý zápas moc nevytvořili, jejich největší šance v první půli přišly po půlhodině hry a nabídli jim je domácí. Po zbytečné ztrátě míče P. Houšky museli být domácí rádi, že závar skončil jen rohovým kopem. „V tu chvíli jsme tam zazmatkovali, ale jinak jsme soupeře do žádné větší šance nepustili,“ poznamenal k solidní defenzivní práci svého souboru trenér Leoš Mitas. Ofenzivní trápení Velké Bíteše pokračovalo i ve druhé půli, brankář Basík se chvílemi nudil. „Nehráli jsme dobře, dlouho jsme drželi míč. V tomto zápase jsem se rozhodl vysunout Ondru Loupa do útoku, ale ukázalo se to jako špatný tah. Proto jsem ho později stáhl do zálohy, ale ani to změnu k lepšímu nepřineslo,“ přiznal Josef Záboj.

Žirovnice tak bez větších potíží dovedla zápas do vítězného konce, ačkoliv také její výkon byl z kategorie průměrných. V 63. minutě rozehrál křídelní akci Kořínek, střídající Dvořák poslal centr na hranici malého vápna, kde trochu zaspal brankář Pelán. Toho pohotově využil Pokorný a hlavou trkl míč do sítě. Osm minut před koncem se u druhé lajny uvolnil nejlepší hráč zápasu T. Houška a po jeho centru uzavřel skóre Kořínek.

„Jsem spokojen s výsledkem, přestože náš výkon optimální nebyl. To si musíme přiznat. Na druhou stranu jsme odehráli několik dobrých zápasů, a body nám to nepopřineslo,“ vyzdvihl hodnotu výsledku Leoš Mitas, který je s podzimním účinkováním svého týmu spokojen: „Získali jsme pětadvacet bodů, což je dobrý odrazový můstek pro jaro.“

Góly: 21. T. Houška, 63. Pokorný, 82. Kořínek. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Žirovnice: Basík – P. Houška (56. Dvořák), Kuš, Charousek, Veith – Staněk (38. Časta), Dýnek, Moravec, Kořínek – T. Houška, Pokorný (80. Poustecký). Velká Bíteš: Pelán – Paprskář, Pohl, Kerber (46. Dvořák), Kopáček – Šeba, Nekuda, Palán, Kadlec – Pokorný, Loup. Nejlepší hráči: T. Houška, Kořínek, Veith.
Příští kolo: Jemnicko – Velká Bíteš, Nová Ves – Bystřice, Herálec HB – Polná, Žirovnice – M. Budějovice, Okříšky – Třebíč B, Jaroměřice – Pacov, Havl. Brod – Ždírec n. D., Humpolec – Stará Říše.