„Je to zajímavý výsledek a příčin má hned několik,“ vysvětlil kouč Fňukal. Ještě dopoledne, při ranním zápase A-týmu, měl totiž k dispozici jen devět lidí.

„Navíc dorost hrál venku, takže jsme si museli pomoct s hráči áčka, kteří měli v nohách dopolední zápas,“ vysvětlil Fňukal, proč odpoledne poslal postupně na hřiště Němce, Jedličku, Berku a Dufka.

První dva hráli od začátku. Dva zbylí naskočili po remízovém poločase a výrazně domácí hru oživili. „Pak jsme soupeře začali přehrávat a nastříleli další čtyři branky. Jenomže es poté projevila únava kluků a na těžkém terénu jsme ještě třikrát inkasovali. Proto ten dramatický závěr,“ vysvětluje Fňukal.

O víkendu o postup

Vydřenou výhru jeho tým nutně potřeboval. O víkendu se totiž jako druhý tým I. A třídy představí na hřišti lídra ve Staré Říši. Zřejmě jde o poslední naději, jak soutěž vyhrát, neboť Říše má už pětibodový náskok.

„Není to náš cíl, ale chtěli bychom to zkusit, když už jsme se dostali tak daleko,“ naznačil Fňukal, že jeho tým nejede do Staré Říše jen na výlet. Navíc tento soupeř má těžší rozlosování a může ke konci soutěže ještě ztratit. „Hrají s nováčky. Jedou do Rapotic a doma mají Budišov, naopak my máme týmy ze spodku tabulky,“ dodal Fňukal.