Je to nutnost, soutěže se rozběhnou už ve druhém srpnovém víkendu.

Stejně jako loni budou Vysočinu reprezentovat v divizi čtyři týmy, všechny už jsou v přípravě. Trojlístek zkušenějších, Třebíč, Žďár a Velké Meziříčí, začal v úterý, nováček z Havlíčkova Brodu si ještě o jeden den pospíšil.

Slovan si užije

Oba týmy ze Žďárska vstupují do nového ročníku divize s novými tvářemi na lavičce. Ve Žďáře doplnil Petra Nedvěda Libor Štourač, který v loňské sezoně vedl Vrchovinu B, Velké Meziříčí má po odchodu Zbyňka Zbořila zbrusu novou dvojici. Opět padla sázka na Brněnsko.

Tandem Kotol, Karpíšek je dostatečně ostřílený, před dvěma roky dovedl do divize Židenice, loni působil v Hrušovanech. „Čtyři kola před koncem je v Hrušovanech odvolali, věděli jsme, že jsou volní. Měli jsme to ulehčené,“ uvádí předseda klubu Petr Ostrý.

Žďár čeká nejatraktivnější příprava 29. července v rámci 1. kola ČMFS (vítěz z dvojice H. Brod - V. Meziříčí), ovšem pokud porazí předtím Ledeč.

To Velké Meziříčí má v plánu soupeře zvučnějších jmen, na turnaji v Počátkách změří zítra síly s třetiligovým týmem ze Sezimova Ústí, v poháru ČMFS s divizním Havlíčkovým Brodem.

Na lavičce havlíčkobrodského Slovanu bude pokračovat Josef Soural. Ten bude sázet hlavně na úspěšný loňský kádr. „Akorát k nám přijde z Chotěboře Tůma, na zkoušce jsou u nás ještě Petr Liška z Pelhřimova a Tomáš Šnobel z Pohledu,“ uvádí Soural. Slovan čekají samé ostré zkoušky, většinou divizní protivníci.

Poslední z kvarteta Třebíč začne v přípravě pozvolna, Bavory, Okříšky a Miroslav bude předkrmem ve srovnání s dalšími soupeři. Znojmo a především A tým Jihlavy pořádně prověří celek Karla Kolesy.

Humpolec ladí

V krajském přeboru mají napilno dva zástupci z Třebíčska. Exdivizní Hartvíkovice začaly 4. července, nováček z Jemnicka dokonce ještě o dva dny dříve. Datum 3. července si dali ve Vrchovině a v Pelhřimově.

Na opačném pólu jsou Žirovnice, Moravské Budějovice, Ždírec a hlavně velká Bíteš, která začíná, stejně jako Žirovnice, s přípravou později.

„My jsme se rozhodli začít až v pátek třináctého, snad nám to nepřinese smůlu,“ usmívá se trenér ždírecké Dekory Richard Zeman a pokračuje: „My jsme kvůli exhibici Petra Tučka končili později, takže proto ten termín.“

Ani v Moravských Budějovicích to nevidí jako velký problém.

Nejvíce soupeřů si nasmlouvaly Hartvíkovice a třebíčská rezerva (po šesti), v Humpolci kvůli změnám ve výboru nahlásili zatím tři jména. Dá se ale předpokládat, že svůj program ještě upraví.

Sílou a atraktivitou soupeřů se může pochlubit Pelhřimov: třetiligové týmy Sezimovo Ústí a Vlašim, divizní Havlíčkův Brod, Třebíč a Třeboň.