ŽIDENICE - ŽĎÁR 0:0

Nelítostná řež týmů ze spodku tabulky divizní skupiny D vyústila v bezbrankovou remízu. Zápas mnoho krásy nepobral, na trávníku se daleko víc odehrávala tvrdá bitva, o čemž svědčí i jedenáct žlutých karet.

Žďárská družina nastoupila podrytá množstvím ztrát v sestavě. V improvizovaném složení dřela, tlačila domácí za polovinu a několikrát mohla skórovat. Ze svého úsilí však hosté nevytěžili nic. Do druhého dějství nastoupil v dresech domácích úplně jiný tým a vystřídali žďárské hráče v sedle. Hostující obrana v čele s Pospíchalem hasila řadu nebezpečných situací.

Nervózní drama do posledních minut skončilo patem.

Rozhodčí: Drápal. ŽK: 4:7. Poločas: 0:0. Žďár: Pospíchal - Odehnal, Heide, Šindelka, Řeháček - Vomela, Šimoníček (78. Růžička), Sáblík, Zedníček - Karásek (75. Machatka), Bojda.

V. MEZIŘÍČÍ - LÍŠEŇ 1:1

V hektickém honu za každým bodem se v řadách Velkého Meziříčí rozhostila poloviční spokojenost, kterou způsobila remíza s Líšní. Pokud si domácí hráči nechtěli ztížit situaci v tabulce, museli bodovat. Tohle vědomí se promítlo do jejich aktivního začátku, v němž předčili hosty přímočarými kombinacemi a častou střelbou. Hosté však zatáhli za záchrannou brzdu včas.

Setřásli ze sebe závaží mdlého výkonu, zpevnili obranný val a vyráželi na domácí polovinu. Velké Meziříčí odrazilo soupeřovy snahy nejlepším manévrem: gólem. L. Němec centroval a Staněk z těžkého úhlu takřka od rohového praporku nachytal líšeňského brankáře.

Po změně stran bylo domácím fandům do skoku. Jejich tým sahal po druhém zásahu. Jenže z několika šancí nebylo nic a nad velkomeziříčskou svatyní se zvolna stahovaly mraky. Hosté zapnuli vyšší stupeň. Padrnos nejprve vytěsnil na tyč jedovatý pokus Brňanů, ale proti Jarošově střele zblízka byl bezmocný.

Góly: 40. Staněk - 67. Jaroš. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 3:1. Diváci: 430. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Padrnos - J. Krejčí, Václavek, Galia, Netolický (70. Veselý) - J. Hort, L. Němec, Pánek (Pokorný) - Nováček (78. Lad. Střecha), Staněk.

KONICE - HARTVÍKOVICE 1:0

Na malém hřišti v Konicích viděli diváci fotbal plný osobních soubojů. Rozhodující moment přišel už ve 26. minutě, kdy domácí po faulu Michala Bernáta rozehrávali trestný kop a po nešťastné teči skončil míč až v hartvíkovické síti.

Svoje šance hosté využít nedokázali, a tak se museli smířit s porážkou. „Mužstvo podalo velice bojovný výkon, dřelo celých devadesát minut a herně napravilo dojem z minulého kola. Na body to ale nestačilo,“ lituje kouč Hartvíkovic Antonín Salák.

Gól: 26. Křeček. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 92. Novotný (Hartvíkovice). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Hartvíkovice: Chalupa - Kašpar, Chládek, Zedníček, Bdžoch - Matějek, Bernát, Novotný, Neumann - Vybíral (84. Hošek), Jirgl.

TŘEBÍČ - HRUŠOVANY 1:1

Diváci viděli rychlé a bojovné utkání a už v 5. minutě se ve velmi slušné šanci ocitl po přihrávce Durdy Koníř, ten však trefi l pouze nohy padajícího brankáře. Hosté nechávali Třebíči minimum prostoru, přesto se v 25. minutě trefi l hlavou přesně Komínek, který vyskočil nejvýše na centr Flekala. Do druhé půle šli hosté v desíti, ale domácí toho nedokázali využít. V 57. minutě vyhnal všechny pavouky z Beerovy brány Spišiak, který brilantně naložil s výhodou volného přímého kopu.

Góly: 25. Komínek - 57. Spišiak. Rozhodčí: Seidl. ŽK: 2:3. ČK: 45. Vlček (Hrušovany). Diváci: 250. Poločas: 1:0. Třebíč: Beer - Anděl, Komínek, Vejmelka, Tůma - Flekal, Kopeček, Křivánek (63. Durajka), Smažil (73. Pekárek) - Durda (80. Heres), Koníř.