Už v neděli však může leccos naznačit regionální derby mezi Novou Vsí a Velkou Bíteší - dvou týmů, které jsou namočené v záchranářských starostech. Lepší výchozí pozici má bítešské mužstvo, které se nadechlo k výborným výkonům.

Ve třech uplynulých utkání získalo devět bodů. Vítěznou šňůru touží v Nové Vsi prodloužit. „Jsme blízko záchraně. Pokud v neděli znovu uspějeme, budeme ještě blíž,“ prohlašuje lakonicky kouč Spartaku František Klusák, jehož svěřenci okupují s 28 body desátou příčku a před Novou Vsí mají náskok 7 bodů.

„Záleží na tom, kolik týmů spadne z divize, tam je všechno otevřené. My teď hrajeme dobře v obraně. Útoku se moc nedaří. V neděli budeme vycházet ze spolehlivé defenzivy, taktika bude znovu obranná,“ odhaluje Klusák.

Nováček nejvyšší krajské soutěže padá do propasti. Novoveský tým plný bojovníků odvrací reálnou možnost sestupu. Souboj s Bíteší může jeho naděje na záchranu pohřbít, nebo oživit.

„Přistupujeme k tomu zápasu jako absolutně klíčovému duelu. Důkladně se na derby připravujeme. Se Spartakem máme celkem příznivou bilanci, věříme si na ně. Snad nám pomůžou fanoušci. Pro úspěch uděláme na hřišti všechno,“ překypuje odhodláním předseda Nové Vsi František Šandera.