Symbolickou tečku za svým vzestupem učinili v neděli, kdy udolali mocný Humpolec 1:0 a natáhli šňůru stoprocentní úspěšnosti na tři výhry v řadě. „Já si nemyslím, že bychom na začátku sezony hráli nějak špatně. Jenom jsme opakovaně selhávali v koncovce. Nevyužívali jsme kupu šancí, což nás pochopitelně stálo mistrovské body,“ tvrdí bystřický trenér Zdeněk Hovorka.

Na jeho svěřence padl po čtyřech kolech stín chatrné bilance. Tři remízy a jedna prohra k bezstarostnému skoku zrovna nevybízely. Náznak lepších časů se zablýskal už v nerozhodném zápase s Hartvíkovicemi (1:1), v němž byla Bystřice lepší.

Všechny další souboje mužstvo v modrých dresech vyhrálo. Dvanáct vytěžených bodů vyretušovalo zkrabatělý obraz a vyneslo Bystřici ze suterénu tabulky do blízkosti čelních pozic. „Třebaže stále dost plýtváme šancemi, nějaké góly přece jenom střílíme. Pořád pracujeme na optimální podobě útoku. K Janu Holému jsme zkoušeli vysunout záložníka Zdeňka Sklenáře, testovali jsme variantu s dalším hrotovým útočníkem Janem Buchtou, nicméně úplně ideální to není,“ říká Hovorka.

Jeho tým má přesto ohromný ofenzivní potenciál. Borci jako Matuška, Veselý, Vrzal a další jsou pro každého gólmana velkým nebezpečím.

„Nás výrazně poznamenala ztráta několika klíčových hráčů zkraje nového ročníku. Horák odešel do Žďáru, Havlíček se zranil, pak jsme přišli o oba brankáře. Tyhle díry v sestavě nelze jen tak zacelit. V utkání s Humpolcem si pochroumal koleno Ondřej Vícha, pokud to bude vážnější, utrpíme další podstatný zásah do složení základní jedenáctky,“ upozorňuje bystřický kouč.