„Podvědomě jsem se na zápas celého půlroku těšil, na druhou stranu jsem nechtěl, aby se hrál za takových okolností,“ má smíšené pocity Fňukal.

Neděle pro něj může mít jak pohádkový, tak i hororový scénář. To za předpokladu, že by Křižanov dokázal jeho tým porazit a postoupit a zaváhal někdo z dalších adeptů sestupu. Nejhorší variantou je pochopitelně sice výhra jeho týmu, ovšem nepostup a zároveň pád Křižanova. „Hádejte, kterou bych bral,“ usmívá se.

Postoupit se svým týmem chce, ale zůstává realistou. První Stará Říše doma hraje s nováčkem z Budišova. Houževnatý tým zápas rozhodně nevypustí, vždyť ho trénuje donedávna velkomeziříčský kapitán Kamil Průša.

„Ale Stará Říše má nesmírně zkušený tým, podle mého názoru si takovou šanci ujít nenechají. I když samozřejmě postoupit bychom chtěli,“ podotýká Fňukal.

V neposlední řadě ovšem myslí i na Křižanov. Vždyť právě jeho dlouholetá práce přivedla tým až do druhé nejvyšší krajské soutěže. „Největším problémem je flukturace hráčů. Každý zápas hrají vinou zranění či pracovních povinností v jiné sestavě. Jinak na I. A třídu podle mého názoru mají,“ dodává zkušený kouč.

Zároveň věří, že by se tým jeho nástupce Jana Strnada mohl zachránit i přes prohru. „Nemyslím si, že Herálec a Šebkovice vyhrají. Alespoň jeden z nich podle mého názoru zaváhá,“ přemítá možnosti Fňukal.

Oba zmiňované týmy hrají zápasy na Jihalvsku. Herálec ZR se představí v Třešti a Šebkovice míří do Rantířova.