Do Rapotic však odjela notně posílená sestava o několik hráčů áčka. „Do zápasu za nás z kádru áčka nastoupili Ďurica, Beran, Liška a Veselý. Navíc po zranění se vrátil také Střecha. S takto posíleným mužstvem jsme samozřejmě jeli s jasným cílem bodovat,“ pochvaloval si asistent trenéra Libor Smejkal mladší.

Hned od úvodu se na hřišti děly věci. Nejprve se v 9. minutě zranil domácí ostrostřelec a kapitán Petr Matoušek, což hru domácích hodně poznamenalo.

„To v každém případě, i když se jednalo o hodně nešťastné zranění při hlavičkovém souboji s Netolickým. Matoušek je klíčový hráč Rapotic a bez něj byli domácí, především v útočné fázi, poloviční,“ přiznává Smejkal. Chvíli na to totiž dostal Meziříčské do vedení Beran a v poločase to bylo, i díky chybujícímu brankáři Rapotic, již 0:3.

„Gólmanu Lašovi duel těžce nevyšel. Dostal úplně zbytečné branky, což nám samozřejmě pomohlo,“ říká asistent trenéra Moravce.

Po změně stran pokračoval střelecký festival hostů, kteří se více zatáhli a podnikali nesmírně nebezpečné brejky. Z nich přidali další tři branky. Mezitím se mužstvu z Třebíčska podařilo vstřelit alespoň čestný úspěch a mírně zkorigovat hrozivé skóre. „Úspěšný výsledek nám určitě zvedne sebevědomí a chuť do dalších střetnutí. Po nepovedených výsledcích jsme jej hodně potřebovali,“ dodává Smejkal.

V dalším kole přivítá Velké Meziříčí nováčka ze Štěpánova, kterému se v poslední době příliš nedaří. Opřít by se Meziříčští měli o domácí prostředí.

„Štěpánov má hodně nevyzpytatelný tým. Bude to hodně těžké utkání, ve kterém domácí prostředí nehraje velkou roli. Obecně to totiž platí pro celou soutěž,“ uzavírá Libor Smejkal mladší.

TOMÁŠ POHANKA