Velké Meziříčí si bude chtít na domácím hřišti napravit reputaci po nevydařeném utkání v Líšni. V posledním vzájemném zápase se museli oba soupeřit smířit s dělbou bodů. „Zápas podle mě bude o prvním gólu. Kdo ho dá, ten se dostane na koně a bude mít psychickou výhodu,“ předurčuje ráz zápasu velkomeziříčský kouč Miroslav Karpíšek.

Trenéři se také potýkají s několika zraněními. Už teď je jisté, že ve čtvrtečním zápase nenastoupí dva pilíře základní sestavy František Pokorný a Ladislav Němec. „O dalších zraněných se rozhodne až před zápasem, a podle toho se bude vše vyvíjet,“ prozradil Karpíšek a doufá, že jeho svěřenci před domácím publikem nezaváhají.

Třebíčské naopak může těšit, že před těžkým zápasem na hřišti čtvrtého Velkého Meziříčí mají téměř kompletní kádr.

Jedinou absencí je dlouhodobě zraněný Jaromír Pekárek. Vrásky trenéru Antonínu Salákovi přidělává gólový půst z minulého zápasu, kdy jeho svěřenci nedokázali z několika šancí vstřelit ani jeden gól.

„Doma nás Hulín v prvním poločase sice přehrál, ale podržel nás gólman Beer. V druhé půli jsme si však vytvořili několik gólových šancí, ale ty jsme bohužel neproměnili,“ lituje Salák.

Taktika je pro fotbalisty Třebíče prý jasná, neinkasovat a vstřelit konečně gól. „Na předzápasovém tréninku budeme trénovat střelbu. Velké Meziříčí jsem párkrát viděl, hraje velice dobrý fotbal. Doufám, že se jim vyrovnáme a zápas zvládneme. Budu spokojený s bodem, ale samozřejmě bych chtěl konečně vyhrát,“ přeje si Salák.


Divizní menu:

ČTVRTEK: 16.30: V. MEZIŘÍČÍ - TŘEBÍČ, Boskovice - Vyškov, Konice - Protivanov, Židenice - Otrokovice, Blansko - Líšeň, ŽĎÁR N. S. - H. BROD, Hrušovany - Rájec-Jestřebí, Hulín - Rousínov.

Edita Palkovičová