Z obou táborů zní: „Postupu bychom se nebránili, ale je ještě brzy cokoliv předjímat,“ říká jednoznačně štěpánovský vedoucí mužstva Miroslav Nunvář i žďárský kormidelník Pavel Kubiš.

Ve městě nad řekou Svratkou se o postupu hovořilo i na závěrečném posezení. „Prezident klubu Havelka prohlásil, že by se I. A třídě nebránil,“ vypráví s úsměvem na tváři Nunvář, vzápěti však zvážní: „V současné době na postup herně máme, ale hodně nám pomohla podzimní euforie. Na jaře to může být všechno jinak. Největší konkurenty budeme mít sice doma, ale ve hře je hned několik družstev, mezi které patří béčka Žďáru a Vrchoviny nebo Jakubov.“

Štěpánov se na podzim opíral o trio borců z Ukrajiny. Obránce Kovalchuka, záložníka Kutnyka a střelce Haraptsa navíc výborně doplňují ex-bystřičtí Václav Sedláček s kapitánem Milošem Vrzalem. Kvalita ale chybí na lavičce, kde často vysedávají hráči z béčka. „Změny v kádru má pod palcem trenér Jílek, ale myslím si, že bychom do každé řady potřebovali jednoho hráče a navíc i brankářskou dvojku. Druhý gólman by měl být naší prioritou,“ uzavírá Nunvář.

To ve městě nad Sázavou se cíle přizpůsobují diviznímu áčku. „Teď není správný čas myslet na postup. Áčko ještě neskončilo. Na nějaké hodnocení bude čas potom. Osobně si ale myslím, že z hlediska nákladů by ty soutěže vyzněly obdobně a I. A třída je pro záložní tým ideální. Nicméně při vyrovnanosti naší skupiny je možné všechno. Nevyjdou nám tři zápasy a jsme rázem úplně někde jinde,“ je si vědom žďárský kouč Kubiš, jehož jakožto nováčka soutěže pochopitelně těší prozatímní druhá příčka.

Kubiš má pod sebou i silný kádr, jenž by se vyšší soutěži určitě neztratil: „U nás se všechno odvíjí od A-týmu. Ten měl letos obrovskou marodku, ale jinak by někteří kluci hráli s námi. Čtyřem hráčům navíc končí hostování v Bohdalově a snažíme se zapracovat i divizní dorostence.“