HAVLÍČKŮV BROD – HUMPOLEC 0:1

V letním počasí nebyl k vidění nijak zvlášť pohledný fotbal. Oběma týmům scházela větší aktivita a přesnost. „Spokojenost je pouze s výsledkem. Jinak nejlepší na fotbale bylo to počasí,“ zhodnotil předvedenou hru humpolecký kouč Josef Soural.

První minuty se nedařila přesná přihrávka ani jednomu z celků. K první střele z dálky se dostal hostující Holoubek, který ovšem bránu přestřelil. Vážnější šanci si jako první vytvořili Brodští. Slanař se po centru ocitl za obranou hostů, ale lobem přehodil nejen gólmana, ale i branku.

Po čtvrthodince hry se předvedli svěřenci trenéra Josefa Sourala, který v havlíčkobrodském dresu strávil převážnou část své hráčské kariéry.

Zaúřadovala dvojice Holoubek a Paťha, jehož centr tečoval humpolecký útočník těsně nad šibenici. V devatenácté minutě se ovšem mohl David Holoubek radovat z branky. Hostující střelec totiž využil zmatků v brodské obraně a poslal svůj tým do vedení – 1:0.

Poté převzali iniciativu domácí hráči a vytvořili si i několik slibných šancí. Tou největší byl únik Böhma, který šel sám na gólmana Kříže. Ten ale výborně zasáhl a udržel jednogólový náskok Humpolce.

Druhá půle změnu v herním projevu obou týmů nepřinesla. Slovan se sice snažil s výsledkem něco udělat, ale scházela mu přesnější přihrávka. Když už se dostal na dostřel Křížovy svatyně, tak si hráči Brodu nedokázali svou střeleckou mušku srovnat a trefit se mezi tři tyče. Zářným příkladem toho byla akce Nepovíma, který z hranice velkého vápna přestřelil branku hostů.

Nebezpečná akce přišla až v 62. minutě, kdy Novotný našel dlouhým pasem Böhma. Ten opět tváří v tvář Křížovi selhal. Místo toho, aby se pokusil o zakončení, tak volil zbytečnou kličku a balon ztratil. Humpolec se ovšem také ukázal, když se do slibné šance dostali Paťha a uzdravený kanonýr Staněk.

Jelikož se domácí jen těžko dostávali na polovinu soupeře a když, tak tam nedokázali udržet balon, skóre se již nezměnilo. „Naší největší chybou bylo, že jsme nechali soupeře jít do vedení. Pak už jsme se nedokázali prosadit, i když nějaké šance jsme měli. Nic kloudného jsme nevymysleli,“ smutnil trenér Brodu Leoš Mitas, kterému u jeho oveček scházela větší bojovnost.

„V brodské sestavě figurovalo hodně mladých hráčů, takže jsme se tu měli prezentovat lépe,“ věděl po utkání Soural.

Góly: 19. Holoubek. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Havlíčkův Brod: Adamec – Bláha (46. Fialka, 70. Provazník), Novotný, Mišta, Machala (81. Ganobjak) – Valášek, Nepovím, Halamka, M. Mareš – Böhm, Slanař. Humpolec: Kříž – Hes, Pecha, Černík, Kotek (46. Štěpán) – Bdžoch (65. Staněk), Paťha, Keller, Nermut – Holoubek (90. Kopic), Pícha. Nejlepší hráči: Nepovím – Holoubek, Hes.
Příští kolo: Polná - Velká Bíteš, Jaroměřice n. R. – Vrchovina, Třebíč B – Jemnicko, Nová Ves - Světlá n. S., Herálec HB - Bystřice n. S., Pelhřimov - M. Budějovice, Humpolec – Okříšky, Havl. Brod – Hartvíkovice.