STARŠÍ DOROST

HUMPOLEC – V. MEZIŘÍČÍ 0:4

Utkání se od prvních minut hrálo oboustranně opatrně. První větší šanci měli hráči Meziříčí z přímého kopu, ale ten Budzínskému nevyšel. V deváté minutě se blýskli domácí rychlým protiútokem, ale ten bravurně zlikvidoval brankář Simandl. V 27. minutě poslal pas meziříčský Kubec na střed hříště na Smejkala, ten se pěkně uvolnil, ale jeho střelu vychytal domácí gólman.

V 31. minutě to již hostům vyšlo, Smejkal poslal kolmou přihrávku do křídla na Deneva, ten obešel dva domácí hráče, naservíroval míč před prázdnou branku Konířovi, který pohodlně zakončil. V 34. minutě zaúřadovali domácí, když poslali dlouhý míč za meziříčskou obranu, ale domácí útočník netrefil prázdnou branku. Před odchodem do kabin kopal Humpolec přímý kop z hranice velkého vápna, ale Simandl vyrazil míč na rohový kop.

Druhý poločas už byl zcela režii hostujícího mužstva, které dobře kombinovalo a nepouštělo Humpolec do šancí. V 61. minutě předvedli samostatný protiútok Koníř s Denevem, ale prvně jmenovaný těsně minul branku. V 68. minutě přišla velká chvíle pravého obránce Meziříčí Jakuba Večeři, který prošel z poloviny hříště až na velké vápno domácích a přesnou střelou podél brankaře zvýšil.

Po této brance Meziříčí definitivně převzalo otěže utkání a když čtyři minuty před koncem zvýšil vedení Koníř, kterého skvělou přihrávkou oslovil Kozuň, bylo o vítězi rozhodnuto. Gólovou tečku za utkáním udělal minutu před koncem Zdeněk Večeřa, který střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci.

Góly: Koníř 2, J. Večeřa, Z. Večeřa. Rozhodčí: Reich. Poločas: 0:1. V. Meziříčí: Simandl - J. Večeřa (80. Mucha), Z. Večeřa, Nožička, Nedoma (15. Kubec) - Liška, Budzínský, E. Smejkal, Kaminaras (75. Kozuň) - Denev, Koníř (86. Horký).

VRCHOVINA – ŽIDENICE 0:2

Podrobnosti nehlášeny.

MLADŠÍ DOROST

HUMPOLEC – V. MEZIŘÍČÍ 1:2

Domácí se snažili dlouhými nákopy i za pomoci větru ohrozit branku Meziříčí, ale často byli chyceni do ofsajdové pasti. V osmé minutě nechal hlavní rozhodčí hrát Humpolec i po avizovaném ofsajdu a míč se dostal na úroveň velkého vápna, kde byl po chybě meziříčského beka pískán faul. Domácí hráč rozehrál přímý kop do malého vápna kde si ho do vlastní branky srazil Kozuň. V 17. minutě hosté vyrovnali po pasu Stupky, který křižnou přihrávkou podél vápna našel nabíhajícího Miškela.

V 54. minutě po akci, která zaváněla ofsajdem šel domácí hráč sám na meziříčského Homolu. Ten ho ve vápně rukama fauloval a kopala se penalta. Homola však bravurně vytáhl míč mimo branku a se zbytkem si poradila obrana.

V 62. minutě se karta obrátila, když se po faulu na dobře hrajícího Kuřátka pískala penalta na druhé straně. Partl prokázal chladnou hlavu a zvýšil na 2:1. Pak hosté pustili do hry celou střídačku a to se v závěru projevilo. Domácí posledních osm minut zmáčkli hosty před vápnem, ale Meziříčí si už vítězství pohlídalo.

Góly V. Meziříčí: Miškela, Partl. V. Meziříčí: Homola – Partl, Kubec, Kozuň, Wasserbauer - Miškela (79.Vidlák), Pospíšil, Polák (52. Maloušek), Stupka (72. Jurda) - Kuřátko, Minařík (64. Fikr).

VRCHOVINA – ŽIDENICE 2:2

Domácí se ujali vedení po čtvrthodině hry. Skalník po přímočaré akci křížnou střelou poslal Vrchovinu do vedení. Židenicím se podařilo po standardní situaci vyrovnat, a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Z druhé půle uběhlo pouze deset minut a domácí opět vedli. Čistě odebraný balón dostal do běhu Denev, který vrátil Vrchovině vedení. Domácí odmítli po dvou neproměněných šancích pojistit své vedení a v závěru za to byli potrestáni. Hosté po rohovém kopu vyrovnali na konečných 2:2.

Góly Vrchoviny: Skalník, Denev. Vrchovina: Michálek – Vidlák (Šandera), Chrást, Drdla, Křenek – Petr Sodomka (Gabriel), Denev, Vaňátka, (Pavel Sodomka), Blažíček – Skalník (Miller), Homolka.

Radek Špatka